Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka turystyczna 8x3X do 4000 zł
Autor Wiadomość
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Nie 03 Cze, 2018   

Kowa przy skwarku to ooogromna lornetka.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sob 09 Cze, 2018   

Jako że nadal mam w głowie mętlik, chciałbym Was zapytać o opinię w jeszcze jednej kwestii. Co myślicie o lornetkach klasy 9x3X? Wydawałoby się, że w przypadku małej lornetki jest to ciekawy kompromis pomiędzy 8x, a 10x. Z tego co widzę na rynku nie ma jednak zbyt wielu dobrych lornetek o takim powiększeniu. Dlaczego są tak mało popularne? Znalazłem np. Celestron Granite 9x33 z dość pozytywną recenzją tutaj: https://www.bestbinocular...Granite-115.htm Czy ktoś miał z nią może do czynienia? A może znacie jeszcze jakieś inne cacuszka o podobnych parametrach?
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 09 Cze, 2018   

Pentax 9x32. Bardzo dobra w swojej klasie ale to nie górna półka - bez szkieł ED. Ja zawsze optowałem za powiększeniem 8x5x. Także deficyt. Jest Kowa i Ecotone Obie znakomite ale cieżkawe. Po prostu inna klasa.
 
 
raubritter 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sob 09 Cze, 2018   

bewithed napisał/a:
Jako że nadal mam w głowie mętlik, chciałbym Was zapytać o opinię w jeszcze jednej kwestii. Co myślicie o lornetkach klasy 9x3X? Wydawałoby się, że w przypadku małej lornetki jest to ciekawy kompromis pomiędzy 8x, a 10x. Z tego co widzę na rynku nie ma jednak zbyt wielu dobrych lornetek o takim powiększeniu. Dlaczego są tak mało popularne? Znalazłem np. Celestron Granite 9x33 z dość pozytywną recenzją tutaj: https://www.bestbinocular...Granite-115.htm Czy ktoś miał z nią może do czynienia? A może znacie jeszcze jakieś inne cacuszka o podobnych parametrach?

Mam tego Celestrona ale w wersji 7x33. Duże pole 9,1 stopni, ale szybko traci ostrość tak od około 70 stopni od centrum gdzie przy brzegu jest juz calkiem rozmyte. W porównaniu do Pentax DCF ED 8x32 gdzie pole ma tylko 7,5 stopni za to jest ostry do samego brzegu. W nocy lepiej wypada Pentax daje lepszy kontrast i wyczernienie nieba.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 09 Cze, 2018   

bewithed napisał/a:
Jako że nadal mam w głowie mętlik, chciałbym Was zapytać o opinię w jeszcze jednej kwestii. Co myślicie o lornetkach klasy 9x3X?
A może znacie jeszcze jakieś inne cacuszka o podobnych parametrach?


Ależ oczywiście że znam i nie tylko...

https://www.bestbinocular...x32DCFBC-94.htm

Abs choć DCF BC 9x32 nie posiada szkieł ED to AC w centrum jest w nim nie gorzej skorygowana niż w sprzętach które te szkła mają. Naprawdę ciężko w centrum ją znaleźć. Nie znam drugiej lornetki bez ED która praktycznie nie ma AC w centrum. Do tego bardzo dobra ostrość i świetny kontrast. Mechanicznie również bez zarzutu, fantastycznie leży w ręku i przy oku. Bez najmniejszego problemu daje się obsługiwać jedną ręką.

Używam jej od listopada 2014, to moja ulubiona lornetka [z racji kombinacji wagi i powiększenia] w Tatry.

Ps. Moim zdaniem jest lepsza w bezpośrednim porównaniu od Nikna EII 10x35
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

kot Sylvester, Obecnie jest dostępna nowsza wersja: Pentax AD 9x32 WP, ale wygląda na to, że zmian niewiele: https://www.bestbinocular...x32ADWP-160.htm
 
 
jutomi 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 171
Skąd: Daszewice
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

bewithed napisał/a:
Obecnie jest dostępna nowsza wersja: Pentax AD 9x32 WP, ale wygląda na to, że zmian niewiele: https://www.bestbinocular...x32ADWP-160.htm


Nie spodziewałem się, że Pentax ma taką specyficzną politykę cenową. Zwróćcie uwagę na ceny lornetki z linku: 250$ = 399€ = 399£. :shock: Mam nadzieję, że to tylko ceny katalogowe i ceny rynkowe będą mniej rozstrzelone.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

bewithed napisał/a:
kot Sylvester, Obecnie jest dostępna nowsza wersja: Pentax AD 9x32 WP, ale wygląda na to, że zmian niewiele: https://www.bestbinocular...x32ADWP-160.htm


Bewithed z tego co mi wiadomo to zmiany dotyczą tylko i wyłącznie powłok. Zostały zmienione na soczewkach i pryzmatach. W starej wersji oprócz fazy było jeszcze na pryzmatach srebro. W nowej o srebrze ani słowa, więc nie wiem co tam dali. Mam nadzieję że nie jest to nowa wersja księgowych ale absolutnej pewności nie mam. W Łochowie dwa lata temu porównywałem obie bezpośrednio 1:1. W słonecznych warunkach oświetleniowych nie dopatrzyłem się żadnych różnic. Uważam że aby postawić między nimi znak równości bez cienia wątpliwości należałoby porównać je w pochmurny dzień. Konstrukcja optyczna jest dalej taka sama, obiektyw to 3s. w 2g. a okular 5s. w 3g. tak więc pole widzenia nie uległo zmianie podobnie jak rozmiar i waga.

Lektura uzupełniająca na temat nowej wersji:

http://wzrokowiec.com/archiwa/1021
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sro 20 Cze, 2018   

Ponieważ moje poszukiwania i rozmaite rozważania nadal trwają, to chciałbym podrzucić Wam jeszcze jeden potencjalny model. Co myślicie o lornetce MINOX BL 8x33 HD? Tutaj mamy dość entuzjastyczną opinię: https://www.bestbinocular...x33BLHD-142.htm Pytanie, czy ktoś w praktyce bawił się tym instrumentem i może podzielić się jakimiś doświadczeniami?
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Sro 20 Cze, 2018   

Na allegro masz El 8x32 za 4.500. Może coś urwiesz z ceny i juz masz docelowy sprzęt 😊
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sro 20 Cze, 2018   

Santre, Problem w tym, że określona przeze mnie maksymalna kwota, to już jest mniej więcej na granicy wyrzucenia mnie z domu przez żonę wraz z moimi lornetkami :) ... dlatego jednak nadal badam temat lornetek nieco tańszych.

PS Ta oferta na EL 8x32 oczywiście bardzo interesująca.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 24 Cze, 2018   

:arrow: Miałem dziś piękny sen - śniło mi się, że za kilka dni pojawi się na rynku bardzo atrakcyjna lornetka (lornetki ?) w tej kategorii cenowej.... Niemal idealna do turystyki, ale nie tylko
:mrgreen:
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Nie 24 Cze, 2018   

Czyżby to miał być jakiś proroczy sen?
 
 
LS400 
Uczestnik


Posty: 51
Wysłany: Nie 24 Cze, 2018   

Drugi raz ten sam sen??? To wieszczba! Jakiej marki dotyczyło widzenie? :shock:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 24 Cze, 2018   

To na pewno będzie Zeiss SF 10x32 . Z polem widzenia 130 m :) . Żadnych wad optycznych , ideał 170 pkt
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15