Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 60D vs 5D Mark I
Autor Wiadomość
dolip 
Nowy


Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   Canon 60D vs 5D Mark I

Witam,
Stoję przed wyborem pierwszej lustrzanki i dodaję kolejny post. Mam do wyboru 60D i 5D. Mój budżet wynosi ok. 1800zł. Do tego chcę kupić 50 1,8 lub 17-50 tamrona, ew. kitowy 18-55. Prosiłbym o podpowiedzenie mi w tej sprawie. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

D7000 ma lepsze wszystko
i są z małym przebiegiem w dobrych cenach https://www.olx.pl/oferta...html#12b2858dd5
 
 
dolip 
Nowy


Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: Pią 27 Lip, 2018   

W takim razie wybiorę nikona d700 z obiektywem 35mm 1,8 lub kitowym. Co oprócz ww. jest warte polecenia w cenie do 1800zł (body+obiektyw)?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 27 Lip, 2018   

dolip, a wiesz już jaki rodzaj fotografii chcesz "uprawiać"?
 
 
dolip 
Nowy


Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: Pią 27 Lip, 2018   

głównie uliczna i portrety
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Lip, 2018   

dolip napisał/a:
głównie uliczna i portrety

Może używka Fujifilm X (A/E/M) z tą samą matrycą - jeśli potrzebujesz aparatu nie zwracającego uwagi - do streetu często używane... można używkę z 16-50 (bardzo ostre "kitowe" szkło) kupić w okolicach 1300/1400zł...
 
 
dolip 
Nowy


Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: Nie 29 Lip, 2018   

Nie zależy mi na aparacie nie zwracającym na siebie uwagi. Jeśli nie ma nic lepszego w tej cenie to chyba wybiorę Nikona d7000.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Lip, 2018   

dolip napisał/a:
Jeśli nie ma nic lepszego

Zależy o czym myślisz mówiąc o "lepszości"... obrazowanie (matryca) z fuji jest tak samo dobre , ale szkło "kitowe" jest na pewno dużo lepsze . Korpus Nikona D7000 jest za to bardzo dobry- jego ergonomia jest na bardzo dobrym poziomie - jak przystało na lustrzankę. Zatem -masz wybór - bardzo dobre szkło ostre jak brzytwa od pełnej dziury czy średnie szkło i świetny korpus. Jeśli bedziesz zmieniał kuta nikona na stałki - bierz nkona, jesli chcesz mieć od razu dobry zoom - fuji.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 29 Lip, 2018   

Andrzej raczej te Fuji to widział tylko na półce w sklepie.

Modele z pierwszej serii, które miałem, X-A1 i X-E1 mają loteryjny autofokus. Czasami trudno wskazać na co zwariowana automatyka nastawiła ostrość -bo wszytko jest nieostre.

Model drugiej serii X-E2 (już z hybrydowym AF) działał lepiej, ale też potrafił bzikować. Do tego co oferowały jemu współczesne modele konkurencji było mu daleko.

Dopiero w X-T2, X-T20... AF jest akceptowalny.

Choć z tego co czytam to w X-A3 i X-T100 [X-A5] -znowu schrzanili śledzenie ostrością.

https://www.dpreview.com/...m-x-a3-review/6 "Na podstawie tych wyników nie możemy polecić X-A3 w żadnej sytuacji, w której podmiot się porusza."

https://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x-t100/6 "Podsumowując, okazuje się, że system autofokusa X-T100 nie jest w stanie poradzić sobie z poruszającymi się obiektami, nawet podczas śledzenia zbliżającego się obiektu, co jest stosunkowo łatwe dla wielu konkurencyjnych nowoczesnych aparatów."
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Lip, 2018   

PDamian napisał/a:
Modele z pierwszej serii, które miałem, X-A1 i X-E1 mają loteryjny autofokus.

Miałem okazję robić zdjęcia XE-1 (i X1Pro) i wszystkie zdjęcia miałem trafione. Ale widzę że kolega miał już wszystko - bo i pentaxy i nikony i Fuji i canony... jest coś czego nie miałeś? :lol: :roll:

Co do AF - nie sądzę żeby portret czy nawet "street" wymagały jakiegoś szczególnie zaawansowanego AFC. A jeśli ktoś wymaga naprawdę dobrego AFC - to Fuji XH-1 będzie odpowiedni. :razz:
 
 
dolip 
Nowy


Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: Nie 29 Lip, 2018   

W takim razie wybiorę Nikona, dzięki za pomoc.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 30 Lip, 2018   

I to będzie słuszny wybór. :grin:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Sie, 2018   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:

Jak każdy wybór użytkownika... bo to jego wybór.. :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15