Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nadchodzi Nikon MONARCH HG 8x30 oraz 10x30!
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

ponidziak napisał/a:
Nikon to globalny gracz


Tak i globalnie będzie musiał konkurować np. ze Swarkiem CL Companion, Kową Genesis czy Leicą Trinovid HD, które są od niego tańsze.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Arek, Wszystkie z wymienionych mają od HG gorsze parametry i/lub są znacznie cięższe. Jakieś argumenty w tym starciu Nikon więc posiada, ale... cena 30 większa od 42 to rzeczywiście spora przesada (w jaki sposób można to w ogóle uargumentować, poza "nowością"?). Pozostaje mi chyba poczekać na jakąś sensowną obniżkę i zabrać na te wakacje mojego Travellera.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Cena docelowo będzie przecież niższa od 8,10x42. To nie jest lornetka na polski rynek, a może nawet i nie na europejski. W Walmarcie pewnie w promocji będzie taniej :wink:
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Arek napisał/a:
ER na poziomie 15-16 mm przy dobrej konstrukcji okularu i muszli starcza dla znaczniej większości użytkowników.


Dla okularników to za mało. Wiem coś o tym bo dla mnie to najważniejszy parametr przy wyborze lornetki na użytek własny a nie kolekcjonerski. Myślę, że ten parametr powinien być badany w testach bo ma wpływ na to co widzą okularnicy przez lornetkę, a deklaracje producentów w tej materii często są naciągane. A wracając do tematu, ile procent społeczeństwa nosi okulary? Ze 40? Nie wiem. W każdym razie coraz więcej. Właśnie o tyle procent Nikon zmniejszył sobie grono potencjalnych klientów na te modele.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Większość chyba jednak ściąga okulary przy obserwacji. No chyba że astygmatyzm, albo wada pow-# 5
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Ja bym się tak bardzo o Nikona nie martwił. Umówmy się, każdy, bez względu na szerokość geograficzną i zasobność portfela w jego ofercie znajdzie coś dla siebie. I będzie to sprzęt prezentujący bardzo przyzwoity stosunek jakość / cena.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

ponidziak napisał/a:
Większość chyba jednak ściąga okulary przy obserwacji. No chyba że astygmatyzm, albo wada pow-# 5


Ściąga bo musi. Takie ma lornetki. A tu właśnie chodzi o to, żeby tego nie robić bo to bardzo upierdliwe.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Monarch 7 30mm kosztuje około 1350 zł i to jest 67,5% ceny modeli 42mm. Gdyby ta sama relacja panowała w Monarchu HG, przy aktualnej cenie modeli 42mm (około 3900 zł), nowy maluszek powinien kosztować jakieś 2600-2650. Co jest I tak ogrmnym skokiem ceny w porównaniu do M7

Przy cenie 4000 będzie jak z WXem - każdy się zachwyci i nikt nie kupi :???:
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Za 2999 :) wziąłbym MHG 30 teraz przy premierze z pocałowaniem ręki...
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Myślę że w ostatniej chwili i tak ogarnęły by cie wątpliwości. :wink: Ciesz się że go nie ma bo masz prostszy wybór. Chociaż jaka to przyjemność ze złapania króliczka?
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Czy to będzie Nikon ... made in Japan
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Wiking69 napisał/a:
Czy to będzie Nikon ... made in Japan


W zapowiedzi jest to wyraźnie zaznaczone: "As with other models in the MONARCH HG series, these new binoculars are made in Japan"

https://www.nikon.com/new...narch_hg_01.htm
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

poczekajmy z ocenami, może się okazać że są warte tej ceny ?
jeśli nie, rynek ją zweryfikuje.
już nie raz byłem świadkiem sporej rozbieżności pomiędzy ceną, a wartością...
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

3mnich napisał/a:

już nie raz byłem świadkiem sporej rozbieżności pomiędzy ceną, a wartością...

Co to był za model i czy zaskoczenie było na + czy na - ?
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

Może ja odpiszę po swojemu.
Terra 8x25 - na plus, najlepsza kompaktowa lornetka w rozsądnej cenie, niewiele odstatająca od ~2+ droższych konkurentów.
M7 8x30 - na plus, optycznie miód za rozsądną cenę, wybaczam słabą i nieprzewidywalną pracę z bocznym i rozproszonym światłem.
Opticron Adventurer T WP 6,5×32 - na plus, super w centrum, chociaż reszta już nie taka, ale cena to rekompensuje.
Opticron SR.GA 8x32 - na minus, równie dobry jak Adventurer 6,5×32 T WP, ale jest 2x droższy i ma wady w mechanice - opadający mostek, nie wiem za co 2x tyle winszują sobie (a w dobrych czasach ze ~4x tyle szczekali).
Monarch HG 10x42 - na minus, AC również w centrum, słabo z ostrością w kierunku brzegu (jak się patrzy na ten sam motyw w M7 8x30 i MHG, to M7 wypada lepiej), problemy z bocznym światłem, jak na 4 kafle za mało miodu, mimo to lubię za wielkie pole jak na 10x i nie sprzedam jak już zapłaciłem jak za zboże.
Swaro Habicht 8x30 W - na minus, dokuczliwe odblaski i za krótkie muszle oczne jak za cenę, ale przynajmniej jest nagazowana i szczelna. Ma to coś w obrazie i jest nie do sprzedania.
Endeavor ED II 10x42 - na minus, odstaje ostrością w centrum, spora AC, nie jest to zła lornetka, ale spodziewałem się więcej patrząc na punktację w teście.
Nikony EX 8x42 i 7x35 - na minus po podwyżkach, ceny sprzed 1,5 roku odzwierciedlały ich rzeczywistą wartość.
Można to kontynuować, tylko po co...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15