Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Celestron SkyMaster 15x70 czy Celestron Cavalry 15X70
Autor Wiadomość
Obserwatorka 
Nowy


Posty: 17
Skąd: Z nad morza
Wysłany: Pon 25 Cze, 2018   Celestron SkyMaster 15x70 czy Celestron Cavalry 15X70

Dobry wieczór:) Z powodów edukacyjnych chciałam się dowiedzieć, czy jest sens dopłacać 200zł jakie różni te dwie lornetki? (do astro)

W Skymaster powłoki MC - w Cavalry FMC

Kątowe pole widzenia 4,4 do 4,7 na rzecz Cavarly

Liniowe pole widzenia na 1000 m: 77 , w Cavarly - 82

W Cavalry jest dodatkowo wypełnienie azotem plus ogumowany korpus.

Jest tutaj jakaś istotna różnica warta tych 200zł?

Czy w tych lornetkach biel jest biała czy pożółkła(jeśli chodzi o gwiazdy i księżyc)?


Mogę prosić jeszcze o dodatkowe wyjaśnienia dotyczące lornetki Delta Optical Extreme 15x70 ED? Kosztuje prawie 5x tyle co Skymaster i waży dużo więcej - co takiego jest w tej lornetce, żeby opłacało się wydać na nią prawie 2 tyś. zł?

Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Pon 25 Cze, 2018   

DO Extreme to dużo lepsza optyka od SkyMastera, który ma masę wad optycznych np. masakryczną AC czy nieostrość na brzegu obrazu zaczynającą się bardzo wcześnie od środka pola widzenia. Wiem bo mam (w sumie to już drugi egzemplarz). Mechanika jest jeszcze gorsza - częsta utrata kolimacja, kiwający się mostek do tego stopnia, że kiedy lekko przyciśniemy oczy do muszli ocznych lornetka gubi ostrość. Gumy na tubusach żyją własnym życiem, no i tak w ogóle lornetka ma przekłamane parametry, testy latarkowe pokazują nie 15x70 a 13.8 x 64. To tylko niektóre wady, oczywiście zaleta to cena i mimo wszystko nieco lepszy poziom ogólny niż różne bazarowe wynalazki. Żadnej z tych wad nie znajdziesz w DO Extreme a większa waga to oznaka, że użyto lepszych materiałów do jej budowy. Oczywiście Delta też ma wady, to nie Fujinon. Jak dla mnie SkyMaster ma też jedną, ale za to wielką zaletę, której nie ma mają jego droższe koleżanki, a mianowicie centralną regulację ostrości, dlatego na razie trzymam go w mojej niewielkiej lornetkowej stajni.
 
 
Obserwatorka 
Nowy


Posty: 17
Skąd: Z nad morza
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   

anatol1 napisał/a:
DO Extreme to dużo lepsza optyka od SkyMastera, który ma masę wad optycznych np. masakryczną AC czy nieostrość na brzegu obrazu zaczynającą się bardzo wcześnie od środka pola widzenia. Wiem bo mam (w sumie to już drugi egzemplarz). Mechanika jest jeszcze gorsza - częsta utrata kolimacja, kiwający się mostek do tego stopnia, że kiedy lekko przyciśniemy oczy do muszli ocznych lornetka gubi ostrość. Gumy na tubusach żyją własnym życiem, no i tak w ogóle lornetka ma przekłamane parametry, testy latarkowe pokazują nie 15x70 a 13.8 x 64. To tylko niektóre wady[...]



Chyba za dużo tych wad jak jedną lornetkę...

A czy kompromisem między skymasterem a extreme może być lornetka Delta Optical SkyGuide 15x70? Cytując opis ze strony dystrybutora "Jej przystępna cena i rewelacyjna optyka stała się już legendą"- prawda to? "nawiązuje do znanych i cenionych lornetek Kronos produkcji rosyjskiej"(cokolwiek to znaczy...)
Na forach astronomicznych ludzie sobie chwalą - jeden z użytkowników napisał "- daje bardzo dobre obrazy (praktycznie brak aberracji, bardzo dobra wypunktowując gwiazd, brak zauważalnych wad optycznych tj. winietowania, komy itp, bardzo dobra transmisja światła, mało odblasków, obrazy super białe nie zażółcone)" - brzmi jak reklama sprzętu, ale może jednak to są fakty?
Pytam o to, bo nikt tutaj chyba jej nie poleca... te 650zł więcej od skymastera to chyba nie tylko za lepszą obudowę, prawda?
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   

Obserwatorka szukaj dobrych jakościowo używek zamiast najtańszych nówek.
 
 
stifler 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 9
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   

Witam, odradzam sky mastera 15x70 mam ją i w porównaniu do nikona CF action nawet nie ma co porównywać epoka do tyłu, szukaj nikona action (centralne ustawianie ostrości )12x50 lub 10x50 i będziesz zadowolona.
Ostatnio zmieniony przez stifler Wto 26 Cze, 2018, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   

SkyMaster to zabawka. Tania, kiepska chińska plastikowa zabawka....
Delta Optical to duża TANIA dobra lornetka klsay 70 mm
Nikon i Fujinon to duża DROGA dobra lornetka klasy 70 mm (ceny rzędu 5000 zł)

Z całym szacunkiem do Delty, ale nie wierz w ich bajeczne opisy na stronie dotyczące tanich lornetek. Legendarka lornetka to ZEISS 20x60s za 31 000 zł :)

Kup Deltę eXtreme i będziesz zadowolona przez lata, być może nigdy nie będziesz potrzebować lepszej lornetki. No i w dobry statyw zainwerstuj! Bo bez niego - ani rusz....
 
