Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Slc 10x42 czy el 10x32 ?
Autor Wiadomość
michallomarzec 
Uczestnik


Posty: 63
Skąd: Jastrzębia Góra
Wysłany: Nie 13 Maj, 2018   Slc 10x42 czy el 10x32 ?

Ma ktos taki sprzet ? Szukam lornetki do obserwacji przyrody w kazdych warunkach (ale raczej od rana do zmroku). Gwiazdy mnie nie interesuja. Do tej pory uzywalem victory fl. Na nowego zeissa victory sie nie skuszę, ostatnio ogladalem sf i nie powalił mnie na kolana. Jednak musze wybrac cos ze swarka.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






michallomarzec 
Uczestnik


Posty: 63
Skąd: Jastrzębia Góra
Wysłany: Nie 13 Maj, 2018   

Glownie zalezy mi na wlasciwosciach optycznych, minimalna ac, dystors ja, i ostrosc obrazu w jak najwiekszym zakresie pola widzenia.el 10x32 duze pole, ale czy nie jest obarczone sporymi wadami optycznymi?
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Nie 13 Maj, 2018   

A skoro noc i gwiazdki odpadają to może tak 8x32?
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 13 Maj, 2018   

3mnich właśnie dodał ocenę tej lornetki. To forumowicz o wielkim doświadczeniu. Nie jedno zacne szklo miał przy oku. Spytaj jego. Będziesz miał ocenę z pierwszej ręki i to nie od byle amatora.
 
 
michallomarzec 
Uczestnik


Posty: 63
Skąd: Jastrzębia Góra
Wysłany: Nie 13 Maj, 2018   

Macku. 8x42 juz mam. I wole powiekszenie 10x
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 13 Maj, 2018   

Miałem okazję patrzeć przez Swarovskiego EL 10 x32 należącego do mnicha ( pozdrawiam Adamie ) . To wybitna optyka , lepsza niż w mój Zeiss 10x42 SF . Jeżeli używasz 8 x 42 victory FL , a jest to świetna lornetka . To Swarovski SLC 10 x 42 ( moim zdaniem ) nie spełni Twoich oczekiwań . EL 10x32 jest genialna . Podobno lepsze są modele z początku produkcji .
 
 
michallomarzec 
Uczestnik


Posty: 63
Skąd: Jastrzębia Góra
Wysłany: Nie 13 Maj, 2018   

Wiking69. A jak ten swarovski radzi sobie w ciemnym lesie?
Rzeczywiście fl to bardzo dobry sprzet, kilka dni temu ogladalem zamowionedo sf ale odmowilem zakupu bo jest moim zdaniem kiepski
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 14 Maj, 2018   

Zeissy z rodziny SF to wspaniałe lornetki . Zarówno 8x42 jaki 10x42 . Nie dam złego słowa powiedzieć o tych modelach Zeissa . Są wybitne , ostre do samej krawędzi , mają bardzo duże pole widzenia , a ergonomia i wyważenie to mistrzostwo świata . Problemem może być fakt że lornetki są składane ręcznie przez jednego człowieka ( może ktoś miał gorszy dzień ) . Jak Swarovski EL radzi sobie w ciemnym lesie nie wiem , ale wieczorem na festiwalu w Łochowie nie odczułem żadnej różnicy w stosunku do teoretycznie jaśniejszego Zeissa 10x42 SF . EL jest bardzo jasna , i tak ostra jak brzytwa . A ostrość na krawędzi obrazu mnie powaliła ( Adam miał dobry ubaw ) . Pole widzenia 120 metrów i 20 mm odległości od źrenicy wyjściowej robi wrażenie . Lornetka jest lekka , piękna i można się zakochać .
 
