Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
do 3500zł: Panasonic G7 vs Canon M50 vs.................
Autor Wiadomość
elysier1987 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   do 3500zł: Panasonic G7 vs Canon M50 vs.................

Witam

Nawiązując do tematu prowadzę "dyskusję z samym sobą" nad zakupem aparatu do filmowania w przedziale cenowym do 3500 zł ale niestety nie dogadałem się z moim rozmówcą dlatego proszę was forumowicze o wsparcie ;]
Filmowanie będzie dotyczyć dwóch rodzajów videoblogów robionych w warunkach mieszkaniowych:
- pierwszy to filmy produktowe związane z małymi rzeczami typu zegarki
- drugi to videoblog z jedną bądź dwiema osobami na planie z jednolitym tłem. Osoby będą kręcone od pasa w górę a może jedynie szyja plus głowa. Filmiki nie będą trwały więcej niż 20 minut. Osoba nagrywana będzie doświetlona ale jeszcze nie mam pojęcia w jaki sposób ;] (myślę nad jakimiś softboxami ale narazie jestem w tej kwestii bardziej niż zielony :) )

Filmy będą kręcone ze statywu.

Funkcje na jakich zależy mi w aparacie to m.in.
Priorytetowe:
- złącze na mikrofon ew bardzo dobry wbudowany odszumiający
- odwracany ekran przodem do kręconego obiektu
- zależy mi na tym żeby aparat ciągle ostrzył/nie gubił ostrości w trakcie nagrywania
osoby która będzie sie wypowiadać do kamery. Może wystąpić sytuacja że będą też dwie
osoby na planie.
- żeby wymagało jak najmniej obróbki po nagraniu materiału (najlepiej wcale ;] )

Opcjonalne:
- funkcja robienia zdjęć w trakcie kręcenia filmu
- zasilanie z powerbanka albo innego ustrojstwa niepodłączonego do ściany
- opcja wężyka spustowego albo wyzwalania za pomocą pilota lub smartfona
- jeśli nie znajdzie się nic co zasila w trakcie pracy na zasadzie powerbanka to przynajmniej
żeby była opcja zasilania "ze ściany" w trakcie nagrywania (nagrywanie może potrwać w
ekstremalnych przypadkach parę godzin)
- mógłby też robić zdjęcia całkiem całkiem portretówki, zachody/wschody, ujęcia nocne,
sportowe (szalejące 5 letnie dziecko na placu zabaw), makro itp etc


Wstępnie moje typy padły na Panasonica G7 oraz nowego Canon m50 ale jestem otwarty również na inne propozycje. Jeśli wasze rozważania krążą również wokół tych modeli to poproszę o obiektywne opinie na temat wyższości jednego nad drugim albo drugiego nad jednym ;]

Wiem że Panaś jest trzy lata starszy od Kanonierki a w świecie technologii to bywa jak epoka ale może w tym przypadku tak nie jest.....
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   

No widzisz, a ja bym to zupełnie inaczej przygotował.
Po pierwsze do tych zegarków bez statywu nie podejdziesz i do filmów makro oba aparaty są ... no dobra z dwojga złego wybrałbym G7, bo ma mniejszą matrycę. Pokazując na filmie taki małe obiekty jak zegarek, spotkasz się z problemem zbyt płytkiej głębi ostrości lub na tyle przymkniesz przysłonę, że stracisz sporo na jakości i o dziwo strata na jakości będzie większa niż jakość przy mniejszej matrycy. Osobiście o ile nie kombinujesz z 4K a FullHD, kupiłbym kamerę do takich filmów, a nie aparat.
O ile w pierwszym wypadku potrzebować będziesz dużych zbliżeń, tak w gadających głowach będziesz potrzebował czasu, który może nie być dostępny w aparatach - czas nagrania jest ograniczony prawnie do 29'59", za to kamery nie mają takiego ograniczenia. Nie wiem czy będziesz chciał mieć nagrania dłuższe niż opisane czy film po montażu ma mieć więcej ni 20 minut, ale warto o tym pomyśleć. Warto też pomyśleć o kilku nawet tanich kamerach do tego videobloga. Dlaczego? Jak masz np 2 gadające osoby i 3 kamery to możesz jedną ustawić na rzut ogólny a pozostałe skadrować na rozmówców. Do takich nagrań lepiej też mieć osobny rejestrator dźwięku, niż liczyć na dobry dźwięk z kamer.

