Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
lustrzanka do fotografowania krajobrazu
Autor Wiadomość
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

Wystarczy porównać testy na Optycznych: Canon EF 70-200 mm f/4L IS USM i Tamron SP 70-300 mm f/4-5.6 Di VC USD by się przekonać, że tak nie jest.
https://www.optyczne.pl/8...ość_obrazu.html
https://www.optyczne.pl/2...ość_obrazu.html
Przy czym Tamron kosztuje tylko 1400zł. Cenowo rzeczywiście gra w innej lidze.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

Kolego Negatyw… Bokeh, kultura pracy AF, sposób obsługi, wewnętrzne ogniskowanie i brak wysuwającej się rurki przy zmianie ogniskowej – to są aspekty istotne nawet w fotografii turystycznej, czy wręcz plażowej, nie mówiąc o poważniejszych zastosowaniach… 
Porównujesz bezpośrednio MTF-y z tych testów, czy przeliczałeś coś? Bo jeden jest robiony na D3x, a drugi to jeden z pierwszych testów Optycznych, robiony chyba na 30D, na matrycy APS-C. Nie bardzo wiem, co czego zmierzasz.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 12 Cze, 2018   

komor napisał/a:
...Bo jeden jest robiony na D3x, a drugi to jeden z pierwszych testów Optycznych, robiony chyba na 30D, na matrycy APS-C. Nie bardzo wiem, co czego zmierzasz.
Wziąłem najnowszy dostępny test dla Canona 70-200 f/4. Można wziąć do porównania test Nikona Nikkor AF-S 70-200 mm f/4.0G ED VR https://www.optyczne.pl/2...ość_obrazu.html
A zmierzam do tego, że wspomniany Canona EF 70-300mm f/4.0-5.6 L IS USM przynajmniej wg. Canona gra w tej samej lidze co 70-200 f/4 ale ze względu na cenę nie jest konkurencją. Za to Tamron SP 70-300 mm f/4-5.6 Di VC USD już jest. Cena tylko 1400zł a wykonanie SP. Nikkor wypada lepiej ale jakim kosztem. Cena powyżej 5 tys. zł.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Cze, 2018   

komor napisał/a:
błędnego twierdzenia, że GO zależy od ogniskowej

No to sprawdź sobie jaką GO masz przy f2,8 i ogniskowej 35mm i dla ogniskowej 70mm dla zdjęcia z 1,5m.
Barnie napisał/a:
W porownaniu z innymi limitedami, ma uszczelki
Wszystkie Limitedy mają uszczelki.
Usjwo napisał/a:
Ten ktos to byl jaad75,

Miał wiedzę ale też przykry zwyczaj przekręcania lub "nierozumienia" moich wypowiedzi i czasem czepiania się drobiazgów , ale nie w tym stopniu co tez już nieobecny (zbanowany?) na forum "kozi"... Teraz "za koziego" robi p.Damian...
Czy 70-200 i 70-300 to ta sama liga ... Niby szkła o stałym otworze stoją wyżej - ale niekoniecznie - coraz częściej pragmatyzm bierze górę i projektując szkło o stałym świetle jednak pozostawia się zmienne idąc na kompromis wagowo-cenowy. Po prostu czasem lepiej zrobić szkło 2,8-4 czy 4-5,6 które będzie lżejsze, mniejsze i tańsze od tego samego ze stałym 2,8 lub 4 i będzie miało tę samą jakość obrazowania. Ot, dyktat księgowych. :lol:
A tak przy okazji cen -
komor napisał/a:
aktualny model 70-300 Canona, 2200 zł:

No tak , a 55-300 do pentaxa 1500 -2000zł zależnie od wersji. Ma tylko jedną wadę - nie jest pod FF. Natomiast jakością na 300mm może spokojnie konkurować ze stałkami.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 12 Cze, 2018   

Negatyw, wszystko się zgadza. Sam uważam Tamrona 70-300 VC za bardzo dobrą propozycję, nie raz go tu na forum polecaliśmy. Swoim komentarzem (który podtrzymuję) zwracałem tylko uwagę, że generalnie, w ogólności, obiektywy klasy 70-300 są gorsze niż obiektywy klasy 70-200. Pod wieloma ważnymi względami, nie tylko ostrością. Pomiary MTF zwykle w nowszych obiektywach są wyższe niż w starszych, bywa więc tak, że nowy plasticzak ma lepszą ostrość niż niegdysiejsza metalowa legenda. Dlatego fakt, że ostrość Tamrona 70-300 jest niegorsza niż nieco starszych i o wiele droższych 70-200, tego czy innego producenta (nie mówiąc o nowszych 70-200 niż ten Tamron), nie zmienia mojej opinii. Z powodu pozostałych aspektów oraz z powodu tego, co sam zauważyłeś, czyli np. taki nowy Nikkor jest lepszy, ale oczywiście o wiele droższy.

Właśnie wyszły nowe wersje kanonierskich 70-200/2,8 IS i wersji f/4 IS. Założę się, że będą ostrzejsze niż Tamron 70-300, ale na pewno będą sporo droższe niż wersje dotychczasowe, na pewno będzie to dotyczyć wersji f/4, której pierwsza wersja pochodzi z 2006 roku.