 
Obserwatorka 
Nowy


Posty: 17
Skąd: Z nad morza
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

stifler napisał/a:
Witam, odradzam sky mastera 15x70 mam ją i w porównaniu do nikona CF action nawet nie ma co porównywać epoka do tyłu, szukaj nikona action (centralne ustawianie ostrości )12x50 lub 10x50 i będziesz zadowolona.


Powiększenie x15 jest mi niezbędne, ale dziękuję za sugestię


goornik napisał/a:
SkyMaster to zabawka. Tania, kiepska chińska plastikowa zabawka....
Delta Optical to duża TANIA dobra lornetka klsay 70 mm
Nikon i Fujinon to duża DROGA dobra lornetka klasy 70 mm (ceny rzędu 5000 zł)

Z całym szacunkiem do Delty, ale nie wierz w ich bajeczne opisy na stronie dotyczące tanich lornetek. Legendarka lornetka to ZEISS 20x60s za 31 000 zł :)

Kup Deltę eXtreme i będziesz zadowolona przez lata, być może nigdy nie będziesz potrzebować lepszej lornetki. No i w dobry statyw zainwerstuj! Bo bez niego - ani rusz....


Delta Extreme jest nie na moją kieszeń, dodatkowo ten ciężar...

"Delta Optical to duża TANIA dobra lornetka klsay 70 mm" - mam nadzieję, że miałeś na myśli nie tylko DO Extreme ale i SkyGuide? Jeśli tak, to chyba bym się mogła na nią zdecydować? Chyba bije na głowę Skymastera i jednocześnie nawiązuje jakościowo do Extreme?
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Obserwatorko :) . Przecieram oczy ze zdumienia , chcesz kupić nową lornetkę (15 x ) za 254 zł . Powiem tak ... Gdybym kupił tą lornetkę dziecku , po roku zabawy musiałbym jechać ( z dzieckiem ) do okulisty , po okulary korekcyjne . Na całe życie popsułbym dziecku oczy . Im większe powiększenie , tym większe wymagania . W optyce cudów nie ma , jakość optyczna i mechaniczna musi kosztować . Minimum 1000 zł za nową lub używaną ( w bardzo dobrym stanie ) . Zła optyka to jak za ciasne buty , człowiek się męczy i cierpi . A o przyjemności ze spaceru można zapomnieć . Kup bardzo dobrą lornetkę porro 10x50 , będziesz miała uniwersalną lornetkę do wszystkiego ( na całe życie ) . Serdecznie pozdrawiam
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 30 Mar, 2020   

Obserwatorka napisał/a:

Powiększenie x15 jest mi niezbędne, ale dziękuję za sugestię

W takim razie pozostaje stary dobry ZEISS 15x60 z Oberkochen (starszy w skórze lub nowszy w gumie, już z powłokami T*) albo 15x50 Carl Zeiss Jena - oba do kupienia używane za 600-800€. To są lornetki na wieki - mam wszystkie trzy!
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 768
Skąd: Śrem
Wysłany: Pon 30 Mar, 2020   

Chyba trochę przesadzamy :grin: (sam poleciłbym np: https://www.olx.pl/oferta...html#9295c7b4f5 czy coś podobnego)
Oczywiście Koledzy mają/macie racje, ale Koleżanka ma jednak sporo mniejszy budżet i mam wrażenie, że mogła przeżyć szok...:(
A może na dobry początek coś takiego?

https://www.optyczne.pl/2...x60_KRONOS.html

Jest tego dużo np:
https://www.olx.pl/oferta...html#6df2cca1ff

Pozdrawiam!
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 768
Skąd: Śrem
Wysłany: Pon 30 Mar, 2020   

Ale oczywiście używka (Zeiss, DO Extreme) w dobrym stanie za 1000+ będzie lepsza... :mrgreen:
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Pon 30 Mar, 2020   

Obserwatorka, kupiłaś w ogóle już coś ?
Jest jeszcze Skymaster PRO, podobno dużo lepszy od skrytykowanego tutaj (również przez mnie) SkyMastera "zwykłego".
https://teleskopy.pl/Lornetka-Celestron-SkyMaster-PRO-15x70-teleskopy-5351.html
i dosyć dokładny test tej lornetki:
http://www.astronoce.pl/recenzje.php?id=126
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14