Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nadchodzi Nikon MONARCH HG 8x30 oraz 10x30!
Autor Wiadomość
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   Nadchodzi Nikon MONARCH HG 8x30 oraz 10x30!

Oficjalna zapowiedź: https://www.nikon.com/new...narch_hg_01.htm
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

No i pięknie. Parametry bardzo ok - jest pole, jest lekka...Ciągle mamy za mało takich lornetek a gdy się pojawiają mają cenę...no właśnie - czekam na cenę.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Lornetki bardzo fajne, lekkie , ale pole w 8x30 takie, trochę słabawe :wink: , znam lornetki 8x30 z lepszym polem.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

8.3 słabawe :) Kolega się do E2 przyzwyczaił i marudzi :)

I to się nazywa fajna kieszonkowa lornetka.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Do E2 i Kite Lynx 8x30 z mocnym 8,6 :grin: .
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Arek napisał/a:
8.3 słabawe :) Kolega się do E2 przyzwyczaił i marudzi :)

I to się nazywa fajna kieszonkowa lornetka.

I oczywiście czekamy na test :grin: .
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Ja się pytam, kiedy i gdzie będę mógł zamówić, bo trochę mi się spieszy (wakacje tuż-tuż)?
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Wpadka z ER!!! 15mm i 16mm w XXI wieku? Toć tak konstruowało się lornetki w poprzednim stuleciu. Ale to standard widzę w droższych lornetkach. Rzadko kiedy ER przekracza komfortowe 20 mm. Tylko Swarek EL wie jak robić porządne lornetki.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Nie, to nie wpadka lecz świadoma decyzja. Ogniskowa obiektywu to tutaj około 110 mm. A to oznacza, że w przypadku 8x30 okular ma ogniskową 13-14 mm, a w 10x30 około 11 mm. W takich okularach, przy zachowaniu dużego pola (a takie jest bo ma ponad 60 stopni) bardzo trudno zrobić ER większy niż 2/3 ogniskowej okularu. Tutaj zrobili i tak dobry. Jak by chcieli zrobić ER na poziomie 20 mm to okular wyglądałby zupełnie inaczej i lornetka by ważyła więcej i miała większą długość.

Moim zdaniem właśnie Swarek tutaj wtopił. Wysilił ER i przez to w klasie 8x32 i 10x32 ma lornetki bardzo duże - w szczególności długie. Na tyle duże i długie, że nigdy nie rozważałem ich zakupu.

Tym bardziej, że ER na poziomie 15-16 mm przy dobrej konstrukcji okularu i muszli starcza dla znaczniej większości użytkowników.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

bewithed napisał/a:
Ja się pytam, kiedy i gdzie będę mógł zamówić, bo trochę mi się spieszy (wakacje tuż-tuż)?

Uuuuu - może być ciężko, pierwsze sztuki, przy dobrych wiatrach powinny być pod koniec lipca. JAk coś więcej będę wiedział, nie omieszkam się odezwać.
 
 
ptasiarz
Rozmowny


Posty: 200
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

RoboBat napisał/a:
Wpadka z ER!!! 15mm i 16mm w XXI wieku?

Bardzo dobrze, lornetki z ER 20mm lub więcej, nie nadają się dla mnie do użytku, gały wpadają mi w obraz-taka mam fizjognomię...
W wielu współczesnych modelach przeszkadzają mi właśnie dwie rzeczy: wyśrubowane ER i ogromny zakres obrotów śruby ostrzącej, zważywszy na GO przy powiększeniach 8-10 razy- absurd.
 
 
gaudemus 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 111
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Poziom cenowy jest już znany:

ceny w $$$


Mnie ciekawi coś innego, różnica w wadze w stosunku do Monarcha 7 8x30 wynosi tylko 15g

porównanie

Wymiary na papierze są identyczne, obudowy są też zbliżone, to co w takim razie zmieniło się w środku - w budowie układu optycznego?
Obudowa HG z magnezu, nie jest cięższa od żywic??
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Z cenami przesadzili. Na razie są droższe od 42 mm. Nikon ma dziwną politykę. Za 4000 zł nikt ich nie kupi.
Żeby ktoś to zaczął rozważać z przodu musi być 2.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Kupi, kupi tylko nie w PL. Nikon to globalny gracz. Z myślą o takich rynkach jak nasz wypuścili aculona.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Arek napisał/a:
Z cenami przesadzili. Na razie są droższe od 42 mm. Nikon ma dziwną politykę. Za 4000 zł nikt ich nie kupi.
Żeby ktoś to zaczął rozważać z przodu musi być 2.

Arek, ale za 24 000 tym bardziej nikt nie kupi.....

Poza tym - po wejściu M HG na rynek z czystym sumieniem mogą wycofać z produkcji EDG 32. Porównajcie masy i wymiary.

Co do 15 gram różnicy między M7 i MHG - w droższym modelu mamy metalowe muszle oczne i magnezową obudowę. +15 g to świetny wynik.

Szkoda, że ceną zabili tę lornetkę na najbliższe 2 lata....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14