Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Pią 22 Cze, 2018
Canon 800D na pierwszą lustrzankę? Czy szkoda pieniędzy?
Autor Wiadomość
kuluem123 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Czw 21 Cze, 2018   Canon 800D na pierwszą lustrzankę? Czy szkoda pieniędzy?

Witam, na pierwszą lustrzanke upatrzylem sobie canona 800D z obiektywem 18-55, jednak z biegiem czasu i czytania opinii na internecie, dowiaduje się, ze jest to strata pieniedzy poniewaz starsze generacje niewiele wiecej sie roznia od tego modelu. Nigdy wczesniej nie mialem lustrzanki, zaczela mnie ciekawic fotografia i chcialbym zakupic dobry sprzet ktory wystarczy na lata. Bedzie on sluzyl do uzytku codziennego i jakies wypady, po prostu taki aparat jak w telefonie tylko chce cos porzadnego. Czy macie moze jakies propozycje? Pozdrawiam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 21 Cze, 2018   

Już się niedawno wypowiadałem na temat tego modelu.
https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?p=545581&highlight=#545581
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 21 Cze, 2018   

kuluem123 napisał/a:
upatrzylem sobie canona 800D z obiektywem 18-55, jednak z biegiem czasu i czytania opinii na internecie, dowiaduje się, ze jest to strata pieniedzy poniewaz starsze generacje niewiele wiecej sie roznia od tego modelu


kuluem123, poczytaj może jeszcze jakieś testy tego aparatu zamiast opierać się na przypadkowych/=często nieprawdziwych/ opiniach. Np.:
https://www.optyczne.pl/3...Wst%C4%99p.html
https://www.dpreview.com/...-rebel-t7i-800d
https://kenrockwell.com/canon/t7i.htm
https://www.ephotozine.co...rt-review-30595

kuluem123 napisał/a:
chcialbym zakupic dobry sprzet ktory wystarczy na lata. Bedzie on sluzyl do uzytku codziennego i jakies wypady, po prostu taki aparat jak w telefonie tylko chce cos porzadnego. Czy macie moze jakies propozycje?


Podaj jaki masz budżet na aparat i obiektyw/-y/ :smile:
 
 
kuluem123 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pią 22 Cze, 2018   

W zasadzie nie mam określonego budżetu. Do 4 tys dobrze byloby sie zmiescic z osprzetem. Recenzje nie sa zle dla tego aparatu, ale wiele osob napisalo iz jest to troszke wlasnie odgrzewany kotlet, i placic wiecej za aprat gdzie za mniejsza cene znajde podobny.. Tym bardziej ze jest laikiem i pewnie nie odczulbym zadnej roznicy hehe. Nadal jestem w kropce :-)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 22 Cze, 2018   

kuluem123 napisał/a:
Recenzje nie sa zle dla tego aparatu, ale wiele osob napisalo iz jest to troszke wlasnie odgrzewany kotlet

No jak wynika z wątku, do którego linkował Wojmistrz, to tym razem nie jest to odgrzewany kotlet, tylko sporo zmian, a wiele osób z przyzwyczajenia zakwalifikowało go jako odgrzewany kotlet Canona (w tym ja też), zupełnie niesłusznie.

kuluem123 napisał/a:
placic wiecej za aprat gdzie za mniejsza cene znajde podobny

Owszem, znajdziesz podobny, bo Canony zwykle w swojej klasie są ciut droższe niż np. Nikon. Ale coś za coś – Canony mają lepsze filmowanie, Nikony lepsze osiągi matrycy. Spójrz na Nikony z serii D5xxx i zobacz, czy czasem bardziej Ci nie podpasuje. Zwróciłbym jednak przede wszystkim uwagę na zestawy inne niż z podstawowym obiektywem 18-55, który szybko może się okazać ograniczeniem. W Nikonie masz zestawy z dłuższym obiektywem 18-105 alob 18-140, w Canonie 18-135, pozostaje kwestia akceptacji ceny.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   

kuluem123 napisał/a:
nie mialem lustrzanki, zaczela mnie ciekawic fotografia i chcialbym zakupic dobry sprzet ktory wystarczy na lata.

