Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Głębia ostrości
Autor Wiadomość
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 22 Maj, 2018   

Lech149 jeśli nigdy nie patzyłeś przez lornetkę z indywidual focus to radzę ci gdzieś sprawdzić przed zakupem czy ci się sppdoba takie rozwiązanie zanim wydasz 1500 zł. Ja 3 razy w życiu dałem szansę takim lornetką i żadna nie wytzymała ze mną do dziś w przeciwieństwie do wielu lornetek z central focus. Miałem wspomnianą WO ale 10x50, miałem steinera military 8x30 i swifta derby 7,5x42. Moja akomodacja nie ogarniała żadnej z nich. Za to nowy Nighthunter 8x56 dał radę i tą polecam z czystym sumieniem. Tylko założony przez ciebie budżet może być nie wystarczający.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 22 Maj, 2018   

Piotr_0602, nie zawsze należy wierzyć tym co wypisują koledzy nie wierzący w prawa fizyki. Marlut próbował forsować tutaj kilka swoich dyrdymałów, teraz wypisuje je gdzie indziej.

Fakt, że GO zależy też od oka patrzącego. Ja w swoim NH 8x30 nie mam problemów z ogarnianiem zakresu od około 10-12 m do nieskończoności przy jednym ustawieniu ostrości na okularach. U innych mogą być to inne wartości. Ale wypisywanie, że Steiner ma małą GO to bzdura.
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 23 Maj, 2018   

3Mnich
No właśnie , ja nie chcę robić zdięć , tylko zobaczyć , co ptak ma w dziobie , albo jak wiewiórka obrabia orzecha . :grin:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 23 Maj, 2018   

Kolego z Gdyni . Dochodzę do wniosku że dobrze się bawisz , ale sam nie wiesz czego chcesz . Jęczysz , marudzisz , narzekasz a i tak nic nie kupisz . Kup sobie kanarka , taniej wyjdzie .
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sro 23 Maj, 2018   

Lech 149
lornetka daje nam "czyste" tu i teraz... gdzie robienie zdjęć angażuje proces myślowy. Ale dla większości pewnie to jest obojętne.
Inaczej widzę ptaka w obiektywie lornetki, niż w obiektywie aparatu - w tym drugim praktycznie go "nie widzę".

Wiking69
pozwól kolegom na trochę "szaleństwa" :) )
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 23 Maj, 2018   

Lech, a może to https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=25_375&products_id=4364&lunety=Lornetka Kowa 6x30 YF lornetka mala, lekka, bardzo poręczna i dająca ładny obraz. No i tania. Ale ten orzeszek w lapkach wiewiórki będzie lepiej widać w powiększeniu 8albo 10. Rozumiem że przerabiałeś te powiększenia i brakowało ci GO?
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 23 Maj, 2018   

Dzięki ... Piotrowi_0602 dowiedziałem się o bardzo ciekawych testach lornetek na ... Wzrokowiec.com . Fajnie że są jeszcze tacy pasjonaci optyki , to prawdziwa kopalnia wiedzy . Spostrzeżenia i wnioski autora są bardzo trafne i rzeczowe . Super że optyczne.pl ma konkurencję .
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 23 Maj, 2018   

Z całym szacunkiem. Ale po co ci niemiecki pancer na działkę? :grin:
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 23 Maj, 2018   

No chyba że to dzailka nad jeziorem Tanganika albo Bajkał? :wink: Pozdrawiam.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 23 Maj, 2018   

Wiking69 napisał/a:
Kolego z Gdyni . Dochodzę do wniosku że dobrze się bawisz , ale sam nie wiesz czego chcesz . Jęczysz , marudzisz , narzekasz a i tak nic nie kupisz . Kup sobie kanarka , taniej wyjdzie .


Bez ataków osobistych proszę.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 23 Maj, 2018   

Najmocniej przepraszam . Kultura osobista na portalu optyczne.pl , to sprawa priorytetowa . A jak Arku z cenzurą , jakich słów nie wolno używać ? . Poczucie humoru jest mile widziane ? .
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 23 Maj, 2018   

Lech149 napisał/a:
3Mnich
No właśnie , ja nie chcę robić zdięć , tylko zobaczyć , co ptak ma w dziobie , albo jak wiewiórka obrabia orzecha . :grin:


Do zdefiniowanych obiektów bardzo dobre jest powiększenie 10x. Nie znam niestety lornetki 10x, która miałaby dużą GO. Każda, którą miałem w ręce wymagała częstego ogniskowania ale efekt zbliżenia w dobrej lornetce był znakomity. Dużą głębię mają instrumenty 7x czy 6x. Do potrzeb takich jak twoje nie wychodziłbym poza aperturę 42 mm a polecał coś mniejszego, w przedziale 30 mm do 40 mm. Duża głębia i jakość obrazu - Zen Ray 7x36 (jeszcze nie tak dawno były tańsze ale zyskały na popularności, wznowiono produkcję i nową cenę). Jeśli detal to np. coś w typie Opticrona 10x32 . Tutaj na duże GO specjalnie bym nie liczył ale jest zbliżenie i jakość. Po latach obcowania z lornetkami stawiam obecnie na małe, lekkie o bardzo dobrej jakości optycznej. Życie mnie do tego przysposobiło. Inne często polecane i chwalone tutaj lornetki w twoim budzecie to m.in. Kowa Prominar, Nikon Monarch 7, może Pentaxy (9x32 z mniejszych ten jest ok). W 8x32 GO jest zazwyczaj średnie ale jednak większe niż w 10x.
Podsumowując: na twoim miejscu postawiłbym na dobrą optykę, mniejsze rozmiary i powiększenie kompromisowe, pomiędzy 7x a 10x. Nie znam niestety ideału, który spełniałby wszystkie kryteria - pewnie taki nie istnieje i stąd te nasze, niechciane kompromisy lub mnogość lornetek w domu.
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 23 Maj, 2018   

Wszystko co miałem , to sprzedałem . Pozostale mi dwa maleństwa wycieczkowe żony . Nikon 9x25
i Olympus 8x25 WPII .
Dziękuję kol Arkowi i Kol Abs . Jak zwykle fachowość i pełna kultura . A do kol . Wiking :
jak ja byłem pierwszy raz na tym Forum , to kol. na chleb mówił "beb ' , a na księdza Zorro . :evil:
A na pewno coś kupię , bo w domu rodzinnym zawsze były dwie lornetki .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 23 Maj, 2018   

Do Lecha 149 . Dziwny komentarz , bez polotu i poczucia humoru . Za tego kanarka się obraziłeś ? . Tak , zirytowało mnie że nie potrafisz docenić życzliwych rad i kpisz sobie z ludzi . Ja tylko odbiłem piłeczkę .
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Sro 23 Maj, 2018   

Z tym księdzem było nawet śmieszne. Panowie więcej dystansu do siebie i forum.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14