Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Czw 24 Maj, 2018
Najlepszy aparat do 3.500 zł
Autor Wiadomość
fazekasz 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sro 23 Maj, 2018   Najlepszy aparat do 3.500 zł

Witam, poszukuję aparatu fotograficznego. Jestem początkujący w tym temacie. Zależy mi głównie na najwyższej jakości zdjęć. Aparat będzie do codziennego użytku. Zdjęcia architektury (budynki,obiekty itp.) oraz selfie, więc koniecznie musi mieć ruchomy ekran lcd. Rozdzielczość wideo może być 1080p, nie musi być 4k. Chciałbym aby nie miał multum manualnych funkcji a raczej był prosty w obsłudze. Wolałbym powoli uczyć się na porządnym automacie. Nie zależy mi na lampie błyskowej. Jestem zwolennikiem zdjęć z rozmytym tłem. Fajnie byłoby gdyby aparat był w miarę nowy i posiadał już możliwość przesyłania zdjęć bezprzewodowo Bluetooth, nfc czy przez wi-fi.
Przeglądałem kilka modeli i niekoniecznie były one kompaktowe. Może nie musi być to aparat kompaktowy a np. bezlusterkowiec czy lustrzanka ze standardowym obiektywem. Rozmiar raczej średni. Z tego co się orientowałem, dotychczas najlepszym wyborem byłby sony a6300 ale nie posiada ruchomego ekranu o 180 stopni. Olympus E-PL8 wydaje mi się także dobry, ale matryca jest ponoć stara.
Budżet tak jak w temacie to 3.500zł, czy możecie mi coś polecić? Z góry dziękuje.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 24 Maj, 2018   

Nikon D5300 AF-S + Nikkor 18-140 VR
http://allegro.pl/aparat-...6624403552.html
 
 
fazekasz 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Czw 24 Maj, 2018   

Dzięki. Bardzo ciekawy aparat. Szkoda, że nie ma bluetootch czy nfc jak widać jeszcze za stary nieco jest na te funkcje. Myślisz, że będzie dla mnie bardziej odpowiedni obiektyw 18-140 A nie 18-55mm? Ze względu na robienie zdjęć różnym obiektom? I czy być może jeszcze polecisz coś do wyboru, coś może młodszego? Dzięki
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 24 Maj, 2018   

fazekasz napisał/a:
Szkoda, że nie ma bluetootch czy nfc


Jeśli Ci na tym zależy, to Canon 800D powinien spełnić twoje wymagania:
http://allegro.pl/canon-e...7359310255.html
https://www.pasazfoto.pl/...ano-w-magazynie

fazekasz napisał/a:
Myślisz, że będzie dla mnie bardziej odpowiedni obiektyw 18-140 A nie 18-55mm? Ze względu na robienie zdjęć różnym obiektom?


Tak.
 
 
fazekasz 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Czw 24 Maj, 2018   

Ok dzięki. Tego canona po przeczytaniu opinii chyba muszę odrazu odrzucić z tego co tu ludzie piszą bo nie jest wart tej ceny ale chciałbym znać Twoje zdanie dokładniej o jakość zdjęć między tymi dwoma aparatami.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 24 Maj, 2018   

fazekasz napisał/a:
Tego canona po przeczytaniu opinii chyba muszę odrazu odrzucić z tego co tu ludzie piszą bo nie jest wart tej ceny


Canon 800D jest nowszy od Nikona D5300. W odróżnieniu od D5300 ma dotykowy wyświetlacz LCD, wbudowany moduł Bluetooth i NFC, cichy tryb migawki, lepszy AF, lepszy tryb video, szybszy tryb seryjny, funkcję elektronicznej poziomicy, wygodniejszy uchwyt - za to Canon liczy sobie ok.850zł więcej. Czy warto tyle dopłacić, to rzecz względna. Każdy musi sobie na to pytanie sam odpowiedzieć. Jakość zdjęć z obu aparatów jest zbliżona. Rozdzielczość większą ma Nikon/ większa szczegółowość obrazu/, jest to efekt braku filtra antyaliasingowego, ale z tym wiąże się możliwość powstawania mory.
Napisałeś, ze zależy Ci głównie na najwyższej jakości zdjęć. Ze względu na to, że jakość zdjęć z obu aparatów jest zbliżona, przy czym ich rozdzielczość jest większa z Nikona, którego cena jest na dodatek znacznie niższa, w pierwszej kolejności poleciłem Ci D5300.
Sam musisz rozważyć co jest dla Ciebie istotniejsze i za co warto zapłacić :smile:
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 25 Maj, 2018   

I to wszystko piszecie w temacie " Cyfrowe kompakty" :o
 
 
fazekasz 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 25 Maj, 2018   

Tom hehe no trochę sprawa zboczyła z kursu :)
Sunders dzięki za wyjaśnienie. Myślę, że canon będzie dla mnie odpowiedni.
 
 
fazekasz 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 25 Maj, 2018   

Sunders jak mógłbyś jeszcze jeden aparat porównać byłbym wdzięczny bo wydaje mi się też ciekawy sprzęt i to bardzo świeży :) Fujifilm X-T100
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 25 Maj, 2018   

Cytat:
mógłbyś jeszcze jeden aparat porównać byłbym wdzięczny bo wydaje mi się też ciekawy sprzęt i to bardzo świeży Fujifilm X-T100


Oczekujesz zbyt wiele :smile: Jeszcze nie jest dostępny. W USA ma być w sprzedaży od 18 czerwca. W PL na razie nie wiadomo kiedy. Na polskiej stronie Fuji jeszcze nie ma o nim żadnej informacji.
Wg specyfikacji spełnia twoje wymagania i w przewidywanym budżecie się mieści / https://www.cyfrowe.pl/ap...ASABEgIGZvD_BwE / :!: :mrgreen:
 
 
fazekasz 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 25 Maj, 2018   

Heh no wiem. Na recenzje i test na tej stronie trzeba będzie jeszcze jakiś czas poczekać. A już ludzie piszą tutaj, że to aparat dla dziecka na komunie 😄
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16