Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
lustrzanka do fotografowania krajobrazu
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 06 Cze, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Często fotografujesz z 30 albo 70cm?

Tak, ale co to ma do rzeczy w przypadku obalania Twojego błędnego twierdzenia, że GO zależy od ogniskowej? Wybierz sobie inny rozmiar tablicy, oblicz odległości dla ogniskowych 35 i 55, a następnie sprawdź GO dla tych wariantów.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 06 Cze, 2018   

Barnie napisał/a:
Bardzo merytoryczny komentarz, plus link do zestawu wycinków z 6+ letnich dyskusji.


Bo ostatnim obiektywem Limited jest Pentax HD DA 20-40 mm f/2.8-4.0 ED Limited DC WR z 07.11.2013.

Opinię (nieodżałowanego tutejszego guru tej marki) o nim też mam:

jaad75 | 5 lutego 2014, 16:21
W pełni zgadzam się z podsumowaniem.


Podsumowanie testu
Cytat:
"Jeśli jednak producent decyduje się na wprowadzenie obiektywu o przeciętnych parametrach 20–40 mm f/2.8–4.0, to, dla mnie, jedynym uzasadnieniem istnienia takiej konstrukcji jest to, że będzie to mechaniczna i optyczna perełka idealnie ostra od maksymalnego otworu względnego. Jak wynika z naszego testu Pentax HD DA 20–40 mm f/2.8–4.0 ED Limited DC WR nie jest takim obiektywem, przez co staje się instrumentem kierowanym tylko i wyłącznie do największych fanów marki, którzy wciąż żyją, trochę rozmieniającą się w ostatnich latach na drobne, legendą kultowych Limitedów. Dla nowych użytkowników i tych, na których magia Limitedów słabo działa, nie jest to instrument, który może jakoś mocno zachęcać do wejścia w system."

https://www.optyczne.pl/3...dsumowanie.html

jaad75 | 6 lutego 2014, 01:17
Ja widzę tylko jedną zaletę tego obiektywu - jest ładny...:P
https://www.optyczne.pl/3...w_(_109_)_.html
 
 
Barnie
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Cze, 2018   

DA 20-40 to całkiem przyzwoite szkło, ale beznadziejnie wycenione. Gorszą cenę w stosunku do możliwości w Pentaksie ma tylko DA* 16-50 i 31mm limited.

Dlatego też polecam raczej iść w kierunku DA 15, DA 35 i DA 70.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 06 Cze, 2018   

Limited to znaczy ograniczony, limitowany. Wystarczy zawyżyć cenę i będzie Limited. :mrgreen: Patrząc na cenę Pentax HD DA 20-40 mm f/2.8-4.0 ED Limited DC WR to można powiedzieć, że to Super Limited. Ale trzeba przyznać, że obiektywy Limited są małe, kompaktowe i pasują jak ulał do małej lustrzanki (np. K-S1) lub bezlusterkowca, K-01 (szkoda, że nie doczekał się następcy).
 
 
Barnie
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Cze, 2018   

DA 20-40 akurat naleśnikowy nie jest (choć nie jest też klocem). W porownaniu z innymi limitedami, ma uszczelki i autofocus nie sterowany śrubokrętem. Optycznie nie bryluje pod względem rozdzielczości na brzegach kadru, ale mnie osobiście bardziej gryzie dystorsja na szerokim kącie i filtry 55mm (to jedyny systemowy obiektyw Pentaxa z takim gwintem). Praca pod światło wybitna. Używkę w dobrej cenie chętnie bym przytulił.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 07 Cze, 2018   

Dla mnie ten obiektyw jest mało praktyczny, zwłaszcza, że dla tych lub podobnych ogniskowych mamy konstrukcje niezależne: Sigma A 18–35 mm f/1.8, Sigma 17-70 mm f/2.8-4.0 DC Macro OS HSM, Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM, itd. Fakt, że to są kloce, obiektywy wielkie i ciężkie. Ale ja wolę nosić jeden duży kloc niż trzy małe Limitedy. O cenie tych Limitedów nie wspomnę. Nie każdego stać na "Limited hobby". :sad:
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 07 Cze, 2018   

P.S.
PDamian napisał/a:
...Opinię (nieodżałowanego tutejszego guru tej marki)...
Wystarczy, że ktoś coś złego napisze na Pentaxa i będzie to tekst wyglądający na wiarygodny to będzie przez PDamiana cytowany po wsze czasy.
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Czw 07 Cze, 2018   

Negatyw napisał/a:
P.S.
PDamian napisał/a:
...Opinię (nieodżałowanego tutejszego guru tej marki)...
Wystarczy, że ktoś coś złego napisze na Pentaxa i będzie to tekst wyglądający na wiarygodny to będzie przez PDamiana cytowany po wsze czasy.


