Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Pią 06 Lip, 2018
Aparat na wakacje do filmowania i zdjęć/ zestaw 3500
Autor Wiadomość
birdman777
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   Aparat na wakacje do filmowania i zdjęć/ zestaw 3500

Witam wszystkich, chciałem się poradzić odnośnie zakupu aparatu. Aktualnie mam canona 50d, jednak jest duży i nie ma możliwości nagrywania filmów (wiem po przeróbkach jakoś można). W styczniu jadę na kolejny urlop w bardzo kolorowe miejsce, a ze ostatnim razem złapałem bakcyla na nagrywanie postanowiłem kupić aparat i jakieś dwa obiektywy żeby spróbować zrobić prawdziwy film z wakacji. Na poprzednim urlopie wszystko nagrywałem z drona dji phantom 3 standard i teraz również go zabiorę. Wiec pytanie moje jest następujące czy opłaca się w tym roku jeszcze kupić a6000 czy szukać czegoś nowszego? A może całkiem innego? Jakie obiektywy proponujecie? Np za 2500 jest a6000 z 16-55 kitem i za 1000 bym mógł coś dokupić... Budżet na wszystko to około 3500zl.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   

A jakie masz szkła do Canona? Może warto iść w EOS-M i adapter? Ja mam i sobie chwalę.
 
 
birdman777
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   

Mam tylko kita oraz 50mm chińskie, wiec szalu nie ma... myślałem żeby kupić a6000 z kitem i dokupić 1-2 obiektywy, albo bez i dokupić dwa troszkę lepsze?
 
 
bergercs 
Rozmowny


Pomógł: 7 razy
Posty: 237
Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   

GX800 z 12-32 i 35-100 (zestaw jakieś 2500) i do tego dokupić 25 1.7 (okolice 700). Z kitem zmieści się w kieszeni, z 25tką można się pobawić przy słabszym świetle.
 
 
birdman777
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   

A może olympus omd mark III? Jak on się ma w porównaniu do kręcenia filmów z a6000? Bo chyba jest bardzo podobnie?
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   

Jeśli ktoś mówi o filmowaniu i tylko o filmowaniu, że połknął bakcyla filmowania i chce zrobić prawdziwy film, to nieśmiało przypomnę, że istnieją kamery filmowe - urządzenia zbudowane specjalnie do robienia filmów.

Uprzedzając ewentualne pytanie "dlaczego kamera?":
https://www.swiatobrazu.p...omia-26480.html
(trzeba się zarejestrować, żeby przeczytać - ale to nie boli i warto, polecam)
http://www.pro-test.pl/ar...+z+aparatu.html
 
 
birdman777
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   

Generalnie ma służyć do zrobienia ładnego filmu z wakacji oraz dobrej jakości fotek
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   

No ze szkłami szału nie masz.
Zasadniczo każdy bezlusterkowiec dobrze nadaje się do filmowania. Nie wiem czy akurat wybór a6000 to najlepszy wybór, bo już dość leciwy, za to jakbyś brał a6300 to faktycznie, fajna puszeczka o ile nie przeszkadza ci taka ergonomia po doświadczeniach z lustrzanką i jeśli stać ciebie na szkła w tym systemie :)
Jako "filmowiec" napiszę ci, że nie jest problemem kupić "coś" do filmowania. Jak ktoś wie co chce nagrać, to może zrobić dzieło nawet kamerką samochodową, sportową czy smartfonem. Zwiększenie ilości sprzętu, obiektywów itd jest czymś co często zmniejsza kreatywność, za to przy planowanym filmie niezbędne. Filmowcy często wynajmują potrzebne obiektywy do nagrania jakiś konkretnych scen, ale to jak już wspomnieliśmy, przy planowanych filmach, gdzie masz scenariusz, reżysera, zaplanowaną scenografię, miejsca kręcenia, powtarzane ujęcia itd, a wszystko po to, by trafić w to, co chciałby zobaczyć wspomniany reżyser. To on ma wizję filmu w głowie i jak będzie go montował, a przynajmniej dawał wytyczne.
Jak w nocy przeczytałem
birdman777 napisał/a:
zrobić prawdziwy film z wakacji.
w moich oczach pokazał się timelaps nieba po czym jak w "prawdziwym filmie" napisy scenariusz ..., reżyseria..., występują... i zaczął się właściwy film na którym widać było plażę, morze i tak przez półtorej godziny :) Na szczęście to tylko moja wyobraźnia i mam nadzieję, że twój film będzie znacznie ciekawszy. A tak na serio, nie ma czegoś takiego jak prawdziwy film, bo każdy jest prawdziwy, a jedynie może być reżyserowany lub nie, lub komercyjny i amatorski itd. Głupie podziały.
Niezależnie czym go nakręcisz, to właśnie sztuka montażu okaże się tym, co uczyni go mniej lub bardziej atrakcyjnym dla potencjalnego widza, więc aparat i szkła dobieraj bardziej pod foto, byle mieć duży zakres szerokiego kąta :)
 
 
birdman777
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   

Prawdziwy to chodziło mi bardziej o jakość materiału, film będzie totalnie amatorski ale oglądając filmiki na yt jestem zajarany i chciałbym zrobić coś fajnego dla siebie. Podobają mi się efekty jakie można uzyskać różnymi obiektywami, no i ogólnie ta jakość jaka daje a6000,bo więcej chyba nie potrzebuje dla mojego oka. Musze kupić sprzęt i potrenować żeby ułożyć jakiś plan tak jak mówisz. Rok temu na Malediwach miałem drona i zrobiłem mała relacje ale popełniłem tak dużo błędów ze całość jest mocno średnia czy po prosty lipna. Mam Final Cut Pro wiec chyba do montażu więcej nie trzeba...
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Nie no spoko, jeśli to ma być YouTubowa megaprodukcja to looz, tak samo, jeśli zależy ci na efektach z konkretnych obiektywów. Nie przesadź tylko z efektami :)
 
 
birdman777
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

Postanowiłem ze kupie a6000 na początek i teraz mam pytanie kupić zestaw z samym kitem za 2400 i do tego w późniejszym czasie obiektyw za ok. 1500 czy np kupić od razu zestaw z kitowym obiektywem i 55-210 za 3500? Ten kitowy pewnie jest średni, wiec nie wiem czy się opłaca dołożyć i brać zestaw z tym drugim 55-210 czy kupić po prostu jakiś inny? https://saturn.pl/foto-i-kamery/aparat-sony-alpha-a6000-ilce-6000-obiektywy-16-50-mm-i-55-210-mm-czarny?gclid=Cj0KCQjw1NzZBRCoARIsAIaMwutQZ3mfxKhE5PPSOd7UL5s5AT5f2S84Rj4es1O7dYwS7bDbFRLhuUUaArJ-EALw_wcB
 
 
birdman777
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

Już nieaktualne, kupiłem ostatecznie olympusa omd e-m10 mark III z kitowym obiektywem za 2777zl to chyba dobra oferta była? :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16