Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Koledzy pomocy! Vortex viper 8x42 czy Nikon M7 8x42 ?
Autor Wiadomość
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 30 Maj, 2018   Koledzy pomocy! Vortex viper 8x42 czy Nikon M7 8x42 ?

Jak zwykle przed zakupem mam pomroczność jasną :zalamany:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sro 30 Maj, 2018   

IMHO zdecydowanie Nikon. Vortex wprawdzie ładniejszy, zgrabniejszy i nieco lepszy optycznie - ale pole jak na drugą dekadę XXI wieku nędza. Z tego co pamiętam tak z grubsza ostre pole Nikona = całkowite pole Vipera.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 30 Maj, 2018   

Pondziak pomyśł o czymś takim:

https://docs.google.com/document/d/1tVPsWgn_703i1Ox4rBOWABIvCz_TFo3bPlxAIQudeUw/mobilebasic

I przy okazji zobacz jak się robi profesjonalne testy. Miłej lektury.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

Dziękuję Maciej za ciekawą opinie. Uderzyłeś w sedno. Pole to jest w zasadzie jedyna rzecz która powstrzymuje mnę przed vortexsem.
Robobat, dzieki za ciekawy link. Sugerujesz żebym wygryzł Arka? Wstydź się :evil: Sam spróbuj, tylko pamiętaj że ci co próbowali są już na optycznych Powązkach :cool: Celestron i van end. Odpada, sklepik w którym kupuję i mam rabacik takowych nie posiada.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

A ostatni test el to był majstersztyk. To mówiłem ja, ponidziak :grin:
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

Robobat, pokazuje i objaśniam PONIDZIAK, jak takie ciasto, albo mieszkaniec pewnej krainy geograficznej w południowej Polsce, a nie pondziak :zalamany: Pozdrawiam :wink:
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

Sorki Ponidziak za literówkę. Piszę z tabletu, literki małe, czasem coś człowiek przeoczy a i autokorekta nieraz wyraz podmieni. Mam madzieję, że długo się nie będziesz gniewał. A co do rabatów to wszystkie sklepy je dają. Wystarczy dobrze pogadać. Tego Celestona w Polsce chyba nie kupisz. Ale jest Ebay. Tam też można się potargować. Nie odpuszczaj tak łatwo. Co do testu porównawczego - myślę, że fajny. Chcialoby się więcej takich poczytać. Gdybyś miał tak zrobiony test dla lornetek o które zapytujesz myślę, że nie miałbyś problemu z wyborem.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

A może tak: Vortex, czy Nikon, czy Delta Optical Chase?
Baaaardzo sie zdziwiłem jak ją przyłożyłem do oka....
 
 
smyk 
Uczestnik


Posty: 62
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

W podlinkowanym przez @RoboBat teście porównawczym lornetek Celestrona i Vanguarda jest link (bodaj na końcu) do forum na którym z kolei ktoś się uskarża na warunki gwarancyjne Celestrona, np. wadę kolimacji osi mają uznawać tylko przez 30 dni od zakupu, podczas gdy Vanguard nie pyta, tylko naprawia. Rozumiem, że jak się kupi i jest OK, to nie ma sprawy, ale kiedy się człek niespodzianie w trasie wyglebi przypadkiem podpierając się przy lądowaniu instrumentem optycznym dajmy na to rok po zakupie, to być może na Vanguarda można pewnie liczyć bardziej... Chyba, że ktoś ma inne doświadczenia, tedy odszczekam.

Takie moje trzy grosze względem "profesjonalnego" testu - zwróciliście Waćpaństwo uwagę, jak "profesjonalnie" są tam opisane próby oceny kolimacji? Nie żebym się czepiał, nie znam się, nie umiem i zarobiony jestem, ale jeśli gość jest "pro" to czemu raz za razem sam zadaje sobie pytanie, czy to co robi jest OK?...

No i nie mam niestety czasu, żeby dokładniej wgryźć się w jego tabelki, ale po pobieżnym przelocie przez tekst wygląda na kolejnego "pro", który bezgranicznie wierząc producentowi zapomniał zabrać ze sobą suwmiarki. To wygląda na jakąś epidemiczną dziurę w pamięci wśród testujących, szczęśliwie optyczni mają sprzęt "na stanie"...

I życząc pomyślnych łowów @ponidziakowi przy okazji zazdraszczam serdecznie @RoboBatowi - jeszcze mi się w życiu nie zdarzyło, żebym po jakimkolwiek zagadniu w sklepie stacjonarnym dostał choćby maluśki rabat na sprzęt optyczny/foto. Jak słowo daję - nigdy. A starałem się nie raz.