Ten ktos to byl jaad75, ale jeszcze wtedy nie byles na forum, wiec mozesz go nie znac. To byl (moze jeszcze jest) entuzjasta Pentaksa, ale dostrzegal tez wady systemu (czasami ;) ).
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 07 Cze, 2018   

Jaad75 w przeciwieństwie do PDamiana widzi też zalety systemu Pentax. PDamian skupiając się tylko na wadach staje się mało wiarygodny ale trzeba przyznać że jest od jaad75 bardziej aktywny. Pewnie też dlatego, że brzydzi się Pentaxem nie ma z nim żadnej fizycznej styczności.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 07 Cze, 2018   

komor napisał/a:
Nie wiem jak się powiedzie Tamronowi, ale w Canonie obiektywy klasy 70-200, nawet f/4, to zupełnie inna liga optyczna niż klasa 70-300.

W Tamronie to będzie podobna liga optyczna, ale cenowa już nie. Akurat w Canonie to ta sama liga cenowa. Za Canona EF 70-300mm f/4.0-5.6 L IS USM trzeba zapłacić prawie 6 tys. zł:
https://www.euro.com.pl/o...l-is-usm.bhtml?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 08 Cze, 2018   

Negatyw napisał/a:
Za Canona EF 70-300mm f/4.0-5.6 L IS USM trzeba zapłacić prawie 6 tys. zł

Aleś przykład znalazł… To swoisty ewenement, obiektyw o parametrach amatorskiego tele, ale wykonany i wyceniony jako L-ka. Pewnie bogaci Japończycy go kupowali do swoich 5D noszonych na szyi podczas zagranicznych wycieczek. Dziś raczej niechodliwy towar, ale może się mylę i nie doceniam.

Tu masz aktualny model 70-300 Canona, 2200 zł: https://www.cyfrowe.pl/ap...-is-ii-usm.html model z roku 2016. Poprzednik jest jeszcze dostępny za 1850, ale przy tak niedużej różnicy w cenie nie warto, prędzej Tamrona 70-300 VC.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

No tak, za dokładnie szukałem, ten obiektyw się nie liczy. :grin:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

Negatyw, jak to ma być dowód na to, jaki Canon jest drogi, to słabo – wskazałem Ci kontrprzykład: obiektyw nowszy, trzykrotnie tańszy, zapewne ostrzejszy i szybszy, tyle że bez magnezowej obudowy i czerwonego paska z literką L. Oferta obiektywów Canona jest tak szeroka i od tak dawna, że zawsze znajdziesz jakieś stare drogie truchło, które ciągle jest listowane w ofertach sklepowych, chociaż nikt go nie kupił przez ostatnie pięć lat. Ale mogę się mylić i może zaraz odezwie się ktoś, kto tego 70-300L kupił, używa i jest zadowolony. Albo i nie. Może to jest świetny obiektyw. Na pewno kiedyś był.

Chcesz wytknąć prawdziwe braki w ofercie Canona? Proszę: 85/1.8 jest stare, 50/1.4 jest stare i nigdy nie miało w sumie zbyt dobrej opinii, ja kupiłem droższą Sigmę dawno temu i nie żałuję. Przez długi czas brakowało nowego 35/2, ale już jest (trochę drogi ale za to ze stabilizacją). Oferta obiektywów dla APS-C zawsze była taka sobie i choć trochę to nadgonili to w sumie zbyt późno.

Canon ma w ofercie sporo drogich i przeważnie dobrych obiektywów, trochę drogich i takich sobie, ale też całkiem sporo relatywnie niedrogich i wartych grzechu, trzeba tylko dobrze wybierać. No i możesz kupić wszystko to, co produkują producenci trzeci na lustrzanki. A co nie zawsze jest dostępne na mocowania inne niż Canon/Nikon.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

Nie interesują mnie braki w ofercie Canona. Odniosłem się tylko do tej wypowiedzi o innej lidze. Obiektyw 70-300 nie dość, że jest biały, ma L w oznaczeniu i cenę porządnej L-ki. Więc wg. mnie gra w tej samej lidze co 70-200 f/4.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

Ten może sobie grać, nie wiem, bo jest mało popularny i nigdy się nim nie interesowałem. Natomiast wszelkie popularne Nikkory, Canony, Sigmy i Tamrony klasy 70-300, których przez ostatnie 10-15 lat było na rynku całkiem sporo, to jest zupełnie coś innego niż reporterskie 70-200. Zarówno optycznie jak i praca AF.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14