Andrzej.M. napisał/a:
No to sprawdź sobie jaką GO masz przy f2,8 i ogniskowej 35mm i dla ogniskowej 70mm dla zdjęcia z 1,5m.

Halo, halo. Jak mówimy o pomiarach autofocusa, więc raczej trzeba zmieścić w kadrze jakiś target. Czemu zatem chcesz dla obydwu tych ogniskowych stawać w tej samej odległości 1.5 metra? Odległość trzeba będzie zmienić i GO wtedy będzie zbliżona dla obydwu obiektywów.
 
 
Barnie
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Cze, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Wszystkie Limitedy mają uszczelki.


Skąd niby to info? Tylko DA 20-40 ma uszczelki i oznaczenie "WR".
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Cze, 2018   

Barnie napisał/a:
Skąd niby to info?

Z praktyki - nie mają oznaczenia WR ale WSZYSTKIE Ltd są uszczelnione. Tak dla zasady... :lol: A 20-40 jest pierwszym zoomem Ltd - może dlatego ma WR , gwiazdki też są uszczelniane i też nie mają WR
 
 
Barnie
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Cze, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:

Z praktyki - nie mają oznaczenia WR ale WSZYSTKIE Ltd są uszczelnione. Tak dla zasady... :lol: A 20-40 jest pierwszym zoomem Ltd - może dlatego ma WR , gwiazdki też są uszczelniane i też nie mają WR


Gwiazdki mają oznaczenie "AW" - all weather, czyli wyższy poziom "uszczelkowania".
Oglądam teraz sobie FA 43mm Limiteda i za cholerę się tych uszczelek dopatrzeć nie mogę... ale widocznie się nie znam
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Cze, 2018   

Barnie napisał/a:
Gwiazdki mają oznaczenie "AW"

Tak? Możesz mi pokazać - bo jeszcze nie miałem okazji zobaczyć takiego oznaczenia ( nie mylić z AL - to co innego - AL (z ang. Aspherical Lens) - akronim oznaczający soczewki asferyczne. Elementy asferyczne odpowiedzialne są za zmniejszanie aberracji sferycznych).
 
 
Barnie
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Cze, 2018   

Np. tu http://www.ricoh-imaging....tax-dfa-70-200/

ale rzeczywiście, starsze 'gwiazdki' tego oznaczenia nie mają. 'AW' to widocznie nowsze oznaczenie, które jeszcze nie było wyróżniane podczas premiery starych gwiazdek.

W każdym razie, Pentax na powyższej stronie nie chwali się uszczelnianą konstrukcją w przypadku limitedów (poza DA 20-40). W przypadku gwiazdek każda ma 'Dust and Weather resistant'.

http://www.ricoh-imaging....ntax-das60-250/
http://www.ricoh-imaging....hdpentax-da-21/
http://www.ricoh-imaging....entax-da-20-40/
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Cze, 2018   

Rzeczywiście - w najnowszych obiektywach napisali to AW...Jak testowałem nie czytałem napisów... :lol:
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 934
Skąd: Józefów
Wysłany: Pią 15 Cze, 2018   

komor napisał/a:
Ten może sobie grać, nie wiem, bo jest mało popularny i nigdy się nim nie interesowałem. Natomiast wszelkie popularne Nikkory, Canony, Sigmy i Tamrony klasy 70-300, których przez ostatnie 10-15 lat było na rynku całkiem sporo, to jest zupełnie coś innego niż reporterskie 70-200. Zarówno optycznie jak i praca AF.


Co do wspomnianego przez Ciebie wcześniej najnowszego Canona nie byłbym taki pewien, co do pracy AF. Ale może faktycznie ten obiektyw to zupełnie co innego. Śmiem twierdzić, że w życiu nie widziałem innego szkła o porównywalnie szybkim mechanizmie ustawienia ostrości. Bezpośrednio porównywałem z 100-400 L II i przewaga 70-300 pod tym względem była ogromna.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 15 Cze, 2018   

ryszardo, masz na myśli, że ten nowy 70-300 Canona (ten z ekranikiem LCD) jest znacząco szybszy niż poprzednie konstrukcje? Być może, nigdy nie miałem go w ręku, ale weź pod uwagę, że reporterskie 70-200 naprawdę mają bardzo duży nacisk na pracę AF położony, mniejszy zakres pracy ogniskowych, no i lepsze światło, co wpływa na szybkość i precyzję pracy układu AF.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 934
Skąd: Józefów
Wysłany: Sob 16 Cze, 2018   

komor, tak, AF tego obiektywu to jakaś magia jest. Testowałem w Łochowie. Jest to jedyny obiektyw jaki widziałem, w którym praktycznie zauważa się ustawiania ostrości. Po prostu naciskasz AF-ON/spust migawki do połowy i obraz robi się ostry. Natychmiast i absolutnie bezgłośnie. Pierścieniowe napędy USM w L-kach mają jednak zauważalny czas i je słychać. Arek w teście podobnie się wypowiadał.

Ale prawdą jest, że testowałem w optymalnych warunkach, bo za dnia na zewnątrz na 7D II. Całkiem możliwe, że w gorszym oświetleniu 70-200/2,8 okaże się lepsze.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 16 Cze, 2018   

ryszardo, to miło, może jakaś nowa era nadchodzi w takim razie. Miałeś możliwość porównać z aktualnym 70-200/2.8L IS II?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15