Ukłony,
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

Smyk wszystkie lornetki jakie mam, nowe i używane, kupiłem zawsze po wynegocjowaniu ceny. Tylko, że ja kupuję przez internet a nie w sklepach stacjonarnych, bo w stacjonarnych jest najciężej z rabatami. Jeśli ktoś nie chce niegocjować to go oczywiście nie zmuszę, ale odpuszczam wówczas zakup. Jest tyle różnych modeli i sklepów na rynku, że naprawdę nic nie muszę. Co najwyżej mogę. A co do utraty kolimacji z winy użytkownika na skutek upadku lornetki, to muszę cie rozczarować ale gwarancja tego nie obejmuje. Lornetka kolimację ma albo jej nie ma i masz wprzypadku Celestrona 30 dni na stwierdzenie tego faktu. Więcej ci nie potrzeba. Jak nie ma to odsyłasz. Jak sam zepsujesz to już niestety masz kłopot.
Co do ,,profesjonalnego'' testu który podlinkowałem to oczwiście nie jest on profesjonalny bo zrobil go jakiś pasjonat optyki taki jakich tu wielu, nie badając transmisji, itp. parametrów bo do tego trzeba mieć sprzęt. Chodzi mi tylko o to jak można fajnie porownać lornetki i pokazać pewne różnice, zamiast pisać, że coś tam jest takie czy owakie w 80% lub jest średnie, czy niskie. Załączasz fotki i każdy widzi. Sam potrafię ocenić pewne wady jeśli mam porównanie. I nie jest to broń boże przytyk do procedury testowej Arka, tylko wskazówka dla wszystkich, którzy na forum podejmują się porównań różnych lornetek, jak to zrobić maksymalnie profesjonalnie jak na warunki domowe, żeby później czytający ten materiał wyszukał sobie informacji jakie go interesują. Jedna załączona fotka, szkic, wykres, tabelka robi więcej roboty niż cała strona opisu.
 
 
smyk 
Uczestnik


Posty: 62
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

@RoboBat

No to grzecznie odszczekuję. Aczkolwiek gdzieś mi na którymś forum mignęło, że jak się sprzęt Vortexa czy Vanguarda rozkolimuje to również w ramach gwarancji to naprawią - choć być może nie przy upadku.

Co do testu - OK, rozumiem Waści punkt widzenia i wbrew pozorom jakie mogłem sprawić w poprzednim poście bardzo cenię to, że się komuś chce. Tym bardziej, że prawdopodobnie za darmo, ewentualnie dla frajdy. Problem w tym, że ja mam gdzieś wdrukowane, że jak się na czymś wystarczająco dobrze nie znam, to zanim się odezwę, albo się najpierw nauczę, albo poproszę mądrzejszego, żeby mnie nauczył. Rozpoznanie bojem i na oślep, i byle do przodu, jeśli nie jest absolutną koniecznością i jedynym wyjściem, mam raczej za antytezę profesjonalizmu, zwłaszcza jeśli się z tym człek obnosi. Ale, masz Waćpan absolutną rację, obraz bywa wart więcej niż tysiące słów.

I przy okazji - dzięki za cenną naukę: jakoś mi nigdy do głowy nie przyszło, żeby w sklepie internetowym o rabat zabiegać. Na przyszłość będę mądrzejszy.

Ukłony,
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

Smyk ja zazwyczaj wyszukuję oferty konkurencji i piszę maila do sklepu internetowego z zapytaniem czy da się jeszcze coś zrobić z ceną. W sumie piszę do wszystkich. Nie wszyscy odpisują. Ale jak odpiszą to mam zazwyczaj przygoyowaną ofertę już dla mnie, która jest lepsza niż cena widniejąca na stronie. Spróbuj a się przekonasz.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

Robobat, oczywiście żartowałem. Nawet jak tablet podpowie ci pinda k to się nie obrażę. Moja wina, mogłem wymyślić coś latwiejszego np. Binobatman albo superopticman :wink: .
Goornik, jeśli ty byłeś pozytywnie zaskoczony delta, to oznacza że nie warto przepłacać a dla zwyczajnego śmiertelnika, takiego jak ja, poziom tej lornetki to aż nadto. Sam oglądałem 12x50 ale tylko w sklepie i mi się podobała. Ładnie wykonana, wygodne muszle, dobrze leżała w ręku, duże pole. Problem taki że mam ten rabacik i chciałbym kupić coś po czym powiem pas, przynajmniej na jakiś czas :wink: . Nikona m7 znam dość dobrze w wersji 10x42, bardzo fajna lornetka. Ten viper kusi mnie bo ma bardzo dobre opinię i ponoć rewelacyjny stosunek jakości do ceny. No ale ten zgrzyt, stary, Japończyk,ma male pole. Nowy, chińczyk, pole większe ale kontrola jakości ponoć już nie ta co w USA. Zdaje się że Arek nawet ostatnio o tym wspominał. Muszę dopytać którą by sprowadzili, bo nawet nie wiem.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

No musialbym zobaczyć. Nie zależy mi na jakimś wypasionym polu, jednak uczucia ciasnoty nie zdzierżę . Którą byście woleli, japońską/USA :?: z małym polem czy chinczyka z wiekszym :?:
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

Zdaję się ze starego w japoni robili, ale pewny nie jestem :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14