Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka Meopta Meostar B1 8x56 ? ? ?
Autor Wiadomość
GAPik 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 34
Wysłany: Pon 25 Cze, 2018   Lornetka Meopta Meostar B1 8x56 ? ? ?

Witam :mrgreen:

W ostatnich dniach przydarzyła mi się okazja nabycia praktycznie nowej lornetki meostar B1 8x56 . Z opisu jakie dostałem lornetka praktycznie nieużywana, brak śladów eksploatacji do tego w pełnym zestawie akcesoriów. Wszystko fajnie, lecz ciężko gdziekolwiek uzyskać opinie na temat tego sprzętu ? Mam w swojej kolekcji jednego przedstawiciela klasy 8x56, jakim jest Zeiss FL T * lornetka bardzo fajna, lecz chciałbym wzbogacić moje doświadczenie o kolejną ciekawą lornetkę . Cena za Meopte bardzo atrakcyjna bo ( ok 1500 zł )

Jeśli są osoby które miały okazję pobawić się meoptą :!: bardzo proszę o krótką wpis jakie wrażenia uzyskaliście po ogólnym przebadaniu lornetki. Przedział optyki w kategorii 8x56 jest spory :grin: pewnie są osoby które wiedza gdzie by można upchnąć opisywaną meopte :mrgreen:

Z góry dziękuje za zainteresowanie
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 25 Cze, 2018   

Patrzyłem przez nią na targach Photokina - Meopta wystawiła swoje stoisko Sport Optics między hale, w plener....
Lornetka bardzo mi "smakowała" i od strony optyki, ergonomii i mechaniki. Warunki nie były optymalne do testów takiego "nocnika" - jasny, słoneczny dzień. Ale miło wspominam ostrość obrazu, bardzo dobra aż do brzegu pola oraz dobre wyważenie lornetki, bo - jeśli dobrze pamiętam - jest dość krótka jak na klasę 8x56.
Ogólnie większkość modeli serii MeoStar to fajne lornetki, czego o MeoPro już nie można powiedzieć.....
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 25 Cze, 2018   

Za 1500 zł oczywiście warto kupić . Ale mając Zeissa 8x56 FL , czy jest sens kupować kolejną nocną lornetkę ? . Gdyby to była Meopta 8x32 albo 10x42 , wtedy miałbyś większy wybór lornetek na dzienne obserwacje . I wtedy doceniłbyś swojego ciężkiego Zeissa w nocy :)
 
 
GAPik 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 34
Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   Lornetka Meopta Meostar B1 8x56 ? ? ?

Bardzo dziękuje za te kilka pomocnych informacji . Po krótkich przemyśleniach postanowiłem zdecydować się na zakup :!:

Dzięki informacją zaczerpniętym z sieci spodziewałem się optyki konkurującej m.in z Docter 8x56 ED/OH oraz Zeiss-a Fl którego posiadam, z góry zakładałem że do Zeiss-a będzie trochu brakowało .

Lornetka dotarła dzisiaj przed południem :grin: pierwsze co rzuciło się w oczy po wyciągnięciu lornetki z pudełka to rozmiar ! lornetka bardzo zgrabna, lekka ( 1110 gr ) tutaj przydała się waga kuchenna :smile: oraz dosyć krótka jak na parametr 8x56 . Lornetka pokryta jest gumowym obiciem które jest bardzo dobrej jakości, guma przyjemna, bez nieprzyjemnego zapachu . Muszlę oczne świetne ! bardzo dokładne, bez luzów, wykończone przyjemną gumą . Pozostałe elementy mechaniki działają wzorowo :!: wszystko z należytym oporem, widać dokładność w dopasowaniu elementów . Trzymając lornetkę w ręku odnoszę dziwne wrażenie kojarzące się ze Swarkiem SLC 8X56 B :grin:

Optycznie również lornetka nie zawodzi . Obraz na najwyższym poziomie, ciężko mi ocenić na sucho czy jest jaśniejsza czy nie od Zeiss-a FL ponieważ mamy jeszcze widno, lecz w dziennych obserwacjach nie widzę znaczącej różnicy na korzyść którejkolwiek . Meopta posiada mniejsze pole, ale nie jest to bardzo widoczne ponieważ w Zeiss FL całkowite pole którego możemy użyć to 80 % reszta jest po prostu rozmazana :sad: meopta posiada około 90%- 95% użytecznego pola , bardzo ostrego odnoszę nawet wrażenie że ostrzejszego i bardziej kontrastowego jak w Zeiss . Jedynym elementem który najbardziej jest widoczny i różni oba modele to zabarwienie obrazu . Meopta w tej kategorii posiada bardziej ocieplone obraz, nie wpływa to jednak na oddanie kolorów które jest prawidłowe i nie budzi żadnych zastrzeżeń .

