Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikkor AF-S 50 mm f/1.8G - problem ze zbyt dużym bokeh
Autor Wiadomość
pietrrokov 
Nowy
pietrrokov


Posty: 12
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią 08 Cze, 2018   Nikkor AF-S 50 mm f/1.8G - problem ze zbyt dużym bokeh

Dzień dobry, to mój pierwszy wpis u was na forum. Potrzebuje porady, a mianowicie mam problem z bokeh przy wykorzystaniu obiektywu Nikkor AF-S 50 mm f/1.8G do Nikon D3400.
Otóż problem jest taki, że zbyt nachalnie obiektyw rozmazuje wykonaną fotografię, ustawiając ostrość na obiekcie mam rozmazane całe zdjęcie i trzy czwarte obiektu, testowałem obiektyw z innym aparatem Nikona (starszy model, wyższa seria) i nie było w ogóle tego problemu, ostrość i głębia ustawiała się znakomicie.
Czy ten obiektyw nie pasuje do mojego aparatu?
Proszę o porady.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 08 Cze, 2018   

pietrrokov napisał/a:
Czy ten obiektyw nie pasuje do mojego aparatu?


Tak.

pietrrokov napisał/a:
problem jest taki, że zbyt nachalnie obiektyw rozmazuje wykonaną fotografię, ustawiając ostrość na obiekcie mam rozmazane całe zdjęcie i trzy czwarte obiektu, testowałem obiektyw z innym aparatem Nikona (starszy model, wyższa seria) i nie było w ogóle tego problemu, ostrość i głębia ustawiała się znakomicie


To świadczy o tym, że albo masz uszkodzone body, albo źle ustawiasz parametry ekspozycji.
Jaki tryb masz ustawiony?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 08 Cze, 2018   

Sunders napisał/a:
Tak.

Tak, nie pasuje, czy: tak, pasuje? To jest wersja G, dlaczego miałaby nie pasować?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 08 Cze, 2018   

komor, czy z tego co napisałem w tym poście nieco niżej nie wynika jasno, że chodzi o "tak pasuje"? :roll:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 08 Cze, 2018   

Sunders, no nie miałem pewności. :)
 
 
pietrrokov 
Nowy
pietrrokov


Posty: 12
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią 08 Cze, 2018   

Sunders napisał/a:
pietrrokov napisał/a:
Czy ten obiektyw nie pasuje do mojego aparatu?


Tak.

pietrrokov napisał/a:
problem jest taki, że zbyt nachalnie obiektyw rozmazuje wykonaną fotografię, ustawiając ostrość na obiekcie mam rozmazane całe zdjęcie i trzy czwarte obiektu, testowałem obiektyw z innym aparatem Nikona (starszy model, wyższa seria) i nie było w ogóle tego problemu, ostrość i głębia ustawiała się znakomicie


To świadczy o tym, że albo masz uszkodzone body, albo źle ustawiasz parametry ekspozycji.
Jaki tryb masz ustawiony?

Pisałem o zdjęciach robionych w trybie automatycznym.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 08 Cze, 2018   

A jaki masz ustawiony tryb autofokusa?
Czy próbowałeś ostrzyć w LV?
 
 
pietrrokov 
Nowy
pietrrokov


Posty: 12
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią 08 Cze, 2018   

Domyślnie AF-A, próbowałem też manualnie ustawiać na pierścieniu obiektywu.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 08 Cze, 2018   

Spróbuj ustawić AF-S na centralnym punkcie. Spróbuj też ostrzenia w LV.
 
 
pietrrokov 
Nowy
pietrrokov


Posty: 12
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią 08 Cze, 2018   

Sunders napisał/a:
Spróbuj ustawić AF-S na centralnym punkcie. Spróbuj też ostrzenia w LV.

Efekty są takie jak w załączniku.

https://zapodaj.net/11d77045a713a.jpg.html
 
 
pietrrokov 
Nowy
pietrrokov


Posty: 12
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią 08 Cze, 2018   

Tutaj też jest dobrze widoczne to o czym pisałem wcześniej:
https://zapodaj.net/226114e099cc9.jpg.html
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 09 Cze, 2018   

Możesz podać jaki tryb AF-a ustawiłeś i jakie ISO, przysłonę i czas miałeś na ostatnim linkowanym zdjęciu?
 
 
pietrrokov 
Nowy
pietrrokov


Posty: 12
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob 09 Cze, 2018   

Sunders napisał/a:
Możesz podać jaki tryb AF-a ustawiłeś i jakie ISO, przysłonę i czas miałeś na ostatnim linkowanym zdjęciu?

W załączniku.

screen.jpg
Plik ściągnięto 6311 raz(y) 129,49 KB

 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 09 Cze, 2018   

pietrrokov, trudno przewidzieć, jak na automatyce zachowa się aparat, być może różne aparaty Nikona różnie reagują. Jeśli chcesz mieć większą głębię ostrości (bo tak to nazywamy, a nie: zbyt duży bokeh), to używaj trybu AV. On też zapewnia automatykę ustawiania ekspozycji, automatyczny wybór czułości, ale Ty decydujesz wtedy o wartości przysłony, która decyduje o głębi ostrości (GO). Im wyższa wartość przysłony (np. f/4, f/5.6), tym większa GO. Musisz pamiętać, że przy dużych zbliżeniach, takich jak na ostatnim zdjęciu ciasta, efektywna GO w milimetrach będzie niewielka. Widać, że w sumie ostry jest tylko czubek/narożnik ciasta. Trzeba zwiększyć przysłonę, oczywiście do tego potrzebne jest odpowiednie oświetlenie, bo im większa wartość przysłony, tym mniej światła dociera do matrycy w zadanym czasie.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 09 Cze, 2018   

Wybierz tryb A, ustaw przysłonę na 5,6 i zrób kolejne zdjęcie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 17