Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Makro-> Co zamiast Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macr
Autor Wiadomość
gothi 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pią 25 Maj, 2018   Makro-> Co zamiast Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macr

Wciągnęły mnie zdjęcia ważek, motyli, z podejścia, bez statywu, w odległości jakieś 2-3 m (Nikon D3300 plus Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro 1:2). Zastanawiam się nad lepszym obiektywem, który w tych warunkach da lepsze powiększenie, i lepszą jakość obrazu, ze stabilizacją, przy budżecie ok 3000 zł. Co warto wziąć pod uwagę?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 05 Cze, 2018   

Jest fajna Sigma ze stabilizacją w cenie poniżej 2 tys.:
Sigma 105mm F2.8 EX DG OS HSM
Jednak jej ogniskowa to tylko 105mm i przy maksymalnym powiększeniu odległość się skróci. Na pewno nie będzie 2 - 3 metry tylko jakieś 0,5 metra.
 
 
gothi 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sob 09 Cze, 2018   

Negatyw napisał/a:
Jest fajna Sigma ze stabilizacją w cenie poniżej 2 tys.:
Sigma 105mm F2.8 EX DG OS HSM
Jednak jej ogniskowa to tylko 105mm i przy maksymalnym powiększeniu odległość się skróci. Na pewno nie będzie 2 - 3 metry tylko jakieś 0,5 metra.

Ciekawa ta Sigma, teraz o nizszej cenie w porownaniu do poczatku prdodukcji. Czy warto myslec o dodaniu telekonwertera?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 09 Cze, 2018   

gothi napisał/a:
Ciekawa ta Sigma, teraz o nizszej cenie w porownaniu do poczatku prdodukcji. Czy warto myslec o dodaniu telekonwertera?


Nie, ponieważ spowolni AF i pogorszy jakość obrazu.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 09 Cze, 2018   

Rozważ używki Sigmy 180mm Macro f/2.8 EX DG OS HSM, 180 mm f/3.5 EX DG HSM APO Macro lub 150mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro, albo nowego Tamrona 180 mm f/3.5 SP Di IF LD Macro.
 
 
gothi 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

Dziękuję za porady, zacne obiektywy. Tamron nie ma silnika. Muszę pomyśleć, ale zdaję sobie sprawę, że lepiej kupić solidny produkt niż potem żałować. Świat makro jest niesamowity.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

Nie fotografuję makro, ale kiedyś, dawno temu na próbę zrobiłem kilka zdjęć Zenitem. Da się podejść do owada lub pająka na odległość 0,5m. Zdjęcia należy robić bardzo wcześnie rano o wschodzie słońca. Robaczki są wtedy ospałe. Ciekawsze też są zdjęcia bo jest rosa. Należy założyć na siebie strój maskujący. Potrzebny jest też statyw. Można go użyć bez rozkładania nóg, jako monopod, czyli taki kij-podpora. Co do telekonwertera trudno mi powiedzieć bo nie próbowałem (chociaż mam do Zenita ruski telekonwerter ×2). Na pewno trudniej będzie ostrzyć bo układ: obiektyw+telekonwerter jest ciemniejszy. Używałem między innymi ruskiej soczewki makro (prawdopodobnie achromat) i jakość była rewelacyjna.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Cze, 2018   

gothi napisał/a:
Wciągnęły mnie zdjęcia ważek, motyli,

Jeśli cię wciągnęły - to czeka cię wczesne wstawanie - bladym świtem , gdy rosa jeszcze jest na skrzydłach owadów i siedzą na roślinach jak przyklejone czekając na osuszenie przez wiatr i słońce. Wtedy możesz je podejść na kilka centymetrów - więc spokojnie możesz kupić statyw i obiektyw makro typu Tamron 90mm czy Sigma 105mm. I robić zdjęcia 1:1 z bliska. Później możesz spokojnie wracać do łóżka , bo osuszone owady robią się mobilne i dobrego zdjęcia im już nie zrobisz. Tak robią koledzy którzy zajmują się makro owadów, ja jestem śpiochem więc nie uprawiam tego poletka... :lol:
 
 
gothi 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pią 15 Cze, 2018   

Głownie robiłem po 18 tej zdjęcia w słoneczny dzień, ale rzeczywiście warto spróbować rano.
Czasami wstrzymuje oddech jak jest super obiekt, kiedyś się uduszę :) Zachowanie ważek jest dość powtarzalne, nawet jak na chwilę odlecą to często wracają w to samo miejsce. Statyw mnie korci, aby spróbować też zrobić film dla celów edukacji dzieci. Ale póki co zdjęcia bywają zachwycające:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15