Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fuji X-E3 + obiektywy EF czy Canon 80D
Autor Wiadomość
doktorravic 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 25 Cze, 2018   Fuji X-E3 + obiektywy EF czy Canon 80D

Jak w temacie.

Dostałem Fuji X-E3, a dotychczas przez lata stosowałem system Canona, do którego mam kilka obiektywów L.
Proszę o kilka podpowiedzi:
1. Czy warto Waszym zdaniem dokupić adapter (jaki?) Fuji X do obiektywów EF/EF-S czy jednak sprzedać Fuji i w podobne cenie kupić np. Canona 80D?
2. Czy bezlusterkowiec Fuji zniesie ciężkawe obiektywy jak np. Canon 80-200/2.8L?
3. Jaka będzie jakość zdjęć po zastosowaniu takiego adaptera i obiektywów Canona z aparatem Fuji?
4. Czy przyzwyczajenie przez lata do lustra mija z czasem stosowania wizjera elektronicznego?

Pozdrawiam,

Ravic
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   

Jeśli dobrze widzę (ale patrzyłem tylko pobieżnie), to adaptery z przenoszeniem AF do Fuji są drogie i niezbyt popularne. Może ktoś z użytkowników Fuji powie coś więcej.

Jeśli masz duże szkła, to ergonomia korpusu X-E3 będzie raczej mocno dyskusyjna. Jeśli nie czujesz potrzeby posiadania drugiego korpusu (do mniejszych, lżejszych, szerszych/…) obiektywów, to przesiadka raczej słaba.

Co do pytania 4, to miałem możliwość popracowania sobie z Sony A7IIS, jako drugim body równolegle z moim Canonem 6D, i tragedii nie było. Nie wiem jak się ma wizjer X-E3 do tego z Sony.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   

komor napisał/a:
miałem możliwość popracowania sobie z Sony A7IIS, jako drugim body równolegle z moim Canonem 6D, i tragedii nie było


1.Czy do tego Sony miałeś obiektywy dedykowane czy Canony przez jakąś przejściówkę?
2.Czy zamieniłbyś 6D na A7SII bez dopłaty?

doktorravic napisał/a:
Czy warto Waszym zdaniem dokupić adapter (jaki?) Fuji X do obiektywów EF/EF-S czy jednak sprzedać Fuji i w podobne cenie kupić np. Canona 80D?


Sprzedać obiektywy Canona/ jakie posiadasz?/ lub korpus Fuji.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   

Sunders napisał/a:
1.Czy do tego Sony miałeś obiektywy dedykowane czy Canony przez jakąś przejściówkę?

Nie, pożyczyłem tylko body i przejściówkę Commlite na Canona.

Sunders napisał/a:
2.Czy zamieniłbyś 6D na A7SII bez dopłaty?

Wersji S II nie chcę, bo AF nie działał praktycznie wcale (przynajmniej przez Commlite’a, niestety nie miałem do dyspozycji żadnej wersji Metabonesa). Ostrzyłem ręcznie z focus peakingiem w wizjerze i miałem zaskakującą ilość trafień po jednodniowym treningu. AF nie działał mi ani ze 135L, 100L, ani z Sigmą A35, ani z Tamronem 15-30. Coś tam jeździł i zatrzymywał się w miejscu, przeważnie nieprawidłowym, a nawet jak prawidłowym to zbyt wolno. Być może to kwestia przejściówki, bo zdaje się o drugiej generacji A7 ludzie piszą, że AF z Canonem działa. A7 w wersji S jest w ogóle poza zasięgiem mojego zainteresowania, ale miałem po prostu możliwość pożyczenia na dwie imprezy, na których chciałem mieć backup i możliwość szybkiego użycia długiego szkła bez przepinania. Ze zdjęć jestem zadowolony, choć A7IIS ma „tylko” 4K, to ze względu na brak filtra AA zdjęcia wyglądają bardzo dobrze, choć oczywiście z 6D po obróbce mógłbym wyciągnąć więcej detalu lub bardziej cropować. Ergonomia gorsza dla kogoś, kto przyzwyczajony jest do korpusów lustrzankowych o tych rozmiarach co 2-cyfrowe Canony lub większe, ale możliwości konfiguracji, wizjer, wspomaganie ostrości itd. – naprawdę fajna sprawa. Myślę, że A7III lub A7RIII chciałbym mieć jako drugi korpus do mojego systemu Canona.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   

komor napisał/a:
Myślę, że A7III lub A7RIII chciałbym mieć jako drugi korpus do mojego systemu Canona.