To może Pentax - w tej cenie to już Pentax KP się mieści . Albo taniej Pentax K-70. Nie widzę żebyś pisał o filmowaniu więc jak do zdjęć - spokojnie polecam oba modele. Nie żeby nie filmowały , tylko łatwiej to robić canonem czy sony.
Wracając do fotografowania - KP jest trochę bardziej zaawansowaną lustrzanką której bliżej do tego co w nikonie ma 7na początku, na dodatek można go konfigurować na różne sposoby zależnie od potrzeb. Z małym gripem i 18-50 będzie niedużym aparacikiem turystycznym , z dużym gripem i dołączonym dodatkowym DBG-7 - oraz jasnym szkłem - to już spora lustrzanka bliska "pro". K-70 ma praktycznie te same funkcje ale mniejsze możliwości personalizacji. Obie są porządnie uszczelnione z pełnymi pryzmatami i stabilizacją .
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   

komor napisał/a:
Nikony lepsze osiągi matrycy.

Zgadza się - te same matryce są w Pentaxach, Sony i Fujifilm. Jak się zachowują możesz sprawdzić na wykresach dołączonych do rankingu matryc : https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

kuluem123, nie daj się zrobić w balona :) Te lepsze osiągi nie mają realnego przełożenia w życiu, ponieważ aparaty już dawno są na wyrost, chyba, że gonisz za jakością taką, żeby móc przeczytać artykuł w gazecie, jaką trzymał facet na ławce kiedy ty fotografowałeś swoją żonę :mrgreen:
Realnie to coś jak byś słyszał, że jak masz alufelgi 17" a nie 16", to auto będzie spalać aż 30ml mniej paliwa, a jak zmieniasz na wycieraczki firmy X a nie Y to będzie się rozpędzać o 2s szybciej do setki, przy ulewie i wietrze 160m/s. Jak chcesz kupić aparat, to bierz jaki ci się podoba i na jaki ciebie stać :)
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Wojmistrz, samo sedno. :smile:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
nie daj się zrobić w balona

Popieram!
Wojmistrz napisał/a:
Jak chcesz kupić aparat, to bierz jaki ci się podoba i na jaki ciebie stać

Absolutna zgoda!
kuluem123, Jak nie będziesz aparatu nosił na deszczu czy na plaży w czasie wiatru - bierz canon/nikon, jak się obawiasz czy ci się nie dostanie wilgoć i piasek - bierz Pentaxa.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Andrzej.M., a co mam zrobić jak mojego Canona (400D) i Sigmy (17-70 oraz 30/1.4) nosiłem po deszczu i plaży i nie zepsuł się? Mam reklamować? Bo już o nowszych lepiej uszczelnionych modelach, które posiadałem, nie wspominam.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

komor napisał/a:
nosiłem po deszczu i plaży i nie zepsuł się? Mam reklamować?

Oczywiście ! Toż to skandal ! Każdy aparat bez uszczelnień powinien koniecznie od razu się zepsuć w kontakcie z piaskiem czy deszczem - to przecież oczywiste! :wink: :lol:
Nie wspominam o canonach dwucyfrowch czy FF - 5dmk... dla których właściciele zakupują specjalne obudowy dla ochrony przed deszczem... - jest tego od groma , więc można i w ten sposób... Nie słyszałem o problemach ze szczelnością Pentaxów, Canonów -owszem... :razz: Co do sigmy 17-70 - cóż - dobrze wiedzieć - wszak jest również do Pentaxa. Skoro te dwa modele znoszą gorsze warunki - to i 17-50 pewnie da radę. Nie wiem więc dlaczego kwestionowałeś jej stosowanie na uszczelnionym korpusie? W takim razie Inżynierowie Pentaxa niepotrzebnie zawracają sobie głowy stosowaniem uszczelnień WR nie wspominając o AW w najnowszych szkłach jak nowa gwiazdka HD PENTAX-D FA ★ 50mmF1.4 SDM AW... Takiego szkła w canonie ani nikonie nie znajdziesz... :smile:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Co do sigmy 17-70 - cóż - dobrze wiedzieć - wszak jest również do Pentaxa.

Wiedzieć to należy, że noszenie aparatu po plaży czy deszczu nie wymaga posiadania Pentaksa, bo każdy przyzwoity aparat sobie z tym radzi, nawet jak formalnie nie posiada uszczelnień.

Andrzej.M. napisał/a:
Takiego szkła w canonie ani nikonie nie znajdziesz...

Od dawna jest - Sigma 50 Art… Do Pentaksa nie ma.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

Taakiego nie znajdziesz. :wink: https://www.srsmicrosyste...ns/category/30/ £1199

Sigma https://www.srsmicrosyste...-nikon-fit.html £599
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

komor napisał/a:
Od dawna jest - Sigma 50 Art… Do Pentaksa nie ma

Będziemy się licytować? :lol: To jeszcze dopisz Yongnuo... :lol:
Też nie ma do Pentaxa... :lol:
Oczywiście życzę kolegom by wiodące firmy też odnowiły swoje jasne standardowe szkła...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16