Kamerki ręczne np Panasoniki z 3MOS, poza świetną jakością obrazka, mają też często pilot, z którego możesz ustawić parametry bez podchodzenia do kamery, w tym zoomować i włączać i wyłączać samo nagranie.
Może jakiś kompakt? Zobacz jakość z Panasonica FZ200
 
 
elysier1987 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   

Dzięki wojmistrz ale dosyć mocno rozminąłeś się z moimi potrzebami. Planuje zakup czegoś z wymienną optyką by w przyszłości rozwijać swoje nędzne umiejętności w dziedzinie fotografii.
Co do videobloga odnośnie produktów to wystarczy mi sprzęt który da porównywalną jakość do tego co widać na materiale w tym linku https://youtu.be/eTTXxMRyr24.
Nie potrzebuję dokładności na poziomie detali typu faktura zastosowanych materiałów albo rodzaj śrubek :)

Chcąc rozwiać wątpliwości materiał który będzie nagrywany nie będzie przekraczał długości 20 minut. Mam na myśli materiał po obróbce jak i ten który będzie powstawał w trakcie montażu/prób nagraniowych. Jak gadające głowy będą prowadzić konwersację to nie będzie to trwać dłużej niż 20minut na próbę/scenę (jak zwał tak zwał) podobnie z videoblogiem produktowym.
Co innego kwestia ile tych prób będzie w trakcie jednego dnia. Dlatego istotną dla mnie kwestią jest to czy w trakcie ładowania (z sieci lub powerbankiem) aparat z wyżej wymienionych modeli bądź inny można użytkować.
Co do dźwięku to tu kładę dosyć spory nacisk i biorę pod uwagę zakup zewnętrznego mikrofonu doczepianego do aparatu jeśli ten wbudowany okaże się niewystarczający. Nagrania będą robione w domu. Nie chcę mieć efektu takiego jaki często słychać na filmach nagrywanych telefonami że w tle słychać coś pomiędzy szumem a buczeniem
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   

elysier1987 napisał/a:
biorę pod uwagę zakup zewnętrznego mikrofonu doczepianego do aparatu

Raczej zewnętrznego rekordera ustawionego w pobliżu mówiących osób, jeśli już nie drogich mikroportów. Nagrywanie dźwięku z odległości kamery jest słabym pomysłem.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   

elysier1987, jeśli już upierać się na taki bezlusterkowiec, to niestety lub stety, Canon M50 wygrywa głównie swoją nowością. Do plusów systemu EOS M można doliczyć, że przez adapter, który nawet czasami być potrafi być dodawany do aparatu, a na pewno można go za niewielkie pieniądze kupić z Chin, można podłączyć wszystkie obiektywy Canona i do Canona, zarówno na matrycę APS-C jak i pełną klatkę.
Ja mam pierwszą wersję EOS M, dziś bym już jej nie kupił, ale mam też Panasonica G6, na którego następcę się napalałem, czyli G7... i też dziś bym już jej nie kupił.
Co do dźwięku nie zmieniam zdania, co i kolega komor wspomniał. Dźwięk najlepiej jest nagrywać całkiem osobno.
Mikrofony w kamerach używa się dla synchronizacji i w taki sposób można zsynchronizować obraz z dowolnej ilości kamer.
Dźwięk z nawet najlepszego mikrofonu podłączonego do aparatu (nie kamery) zawsze będzie miał wyższy poziom szumu, bo "tak to już jest". Zainwestuj w coś z XLR.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 17 Maj, 2018   

To ja jeszcze dodam, że do takiego zupełnie amatorskiego wykonania całkiem przyzwoitego materiału zdarzało mi się jako rejestratora dźwięku używać iPhona wsadzonego (mikrofonem do góry) do kieszeni koszuli gadającej osoby, lub położonego na stole przed gadającą osobą, zamiast dźwięku z kamery. W pomieszczeniu, które nie jest odpowiednio wygłuszone, nagrywanie z odległości zawsze będzie się wiązać z lekkim echem, czasem też zebrane zostaną odgłosy tła, kamerzysty itd.
 
