Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Inwestycja w FF sie oplaca?
Autor Wiadomość
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 16 Cze, 2018   

xsaren11 napisał/a:
amator/hobbista z perspektywami na przyszlosc (zarabianie na zdjeciach)


O jakiej formie zarabiania na zdjęciach myślisz?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






xsaren11 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sob 16 Cze, 2018   

Ogólnie to chciałbym traktować jako hobby, odskocznia od pracy z możliwością niewielkiego zarobku (Śluby oraz sesje slubne)
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 16 Cze, 2018   

xsaren11 napisał/a:
Czy/.../odczuje wielka roznice miedzy DX a FX? Puki co sa to zdjecia z wakacji jakies drobne amatorskie sesje ale czy faktycznie jest to taka wielka przepasc miedzy tymi formatami?


IMO nie odczujesz istotnej różnicy bo wielkiej przepaści między tymi formatami nie ma.

xsaren11 napisał/a:
Śluby oraz sesje slubne


Jak zajmiesz się zarobkowo kotleciarstwem, to będziesz potrzebował dwóch puszek.
Propozycja Arka, zakupu D500 i uzupełnienia szklarni o kolejne stałki wydaje mi się bardzo trafna.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Cze, 2018   

Negatyw napisał/a:
To by znaczyło, że lepiej używać D750 "w trybie kropa" by poprawić jakość zdjęć. Do D750 podpiąć Sigmę 18-35mm f/1.8 A HSM DC i mieć ten zapas o którym piszesz.

Całkiem coś pokręciłeś... :lol: Gdzie tak jest napisane? Czytanie ze zrozumieniem sprawia trudność? Piszę że lepiej robić D7500 a nie cropować d750 :lol: Skąd ci to przyszło do głowy? :zalamany:
Wojmistrz napisał/a:
miałby np K-50 i pisał że chce zmienić na K-1, to optowałbyś za kup FF.

No to trafiłeś w sedno - z jedną drobną różnicą - K-50 ma matrycę 16Mpix i dużo słabszy AF niż K-1 który ma aż 36 Mpix . Crop z K-1 ma 15Mpix ... Tu mamy aparaty z równorzędnymi parametrami AF i obie matryce 24Mpix ... Swoją drogą - też nie mam pewności czy nie poleciłbym Pentax K-P - i analogicznych szkieł - tyle że do niego nie ma Sigmy 50-100/1,8 - trzeba by pomyśleć o czymś innym - stałka 50 lub 55/1,4... Ale to już inny temat.
xsaren11 napisał/a:
Obecnie posiadam kitowy 18-105 oraz 35 1.8
xsaren11 napisał/a:
odskocznia od pracy z możliwością niewielkiego zarobku (Śluby oraz sesje slubne)

W tej sytuacji - szkolenie się i inwestycja w lepsze szkła i dodatkowy korpus raczej konieczne, choć z cropem przebić się na rynku ślubnym nie będzie łatwo, tyle że z jednym korpusem D750 będzie podobnie. Pomijam narzekania na trwałość migawki tego modelu bo nie znam skali zjawiska.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 16 Cze, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
choć z cropem przebić się na rynku ślubnym nie będzie łatwo

Są różne półeczki cenowe, jeśli chodzi o foto ślubne. Ludzie robią kitowymi zestawami takie usługi…
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 16 Cze, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Negatyw napisał/a:
To by znaczyło, że lepiej używać D750 "w trybie kropa" by poprawić jakość zdjęć. Do D750 podpiąć Sigmę 18-35mm f/1.8 A HSM DC i mieć ten zapas o którym piszesz.

Całkiem coś pokręciłeś... :lol: Gdzie tak jest napisane? Czytanie ze zrozumieniem sprawia trudność? Piszę że lepiej robić D7500 a nie cropować d750 :lol: Skąd ci to przyszło do głowy? :zalamany: ...

No, jeżeli APS-C ma mieć lepszą jakość zdjęć to nic tylko kropować FF.
Andrzej.M. napisał/a:

Wojmistrz napisał/a:
miałby np K-50 i pisał że chce zmienić na K-1, to optowałbyś za kup FF.

No to trafiłeś w sedno - z jedną drobną różnicą - K-50 ma matrycę 16Mpix i dużo słabszy AF niż K-1 który ma aż 36 Mpix . Crop z K-1 ma 15Mpix ...
Jeżeli APS-C Pentaxa ma krop ×1,5 to na matrycy FF 36 Mpx wycięty krop będzie miał:
36/1,5/1,5=16 Mpx.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Cze, 2018   

Negatyw napisał/a:
No, jeżeli APS-C ma mieć lepszą jakość zdjęć to nic tylko kropować FF.

