Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nadchodzi Nikon MONARCH HG 8x30 oraz 10x30!
Autor Wiadomość
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

Dla mnie pytanie nr 1 brzmi: Różnica miedzy m7 a mhg? Czy warto za nią dopłacić 2 tys. każdy musi odpowiedzieć sobie sam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

Dopóki ktoś rozsądny tego nie obejrzy pozostają spekulację.
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

:cool:
Ostatnio zmieniony przez 3mnich Nie 01 Lip, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

[quote="3mnich"]
goornik napisał/a:
3mnich napisał/a:

już nie raz byłem świadkiem sporej rozbieżności pomiędzy ceną, a wartością...

Co to był za model i czy zaskoczenie było na + czy na - ?


kolega m-day zrobił już małe zestawienie, gdzie w większości pozycji mam podobne refleksje.
Jestem powściągliwy w krytykowaniu, zwłaszcza wiodących producentów, i nie zrobię tego, ogólnie zaznaczę, że jak się wystarczająco długo "poszpera", można znaleźć zaskakująco dobrą pozycję, pod warunkiem precyzyjnego zestawienia elementów optycznych w połączeniu z mechaniką, co przekłada się na spektakularny efekt jakości obrazu.
Często, kiedy biorę do ręki dobrego klasyka, który jest "dopieszczony", a kosztował ułamek ceny współczesnych flagowców, pada pytanie o sens...
Oczywiście, do specjalistycznych zastosowań, np. astro, nie ma miejsca na kompromisy, ale kiedy idę na dzienne wycieczki po zróżnicowanym
terenie, interesuje mnie, aby obraz był maksymalnie piękny ( co jest rzeczą umowną), niż technicznie perfekcyjny, ale nie dający tego smaczku absolutnej wyjątkowości chwili.
Jednym z ostatnich takich przykładów jest poruszony przeze mnie wcześniej "konkursowy" Opicron SRGA 8x32, nie najlepiej oceniony przez m-day za spadający mostek. To fakt, kupiłem dwa egzemplarze, będąc zafascynowanym jakością optyki, i oba mają tę przypadłość.
Rekompensatą tego mechanicznego uchybienia jest bardzo krótki skok fokusa i bardzo precyzyjna jego praca, co w połączeniu z ergonomią centralnego pokrętła ostrości z budową lornetki, która idealnie pasuje w moje dłonie, daje duży komfort złapania ostrości.
Jak wiecie ostatnie miesiące używałem Swarka 10x32 SV, który jest moim H. Graalem optyki sportowej, a w ostatnich kilku tygodniach gościł w mojej torbie również SRGA. Podróżowałem w tym czasie tu i tam.
Znacie pewnie to zjawisko "zachłyśnięcia" się nową zabawką, kiedy trzeba poczekać parę dni, aż kurz opadnie, i wtedy rzeczowo zabrać się do testów i porównań. Opticron zaskoczył mnie mocno, pomijam cenę - około tysiąca złotych. Nie pamiętam żadnej lornetki, niezależnie od ceny, gdzie byłem świadkiem takiego zjawiska w centrum obrazu jak tu.
To jest mocno zastawiające, czy ta optyka była zaprojektowana celowo, czy to był "wypadek" podczas projektowania i wyszło coś takiego...
Jak to w klasycznym designie peryferia obrazu tracą na ostrości, jest krzywizna liniowa poduszkowata. Ale to już znamy. Clu programu to centrum. Jest tylko jedna lornetka, do której mógłbym porównać to, co widać w SRGA - Swarovski Habicht 8x30 najnowsza edycja. Rozdzielczość - widzialna ostrość, neutralność koloru - chociaż Opticron trochę lepiej nasyca, minimalny poziom AC. Biorąc pod uwagę większe pole w SR, ogólnie wrażenie jest mocniejsze niż w Habichcie, minusem dla wielu będzie brak wodoszczelności, ale jest ogumowana, co chroni przed przypadkowymi obtarciami.
Jako obiekt do patrzenia "na" oczywiście Habicht, do patrzenia "przez" raczej... SR.
To jest moja osobista opinia, inni użytkownicy tego modelu pewnie mają własne przemyślenia i tak jest OK.
SV nadal pozostaje na pozycji, ale SR jest częściej brany do ręki, nie wiem dlaczego, ale to się dzieje samo...

Jak napisałem wcześniej, Brin Best umieścił Opticrona SRGA 8x32 wśród czołowki w tej klasie, pewnie również miał swoje powody....