 
elysier1987 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 17 Maj, 2018   

Czyli mikrofony które produkują producenci aparatów oraz firm trzecich typu Rode, Takstar etc to lipa? Jeśli tak to czuję się jak dziecko które dowiedziało się że święty Mikołaj nie istnieje ;(((

Chciałbym uniknąć nagrywania oddzielnie głosu i obrazu a potem papraniny w montażu i synchronizacji
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 17 Maj, 2018   

Nie lipa, ale ich zastosowanie jest nieco inne niż rejestracja dźwięku w zamkniętym pomieszczeniu, w którym robimy przygotowane wcześniej nagranie.

elysier1987 napisał/a:
Chciałbym uniknąć nagrywania oddzielnie głosu i obrazu a potem papraniny w montażu i synchronizacji

Każdy by chciał. :) Sprawdź ceny mikroportów.
 
 
elysier1987 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 17 Maj, 2018   

Na alledrogo widziałem nawet od 100zl o ile to było w ogóle sprawne i kompletne ;) znalazlem coś takiego http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6778925512
I teraz mam pytanie techniczne - jeśli jedną z tych puszek podłączam do aparatu to dźwięk nagrywa się razem z obrazem w postaci jednego pliku? Druga kwestia to jeśli uruchomie nagrywanie w aparacie to on w tym samym czasie 'wystartuje' mikroport?
 
 
elysier1987 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 17 Maj, 2018   

Pytanie czy te mikroporty w cenie do 500zl to w ogóle się do nadają czy też będzie efekt szumienie/buczenia. Są jakieś godne polecenia?
 
 
elysier1987 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 17 Maj, 2018   

Trochę uciekliśmy od tematu aparatu tak w ogóle..... Czy coś na rynku jest sensownego poza tymi dwiema konstrukcjami w budżecie do 3500zl??
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 17 Maj, 2018   

https://www.skapiec.pl/szukaj/2/panasonic+g80
 
 
elysier1987 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 17 Maj, 2018   

A w czym to lepsze? ;)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 17 Maj, 2018   

https://www.imaging-resou.../panasonic/g85/
 
 
elysier1987 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 17 Maj, 2018   

no no Panie Damianie nie wiedziałem że g80 to bezpośredni następca g7 (myślałem że g8 albo g9 nim jest). Myślałem że to niższa seria tak jak przy oznaczeniach lusterek canona czy nikona.
Z różnic które wpadły mi w oko to że jest szybszy, ma wzmocnioną i uszczelnioną obudowę oraz stabilizacje !! ;]

Przy okazji trafiłem na youtubie na filmik osoby która testowała głównie obiektyw z zestawu z tym korpusem. Jak dla mnie strzał w 10kę !!
Rodzaj ujęcia w trakcie gdy mówi do aparatu, czystość obrazu, mam wrażenie że również dźwięku (ale gdy się wsłuchałem w nagranie mając słuchawki w uszach 'dostrzegłem' szumo-buczenie :( ) i na koniec wisienka na torcie.... w napisach końcowych podaje czym było robione nagranie (aparat, obiektyw, mikrofon oraz oświetlenie)

podaje link dla zainteresowanych i poszukujących sprzętów do blogowania domowego (i może nie tylko domowego)

https://www.youtube.com/watch?v=TSHBUXX2cuA

Jeśli mnie ponownie nie zaskoczycie jakimś innym sprzętem to myślę że mój wybór pozostanie przy tym sprzęcie.
Jak skleroza nie zeżre moich szarych komórek to w przyszłości podzielę się z wami moimi odczuciami związanymi z obcowaniem z tym sprzętem ;]

Teraz pozostaje mi tylko skoncentrować się na dobraniu oświetlenia i sprzętu do nagrania dźwięku. Pomysł z mikroportem wydaje się ciekawy ale muszę cały temat audio zgłębić by wybrać coś rozsądnego cenowo/jakościowo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15