Owszem kropuję czasem z FF i dość długo używałem wspomnianej sigmy - również na FF - fajnie było zrobić fotę z 35/1,8 na FF... :razz: Tyle że kropowanie z FF miało by sens gdy takie szkła się ma , oprócz 24-70/2,8. :lol:
Wcześniej robiłem na K-3II z sigmą 18-35art na f1,8 i efekt był naprawdę fajny. Teraz na 24-70/2,8 również - tyle że mam oprócz niego jeszcze kilka fajnych szkieł. Więc jakbym miał alternatywę - to wolałbym ZA TE SAME PIENIĄDZE zaawansowany DX z kilkoma jasnymi szkłami niż prosty FF z jednym na takiej samej rozdzielczośći matrycy.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 17 Cze, 2018   

Ambasador Pętax?

https://ambasadorpentax.ricoh.pl/Profiles/ShowProfile/74372f2c-2b32-469c-abca-8b50f91ede07

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:6TqGwnpTRzkJ:https://ambasadorpentax.ricoh.pl/Profiles/ShowProfile/74372f2c-2b32-469c-abca-8b50f91ede07+&cd=4&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-b
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 17 Cze, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
...Więc jakbym miał alternatywę - to wolałbym ZA TE SAME PIENIĄDZE zaawansowany DX z kilkoma jasnymi szkłami niż prosty FF z jednym na takiej samej rozdzielczośći matrycy.
Tylko tak to jest, że jeden woli to, drugi tamto. Inaczej wszyscy by mieli dokładnie to samo.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Cze, 2018   

Jeszcze jedno :
Negatyw napisał/a:
Jeżeli APS-C Pentaxa ma krop ×1,5 to na matrycy FF 36 Mpx wycięty krop będzie miał:
36/1,5/1,5=16 Mpx.

Zdjęcie z cropa K-1 ma 4800x3200 pikseli - więc jak piszę 15Mpix to to jest w zaokrągleniu właśnie tyle (15,36Mpix).
Negatyw napisał/a:
jeden woli to, drugi tamto.

Tyle że tym co ja wolę, można uzyskać lepsze zdjęcia wydając trochę mniej kasy. Na dodatek mając dwa korpusy cropowe - czyli w przypadku ślubów - mieć np na jednym korpusie 18-35 a na drugim 50-100 lub 85/1.8 czy inną portretówkę. Sam 24-70 nawet z puszką FF to ciutkę mało.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 18 Cze, 2018   

Z tą rozdzielczością to masz rację i ja też mam rację bo napisałem: "Jeżeli APS-C Pentaxa ma krop ×1,5".
Gdyby Pentax miał krop dokładnie ×1,5 to wymiary matrycy APS-C byłyby:
24/1,5=16
36/1,5=24
czyli 16×24 mm.
Sprawdziłem mojego K-S1 i ma rozmiar matrycy:
23,5×15,6 mm
https://www.optyczne.pl/i...p=dowolny&sort=
Więc ma krop nie 1,5 tylko 1,53392
Teraz policzmy:
36/1,53392/1,53392=15,3 Mpx

Ja bym wybrał FF, nie koniecznie tego Nikona i dwa tańsze zumy o jasności f/2.8.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Cze, 2018   

Negatyw napisał/a:
Ja bym wybrał FF, nie koniecznie tego Nikona i dwa tańsze zumy o jasności f/2.8.
A którego? Swoją drogą bałbym się iść na ślub z jedną puszką, nawet gdybym nie słyszał o wczesnych padach migawki w D750. Szkoda , bo aparacik całkiem fajny. Zastanówmy się nad modelem ... D800? D600? D810? D800E? Używka D700?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 19 Cze, 2018   

Nikon D610 jeżeli cena była by dużo niższa niż D750 i dwie najnowsze Sigmy 24-70 f/2.8 i 70-200 f/2.8, jako zapas byłby ten D5200.
Dla siebie, jako że posiadam K-S1 to: Pentax K1, FA 24-70 f/2.8 i Tamron 70-200 f/2.8.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Cze, 2018   

Negatyw napisał/a:
jako zapas byłby ten D5200.
ze szkłem 18-105/3,5-5,6? choc 35/1,8 się przyda... :)
Negatyw napisał/a:
jako że posiadam K-S1

przeskok od razu na K-1? tez można. ;)
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 19 Cze, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Negatyw napisał/a:
jako zapas byłby ten D5200.
ze szkłem 18-105/3,5-5,6? choc 35/1,8 się przyda... :)

To wg. Ciebie Sigmy 24-70 f/2.8 i 70-200 f/2.8 nie da się podpiąć?
Andrzej.M. napisał/a:
...
Negatyw napisał/a:
jako że posiadam K-S1

przeskok od razu na K-1? tez można. ;)

A widzisz jakąś przeszkodę? Korpusy będą mi się myliły ze względu na tą samą numerację? Nie, bo K-S1 jest biały to mi się nie pomylą. :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15