Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
fotografia noworodkowa/dziecięca
Autor Wiadomość
kasiaww 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   fotografia noworodkowa/dziecięca

Dzień dobry. Chciałam prosić o pomoc w wyborze sprzętu do rozpoczęcia przygody z fotografią noworodkową i dziecięcą.
Dopiero zaczynam się uczyć więc potrzebuje sprzętu dla amatora ale też taki który mi pozwoli zacząć robić to bardziej profesjonalnie.
Mój budżet to ok. 5tys body+obiektyw (ewentualnie mogę dołożyć na naprawdę dobry zestaw).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

To będzie fotografia studyjna, czy będziesz chodzić po szpitalach, przedszkolach, szkołach, itd.?
A może jedno i drugie?
 
 
kasiaww 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

Raczej studyjna ale też czasami plener.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

Uwzględniłaś w budżecie wydatki na tło, statywy i oświetlenie?
 
 
kasiaww 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

to 5tys. to na sam aparat z obiektywem/obiektywami. Ale oświetlenie też jeśli możesz to doradzić :) .
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

Jakim sprzętem już fotografowałaś ?
 
 
kasiaww 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

bardzo starym canonem eos 300 d
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

Z lustrzanek w twoim budżecie mieści się m.in. Nikon D7200 + Nikkor DX 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR i Canon 80D + Canon EF-S 18-135 IS USM Nano. Z bezluster Olympus OM-D E-M5 Mark II + Olympus 14-42 EZ, Panasonic DMC-GH4 + 12-60/f/3.5-5.6 ASPH, Fujifilm X-T20 + Fujinon XF 18-55mm f/2,8-4 R LM OIS i Sony A6300 + 18-105mm f/4 E PZ G OSS .
Ja wybrałbym Nikona. Starczyłoby jeszcze na jeden obiektyw stałoogniskowy Nikkora AF-S DX 35mm f/1,8G lub Nikkora AF-S 50mm f/1,8G.
 
 
kasiaww 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

Dziękuję bardzo :) . Kolega mi polecał też canon 50D, 60D i 7D. Co o nich myślisz?
Czy jest sens kupować używany aparat? Przykładowo jeżeli migawka ma żywotność 100tys. a jest zrobione ok. 47tys. to dużo czy mało?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

kasiaww napisał/a:
Kolega mi polecał też canon 50D, 60D i 7D. Co o nich myślisz?


To już dość stare modele. Mam 50D, ale już go nie używam. :smile: Mając budżet 5tys.zł możesz wypróbować Canona 80D, który jest od nich nowszy i lepszy. 7D II mieści się w budżecie, ale bez obiektywu.

kasiaww napisał/a:
Czy jest sens kupować używany aparat? Przykładowo jeżeli migawka ma żywotność 100tys. a jest zrobione ok. 47tys. to dużo czy mało?


To zależy od modelu, jego stanu, ceny i pochodzenia. :smile:
 
 
kasiaww 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pią 01 Cze, 2018   

Dziękuję za pomoc. Muszę poczytać o tych modelach:).
Czy jest coś co mógłbyś polecić gdybym musiała ograniczyć mój budżet do 4 tyś.?
Czy przeskok jakościowy między tymi modelami, które mi poleciłeś a modelami o tysiąc złotych tańszymi jest taki znaczący?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 02 Cze, 2018   

kasiaww napisał/a:
Czy jest coś co mógłbyś polecić gdybym musiała ograniczyć mój budżet do 4 tyś.?


NIKON D7100 18-105 VR
http://allegro.pl/aparat-...7301032491.html

kasiaww napisał/a:
Czy przeskok jakościowy między tymi modelami, które mi poleciłeś a modelami o tysiąc złotych tańszymi jest taki znaczący?


IMO między D7200 a D 7100 taki nie jest.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Cze, 2018   

kasiaww napisał/a:
5tys. to na sam aparat z obiektywem/obiektywami.

Pentax KP albo K-3II moim zdaniem byłby bardzo dobry, dziwne że żaden z kolegów nie wspomniał - chyba w ramach "wojenki systemowej"... Boją się czy jak? :lol:
Z bezlusterkowców - to raczej Fujifilm X-20 albo sony 6300. Wszystkie wymienione (również d7x00) mają o niebo lepsze matryce od canonów , choć trzeba uczciwie przyznać że od modelu 80 D znacznie się poprawiły. https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings - w tym porównaniu nie ma Fuji , ale używa ono teych samych matryc Sony co Pentax i Nikon więc obrazek daje podobny, tyle że zupełnie inaczej są oprogramowane (X-Trans) więc do porównań trzeba by specjalnego oprogramowania.
Pentaxem i szkłem 50/1,4 robi zdjęcia dzieci Gosia Jurasz - zerknij - może ci się spodobają. https://www.facebook.com/gosiajuraszfotografia/

Oczywiście możesz użyć tańszego modelu K-70 - też będzie miał wszystko co potrzeba - uszczelki, pryzmat i wizjer 100% oraz wszystkie potrzebne przyciski, pokrętła i funkcje (w tym PTTL i HSS, mikrokalibrację itp) ale najkrótszy czas bedzie nie 1/8000s a 1/6000s i nie można do niego dokręcić gripa. Najdroższy KP to jakieś 4500zł, K-3 i k-3II -mniej niż 4tys. K-70 to kolejny tysiąc taniej. Matryce - te same co w D7200. Oczywiście o unikalnej w tej klasie aparatów funkcji Pixel Shift w kontekście fotografii ludzi nie piszę - bo dopóki nie ma jej w wersji "dynamic" takiej jak w K-1mkII to do osób się nie nadaje.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 03 Cze, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Pentax /.../ moim zdaniem byłby bardzo dobry, dziwne że żaden z kolegów nie wspomniał

Wystarczy że ty to robisz w każdym temacie https://forum.optyczne.pl/search.php?search_author=Andrzej.M.


Mało kto decyduje się wdepnąć w tą zachwalaną przez ciebie markę.
Pentax to jednak drugoligowy producent.
 
 
kasiaww 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Czw 07 Cze, 2018   

znalazłam zestaw nikona d7100 z obiektywem 18-105mm ED VR czy on będzie dużo gorszy od tego co poleciłeś (Nikkor DX 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR)?
Jeszcze jedno pytanie: czy do portretów nie powinnam używać stałki? :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15