Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Tania lornetka turystyczna z USA - prośba o radę
Autor Wiadomość
bellll 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 22 Cze, 2018   Tania lornetka turystyczna z USA - prośba o radę

Witam,
jest to mój debiut na tutejszym forum, po przeczytaniu tysiąca tematów i opinii, wciąż nie mogę zdecydować się co do wyboru lornetki. Dodam tylko, że jestem całkowitym amatorem :)

Zastosowanie: lornetka turystyczna, na wycieczki w góry, do lasu itp.
Chciałbym, żeby to był sprzęt możliwie porządny optycznie w swojej klasie cenowej (to jest do max. 600 zł). Fajnie byłoby, żeby dobrze znosiła podróże, trekkingi (wytrzymałość) i była możliwie mała / lekka (tutaj jestem gotów na kompromisy).

Lornetka będzie kupowana w USA i dotychczas zidentyfikowałem takie opcje:

1) Kowa YF 8x30 - ok 100$
2) Vixen New Foresta 10x30 - ok 100$
3) Vixen New Foresta 8x42 - ok 100$
4) Nikon Prostaff 7s 8x30 - ok 160$
5) Vixen New Foresta 8x32 - ok 160$
6) Levenhuk 8x32 Sherman PRO - ok 130$

Pierwotnie w Polsce planowałem kupić Kowę za ok 500 zł, ale w momencie kiedy pojawiła się opcja żeby kupić lornetkę w USA, zacząłem się zastanawiać nad jakimś modelem, który w Polsce byłby poza moim budżetem (np. Nikon). No i są jeszcze te Vixeny po 100$...

Będę bardzo wdzięczny za poradę.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 22 Cze, 2018   

Może to?
https://www.bhphotovideo...._binocular.html

Jeśli chodzi o wytrzymałość, trudno będzie ją pobić. Optycznie, w tej klasie cenowej, będzie dobrze. Wadą jest
trochę za małe pole widzenia. No i niektórzy nie lubią ostrzenia indywidualnego.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pią 22 Cze, 2018   

Steiner :-) . Mialem identyczną. Sprzedałem dokladnie z tych powodów, które wymienił Arek. A ja ci zaproponuję zakup w mimo wszysto w Polsce i model Delta Optical Forest II 8x42. Idealnie wpasowuje się w twój budżet i jest wytrzymala mechanicznie co dowiódł Arek w teście wytrzymałościowym lornetek 8x42
 
 
ptasiarz
Rozmowny


Posty: 200
Wysłany: Pią 22 Cze, 2018   

[quote="Arek"]Może to?
https://www.bhphotovideo...._binocular.html

Ships to USA only..

A jeśli można spytać dlaczego właśnie w USA?, cło, vat, problemy z gwarancją...
 
 
bellll 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 22 Cze, 2018   

zostanie przywiezione z USA jako prezent, bez cła i VATu. Gwarancja to rzeczywiście potencjalnie może być problem.

Czyli rozumiem że nie polecacie tych, które wymieniłem powyżej?
 
 
ptasiarz
Rozmowny


Posty: 200
Wysłany: Pią 22 Cze, 2018   

Przy takim budżecie kompromisem musi być wytrzymałość...
 
 
bellll 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 22 Cze, 2018   

a co myślicie o tej lornetce? Bushnell Legend M 8x42

https://www.amazon.com/gp...8&condition=new

trochę większa wersja 10x42 ma bardzo dobre opinie (Wasz test), a tutaj jest do kupienia za 160-170 USD..
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 22 Cze, 2018   

Jeśli trzyma poziom 10x42 to warto.

ptasiarz napisał/a:
Przy takim budżecie kompromisem musi być wytrzymałość...


Przy tym Steinerze nie musi.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 22 Cze, 2018   

Na Twoim miejscu nie nastawiałbym się na konkretną lornetkę . W USA szukałbym używanej lornetki , wyprodukowanej w U S A !!! . Pamiętasz Amerykańskie krążowniki szos , z lat 60-tych i 70-tych . Gdybym miał zwiedzić Stany Zjednoczone , chciałbym siedzieć za kierownicą takiego właśnie samochodu . Zamiast jeździć Hybrydową Toyotą :) . Gdybym miał oglądać Wielki Kanion Kolorado , chciałbym to robić przez Amerykańską lornetkę . Wyprodukowaną w złotych latach motoryzacji . Poszukałbym szerokokątnej lornetki porro 6x30 albo 7x35 . I pamiątka by była fajna , zamiast kowbojskiego kapelusza i magnesików na lodówkę :) . Będziesz miał okazję kupić lornetkę wyjątkową , nieosiągalną w Europie . Szukaj w sklepach myśliwskich , w komisach , w sklepach militarnych z demobilu . Tak naprawdę mało wiemy o ich sprzęcie optycznym , zwłaszcza tym robionym dla wojska .
 
 
bellll 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 22 Cze, 2018   

@Wiking69 - to zabawne co mówisz, bo lornetkę kupuję właśnie dlatego, że we wrześniu jadę do stanów i będę m.in. w wielkim kanionie ;) pomyślę o takiej pamiątce :D

musiałem się zdecydować szybko, bo osoba która mi to przywiezie wylatuje z USA w poniedziałek i zdecydowałem się na tego Bushnella 8x42.

Po szybkim przeglądzie recenzji / opinii na jej temat, to dużo więcej niż mogłem oczekiwać za równowartość 600 zł

Dziękuję wszystkim za pomoc!
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 23 Cze, 2018   

Myślę, że to dobry wybór choć pewnie z czasem błyśnie ci myśl, że na wyjazd mogła by być mniejsza. Na przyszłość nic straconego. Ciekaw jestem twojej opinie na temat tej lornetki. Napisz koniecznie jak już trafi do twoich rąk. O serii Legend jest tutaj mało informacji a także myślałem o takiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15