Też się nad sensownością takiego rozwiązania zastanawiam.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   

Sunders napisał/a:
Też się nad sensownością takiego rozwiązania zastanawiam.

Oczywiście wszystko zależy od potrzeb, sposobu i warunków używania, budżetu itd. Z mojej perspektywy wygląda to tak, że kupując A7III mam body pozwalające wejść w filmowanie poważniej niż z 6D, który pod tym względem jest słaby nawet jak na standardy Canona (line-skipping) no i nie ma 4K. Mając 24 Mpix bez AA mam też wtedy korpus pod nieco bardziej wymagające rozdzielczości zdjęcia studyjne, bez kupowania 5DSR, który zresztą obecnie kupować już jest chyba dość ryzykowne (nadal drogi, może niedługo następca), a decydując się na wersję R mam efektywną rozdzielczość co najmniej taka jak ów 5DSR. Oczywiście można też pomyśleć po prostu o 6D2 lub 5D4, co w sumie zaspokajałoby wszystkie potrzeby poza tym filmowaniem… No więc wtedy wracamy do A7III (bez R), czyli za 10K mamy i dobre filmowanie, i drugi korpus, i rozdzielczość większą niż w starym 6D i jedną nogą stajemy w nowym systemie. :)

A, no i zapomniałem o tym, co dla większości przeciwników Canona jest najważniejszą cechą aparatu, czyli wyciąganie z cieni! :mrgreen: A7II naprawdę mogłem ciągnąć „za uszy”, bardziej niż 6D. ISO 3200 i do tego +1 EV w Lightroomie było akceptowalne (czyli gdy warunki gorsze), samo ISO 3200 bez wyciągania (gdy warunki lepsze) bardzo czyste.

Drugie „a, zapomniałem”: rzeczywiście, jak ktoś pisał w komentarzach na portalu, pod którymś z testów – choć trudno w to uwierzyć, to A7SII głośniej klapie migawką niż 6D lustrem i migawką. Dźwięk jest mocny w zakresie średnich tonów, trochę jak świst, słychać go bardziej niż przytłumiony dźwięk z lustrzanek. Generacja III zdaje się jest pod tym względem znacznie lepsza. Elektronicznej migawki nie stosowałem, używałem zresztą lamp.
 
 
doktorravic 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   Fuji X-E3 + obiektywy Canona?

Jak w temacie.

Dostałem Fuji X-E3, a dotychczas przez lata stosowałem system Canona, do którego mam kilka obiektywów L.
Proszę o kilka podpowiedzi:
1. Czy warto Waszym zdaniem dokupić adapter (jaki?) Fuji X do obiektywów EF/EF-S czy jednak sprzedać Fuji i w podobne cenie kupić np. Canona 80D?
2. Czy bezlusterkowiec Fuji zniesie ciężkawe obiektywy jak np. Canon 80-200/2.8L?
3. Jaka będzie jakość zdjęć po zastosowaniu takiego adaptera i obiektywów Canona z aparatem Fuji?
4. Czy przyzwyczajenie przez lata do lustra mija z czasem stosowania wizjera elektronicznego?

Pozdrawiam,

Ravic
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   

doktorravic napisał/a:
Dostałem Fuji X-E3, a dotychczas przez lata stosowałem system Canona, do którego mam kilka obiektywów L.

Kupić szkła Fuji, a jak masz eLki - to kup lustrzankę FF.
doktorravic napisał/a:
3. Jaka będzie jakość zdjęć po zastosowaniu takiego adaptera i obiektywów Canona z aparatem Fuji?

Możliwe że trochę lepsza niż z 80D.
doktorravic napisał/a:
4. Czy przyzwyczajenie przez lata do lustra mija z czasem stosowania wizjera elektronicznego?

Nie rozumiem tego galimatiasu, ale jeśli pytasz czy można się przyzwyczaić do wizjera elektronicznego - można , niektóre są tak dobre że nie widać różnicy, a nawet pomagają widzieć tam gdzie normalnie nie widać.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Możliwe że trochę lepsza niż z 80D.

Tak, zwłaszcza pod względem celności AF. :lol: O ile w ogóle istnieje godna zaufania przejściówka przenosząca AF między tymi systemami.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

doktorravic, nie powielaj tematów w różnych działach.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

komor napisał/a:
Tak, zwłaszcza pod względem celności AF.

Tu masz rację - pod względem działania AF może być problem - zależy oczywiście od jakości przejściówki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15