Jak dla mnie lornetka jest wyśmienita ! miałem kilka lornetek o parametrze zmierzchowym, były to urządzenia czołowych firmy optycznych . Uważam że model Meostar B1 oferuję najlepszą relacje jakości do ceny . Gwarancja 30 lat ! Obraz nieustępujący Zeiss FL . Cena 3000 zł . Polecam wszystkim
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   

Meopta od dawna jest wpatrzona w Swarovskiego i dobrze im to wychodzi - widzą, że opłaca się robić sprzęt wysokiej jakości, nawet jeśli sprzeda się tego - z racji ceny - nieco mniej...
 
 
GAPik 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 34
Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   Lornetka Meopta Meostar B1 8x56 ? ? ?

Obie lornetki ( FL , Meostar B1 ) przy bardzo ciężkich warunkach pogodowych ( godz. 21.20 niebo w pełni zachmurzone, padający deszcz ) pokazują praktycznie identyczny szczegół . Bardzo ciężko jest dostrzec jakiekolwiek różnice pomiędzy nimi . Czasem się zdarza, że lornetki o tych samych parametrach, podobnej klasie optyki różnią się szczegółami, to tworzy tak naprawdę pewnego rodzaju hierarchie i ustawia w rząd te dobre i te najlepsze ... różnica między Zeiss FL a Meopta Meostar B1 jest tak marginalna, że ciężko rozróżnić przez którą lornetkę obserwujemy w danej chwili . Moje podejrzenia które zauważyłem podczas dziennej obserwacji pokrywają się w 100 % . Lornetki prezentują bardzo podobny poziom optyki . Niżej podaję link do strony, gdzie można uzyskać informację odnośnie porównań danych modeli lornetek. Bardzo ciekawa strona . Trzeba wejść w kategorie Lornetki>przetestuj i porównaj lornetkę . Jest tam mnóstwo ciekawych porównań m.in. Test Meopta Meostar B1 8 × 56 i Zeiss Conquest HD 8 × 56, wrzesień 2016

Link https://translate.google....om/&prev=search
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   

GAPik, mógłbyś napisać coś o odblaskach - w dzień przy bocznym słońcu i pod nieskie słońce oraz w nocy wokół latarni czy księżyca. Podejrzewam, że może to być bardzo mocna strona Meopty (Może będzie lepiej niż w Zeissie?). Patrzyłem kiedyś przez Meostar 7x42 i była w tej konkurencji rewelacyjna.
 
 
GAPik 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 34
Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   Lornetka Meopta Meostar B1 8x56 ? ? ?

Jeśli chodzi o odblaski wokół latarni, to lornetka doskonale sobie z nimi radzi, sprawdzałem bezpośrednio z FL-em oraz Zeiss 7x50 B/GA T* i nic złego w tej kwestii wobec Meopty powiedzieć nie mogę. W tej konkurencji najlepiej wypadła B/GA T* lecz ona kompletnie nie wytwarza odblasków . Dwie pozostałe są na równi ze sobą, lecz jest to bardzo krótki odblask, praktycznie kompletnie nie przeszkadzający w obserwacji. Jeśli będziemy mieli jutro słońce to dokończę temat . :wink:
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   

Dzięki! :)
 
 
GAPik 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 34
Wysłany: Wto 03 Lip, 2018   Lornetka Meopta Meostar B1 8x56

Jestem :grin:

Po kilku dniach oczekiwania, wreszcie doczekałem się odpowiedniej pogody przy której mogłem przeprowadzić test który mógłby odpowiedzieć na pytanie kolegi powyżej .


Naprawdę trudno trafić na warunki oświetleniowe kiedy pojawi się jakiś drobny odblask czy spadek kontrastu.

Podczas nocnych obserwacji jest bardziej jak dobrze, latarnie nie powodują powstawania spajków, odblasków ani spadku kontrastu.
Lornetka również doskonale radzi sobie z niskim słońcem. Z tego co pamiętam mam droższe lornetki które niestety nie radzą sobie w tej kategorii w tak dobry sposób jak meostar .
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 06 Lip, 2018   

Dzięki za sprawdzenie! Mój apetyt na Meostaty rośnie. ;) Chętnie spojrzałbym przez 15x56 - słyszałem o niej dobrą opinię. Ktoś z Was może miał okazję samemu sprawdzić?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14