 
michallomarzec 
Uczestnik


Posty: 63
Skąd: Jastrzębia Góra
Wysłany: Pon 14 Maj, 2018   

Dziekuje Wiking
Jezeli wieczorem na festiwalu sobie radzi to w lesie tym bardziej.
I super ze jest ostra do samego brzegu, takiej wlasnie szukam.
A zeissa sf oglądałem 10x42 i powiem ze pole mial jakies male, no i klej na pryzmatach ( masakra w sprzecie za 11k)no i zrezygnowalem z zakupu. A wiesz moze gdzie najtaniej maja tego swarka?
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 14 Maj, 2018   

Pole widzenia jest takie samo jak w El , czyli 120 metrów . Żeby je w pełni wykorzystać trzeba odpowiednio ustawić muszle oczne ( mają 4 poziomy regulacji ) . A widoczny gołym okiem klej za pryzmatami ... jest czymś niesamowitym w tym modelu . Ale tylko dlatego że nie zrobili przesłonki ( nie wiem jak fachowo to napisać ) .
 
 
michallomarzec 
Uczestnik


Posty: 63
Skąd: Jastrzębia Góra
Wysłany: Pon 14 Maj, 2018   

Wlasnie zamowilem tego el:) juz nie moge sie doczekac jak ja bede mial
 
 
michallomarzec 
Uczestnik


Posty: 63
Skąd: Jastrzębia Góra
Wysłany: Pon 14 Maj, 2018   

Napewno sie podziele swoimi wrażeniami. Mam nadzieje ze tak i jak i Ciebie (wiking69) i mnie pozytywnie zaskoczy
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 14 Maj, 2018   

Ta którą ma 3mnich mnie powaliła . To Święty Graal optyki . Adam na pewno coś o niej napisze .
 
 
michallomarzec 
Uczestnik


Posty: 63
Skąd: Jastrzębia Góra
Wysłany: Pon 14 Maj, 2018   

A w jakiej cenie wychaczyl? Ja znalazlem za 7090
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 14 Maj, 2018   

michallomarzec,
zrobiłbym tak samo jak Ty - zamówił i potestował. Są zwolennicy i przeciwnicy płaskiego pola.
10x32 SV to potężny obraz w kompaktowej obudowie. Tak mógłbym ująć jednym zdaniem. Gdyby przyszło mi pozostać z jedną tylko lornetką ( mam nadzieję że nie... ), to była by właśnie ta.
W najnowszej wersji SV - FP, jest pewien mamkament, na który narzeka kilku zachodnich forumowiczów, mianowicie duże okrągłe mocowania do paska na lornetce pogarszają ergonomię trzymania jej w dłoniach. Są trochę źle umiejscowione ( powinny być wyżej ).
Jest jeszcze jedna rzecz w optyce, która może niektórym przeszkadzać. Zewnętrzna soczewka obiektywu jest mocno wypukła, co niekorzystnie wpływa na "zbieranie" źródeł światła np. latarnie uliczne, co przekłada się na większą ilość odblasków widocznych w obrazie. Miałem do niedawna Trinovida 10x32 BN, gdzie zewnętrzna soczewka obiektywu jest niemal płaska. Zjawisko odbić było sporo mniejsze. Również w Conquest HD 10x32 jest lepiej niż w EL. Przypuszczam, że nie jest to tylko kwestia jednej soczewki, ale też konstrukcja całego obiektywu i jego korelacji z okularem. Inżynierowie mieli spory problem do rozwiązania - jak uzyskać tak duże płaskie pole ostre po sam brzeg, przy minimalnej dystorsji i niewielkim efekcie "globu".
Mając do wglądu flagowe modele lornetek innych producentów muszę przyznać, że pracę wykonali na piątkę.
I chociaż czasami pokażą się te świetlne refleksy, ogólne wrażenie z patrzenia przez EL SV rekompensuje te niedogodności
Podziej się Twoimi odczuciami po kilku dniach zabawy z EL.
:cool:

20180317_165941.jpg
Plik ściągnięto 5582 raz(y) 394,62 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 18