Opticron i.... reszta.jpg
Plik ściągnięto 3150 raz(y) 42,5 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

Pięknie powiedziane Adamie :) . Najważniejszym parametrem jest to , aby obraz był maksymalnie piękny . A nie technicznie perfekcyjny . Tak jak można się zakochać od pierwszego wrażenia ( nie zwracając uwagi na czyjeś wady ) . Tak można być oczarowany obrazem , który wyzwala w nas silne emocje . Skoro oczy są zwierciadłem duszy , skoro można w nich dostrzec radość i smutek , szczęście i rozpacz . To dzięki oczom czujemy świat , ludzi , zwierzęta , krajobrazy . Dlatego niektóre lornetki są pełne magii , można przez chwilę znowu poczuć się dzieckiem . Ciesząc się ( rzeczami ) na które nie zwracamy uwagi w życiu dorosłym .
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

Dobre info dla oszczędnych. TGA jak SRGA, SRGA jak Habicht. Potwierdza się że tanie porro jest w stanie obrazem w centrum dorównać pięć razy droższym lornetkom. A że poza centrum mydełko..., zależy jak bardzo komu przeszkadza. :???:
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1026
Skąd: Francja
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

Fajna fota.
Miałem wszystkie 4 :mrgreen:

SE najdłużej mi służyła choć największa z 4ki, bedą z nią niezapomniane wspomnienia obserwacji zaćmienia słońca. Nigdy nie złapała wilgoci, ani też słona woda jej nie zaszkodziła.

EII sprzedałem szybko, za szybko ( miałem SE w tym czasie) gdyż ceny oszalały

Skwarki miałem 2, z 3ciego zrezygnowałem, oba miały wady mechaniczne :( wstyd Swarovski! Może jeszcze kiedyś przyjdzie czas na niego, jak znajde dobrą sztuke w sklepie.

SR.GA taka już jest, ma luźny focus, ostatnia moja sztuka nie jest taka zła (choć leży w pudełku). Starsze wersje miały lepki smar i nie było tego problemu

Może jak nowy Monarch trafi do redakcji to warto było by zrobić również test ogólny kilku 8x30
Kite, Skwarek, HG, może ultravid(32). Znalazł by kilka modeli
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

Wszystkim zachwyconym SR.GA szczerze proponuję spojrzenie przez uszczelnionego Adventurera T WP 6,5×32 za całe 340 pln-ów, który w centrum jest taki sam imo. Dodatkowo nie opada mu mostek i ma rozsądny ER - wykluczający szuranie rzęsami po okularach.
A Habicht 8x30W jest w centum lepszy od nich obu imo.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1026
Skąd: Francja
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

Sr.Ga ktore obecnie mam bylo lepsze w srodku od 2 habichtow ktore mialem.
Swojego czasu mialem tez 2 sztuki sr.ga w tym samym czasie i jedna byla lepsza od drugiej. Pierwsza byla cos zle poskladana, ciezko bylo wtrafic sie w ostrosc. Ciagle mielilem pokretlem.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

Kimek 27 :) . Czy możesz się przyznać ( tak szczerze ) ile masz lat . I ile lornetek miałeś w życiu . Ponieważ czytając Twoje wpisy odnoszę wrażenie :) że jesteś jak ( stary ) weteran który walczył w dwóch Wojnach Światowych . Czuję się przy Tobie jak cienki bolek :) .
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

Dla mnie sparawa oczywista, kimek to rocznik 1927, to by się zgadzało z tymi wojnami. Ale dobre masz oko kimek jak na ponad dziewięćdziesiątkę :wink:
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

Wiking trochę wiary w siebie na Odyna :twisted: widziałeś jak Islandia walczyła na MW, bierz przykład wszystko przed tobą.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1026
Skąd: Francja
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

Ja jak inz. Karwowski. Lornetek, hmmm nie wiem 100, 200,300 moze wiecej. Ciagle sie cos przez moze rece przewija. Choc zbieraczem nie jestem. Zaczelo sie kilka lat temu od Notarema 8x30 za 5 zlotych i przygody z ptakami. A na opto-mechanice( moze to za duzo powiedziane) to z 20 lat
Na stanie mam tylko CZJ 8x30, Conquesta 10x40, sr.ga 8x32 i 8x25 pocket i 8x42 Delta sl3
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

Tak zachwalacie SR.GA, że dziś okopalem swoją i poszedłem z nią na spacer nad pięknie meandrującą rzekę. Powaliłem się na brzegu w zaroślach i upajałem się krystalicznie ostrym obrazem. I poraz kolejny doszedm do wniosku, że to bardzo dobrze wydane pieniądze. Jest zacna.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1026
Skąd: Francja
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

RoboBat modernizowales w swojej muszle oczne zeby byly wieksze?
Polecam kazdemu ciut je powiekszyc. Problemy z osadzeniem muszli w oczodolach przestana doskwierac az tak bardzo.

20180701_132429.jpg
Plik ściągnięto 3041 raz(y) 65,84 KB

20180701_132406.jpg
Plik ściągnięto 3041 raz(y) 85 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 19