Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikkor AF-S 200-500/5.6 E ED czy Sigma S 150-600/5-6.3 DG OS
Autor Wiadomość
fotosiek 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Nie 08 Lip, 2018   Nikkor AF-S 200-500/5.6 E ED czy Sigma S 150-600/5-6.3 DG OS

W ofercie tanich teleobiektywów wydają się być ciekawe:

- Sigma S 150-600 mm f/5-6.3 DG OS HSM
- Nikkor AF-S 200-500 mm f/5.6 E ED VR


Który z nich będzie lepszy optycznie, głównie na najdłuższych ogniskowych? Jak wypadają inne parametry: jakość obrazka, kontrast, odwzorowanie barw, szybkość i celność AF, bokeh?

Bawiłem się Sigmą C 150-600 i ogólnie obrazek był całkiem ostry z względnie ładnym tłem przy ostrzeniu na dystansie ok 20 - 30 metrów. Przy ostrości bliskiej nieskończoności ostrość się rozmywała i kontrast był bardzo słaby. Fotografia z ręki jest możliwa tylko niezbyt długo, waga może być kłopotliwa. Sigma S jest ponoć lepsza a Nikona 200-500 nawet nie widziałem na żywo.

Ze względu na mniejszą wagę, stały otwór, skuteczność VR jestem za Nikon a jak wypada reszta?
Co polecacie?
Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






fotosiek 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Nie 08 Lip, 2018   

Może ktoś miał lub ma nikkora 200-500 i mógłby podzielić się własnymi uwagami i doświadczeniem? Każda opinia mile widziana.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 08 Lip, 2018   

fotosiek napisał/a:
Przy ostrości bliskiej nieskończoności ostrość się rozmywała i kontrast był bardzo słaby.

Ale bierzesz pod uwagę zjawiska atmosferyczne? Czyli że im dalej, tym powietrze jest mniej przejrzyste? Niestety Nikkor 200-500 nie jest przetestowany na Optycznych, ale jest trochę opinii przy opisie obiektywu, w tym sprzecznych. :)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 08 Lip, 2018   

http://forum.nikoniarze.p...=263941&page=82 i wstecz

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=279695
 
 
fotosiek 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Nie 08 Lip, 2018   

komor napisał/a:
fotosiek napisał/a:
Przy ostrości bliskiej nieskończoności ostrość się rozmywała i kontrast był bardzo słaby.

Ale bierzesz pod uwagę zjawiska atmosferyczne? Czyli że im dalej, tym powietrze jest mniej przejrzyste? Niestety Nikkor 200-500 nie jest przetestowany na Optycznych, ale jest trochę opinii przy opisie obiektywu, w tym sprzecznych. :)


Znane jest mi zjawisko spdku przejrzystości wraz ze wzrostem odległości, wspomniałem o tym bo tak było.
Dziękuję za opinie i linki, widziałem sample z N200-500 na innych stronach. Nie jestem maniakiem pikseli i MTF50, wiele można wyciągnąć z obrazka i właściwie już chyba wiem który dla mnie będzie lepszy. Dzięki
 
 
fotosiek 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Pon 09 Lip, 2018   

Mam jeszcze jeden problem. Można kupić N200-500 u polskiego dystrybutora za 6500 i dostać zwrot 430 i polskiego pośrednika z wysyłką z UK za 5500 lecz bez cashbacku. Takie zakupy w UK z pośrednikiem czy nie niosą jakiegoś ryzyka? Opinie na znanym portalu aukcyjnym ma dobre. Czy może lepiej nie kombinować?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 09 Lip, 2018   

fotosiek napisał/a:
Takie zakupy w UK z pośrednikiem czy nie niosą jakiegoś ryzyka?

Zapewne nie będziesz miał gwarancji polskiego dystrybutora.
 
 
fotosiek 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Pon 09 Lip, 2018   

Będę miał 3 letnią gwarancję zagranicznego, z darmową wysyłką w razie reklamacji.
Chodzi o to czy nie będę miał problemów z wyegzekwowaniem swoich praw do reklamacji?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 09 Lip, 2018   

fotosiek, a skąd my możemy wiedzieć, czy będziesz miał takie problemy czy nie? :) Szczególnie że nawet nie wiemy o jaki sklep chodzi. Opinie o podejrzanych sklepach możesz poczytać w dziale Sklepy i promocje.
 
 
fotosiek 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Pon 09 Lip, 2018   

"My" to znaczy kto? Zakładam że, każdy wypowiada się w swoim własnym imieniu. Może ktoś korzystał z takiej formy zakupów i ma własne doświadczenie.
Myślałem o ofercie "Mobilepulsar":
link
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 09 Lip, 2018   

fotosiek napisał/a:
"My" to znaczy kto?

My, użytkownicy forum czytajacy Twój post.

Czyli to nawet nie jest jakiś normalny sklep, tylko jakiś sprzedawca z Allegro… No cóż. Ja u niego nic nie kupiłem i na pewno nie kupowałbym sprzętu foto z takiego źródła. Nie stać mnie na tanie zakupy z niewiadomego źródła. Biorąc pod uwagę fakt, że w UK nowy sprzęt foto nie jest wyraźnie tańszy niż u nas, to obiektywy te być może pochodzą z dystrybucji azjatyckiej, na brytyjskim eBay’u pełno takich ofert.
 
 
fotosiek 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Wto 10 Lip, 2018   

Słuszne uwagi.
Szczerze, nie zaglądałem na ebaya i nie zastanawiałem się jak to mogłoby wyglądać. Dystrybucja azjatycka to bardzo szerokie pojęcie, zbyt szerokie aby to skreślać. Japońskie fabryki produkujące sprzęt za 50 tyś. to też jakby nie patrzeć region azjatycki a czy sprzęt w Polskich sklepach nie pochodzi z owych azjatyckich dystrybucji?
Moja puszka została kupiona w polskim sklepie z polską gwarancją, itd a sprzęt został wyprodukowany w Tajlandii. Szeroko rozumiana dystrybucja azjatycka wcale nie musi być zła ale daje do myślenia, jest cała gama świetnych podróbek i są też spore ilości sprzętów markowych, niskobudżetowych.
Chodzi o to że warto się zastanowić a nie skreślać na starcie oferty ebayowe, choćby też z kolejnego powodu.
Cena N200-500 w PL to ok 6500 zł. Cena na Ebayu z wysp ma sporą rozpiętość i zaczyna się od ok 4730 zł. z gwarancją europejską:
link

Czy różnica w cenie jest wyraźnie większa? Każdy sam powinien to ocenić.

Nie trzeba posiadać konta walutowego aby kupować na ebayu, wystarczy zwykłe konto z kartą MasterCard. Prawdopodobnie gość z Allegro, o którym wcześnie wspomniałem, oferuje sprzęt z Wielkiej Brytanii jak swój. Kupujący wpłaca jemu pieniądze na konto np. 5500 zł. potem gość sam kupuje na Ebayu sprzęt za 4730 zł. ze wskazanie adresu wysyłki i tak różnica w cenie zostaje u gościa a odbiorca dostaje sprzęt nowy z gwarancją europejską.
Taki sposób oferowania sprzętów przyszedł mi do głowy, nie oznacza też że właśnie tak to się odbywa.
Nadal pozostają otwarte pytania: Jak wygląda procedura reklamacyjna i czy będę mógł wyegzekwować prawo do reklamacji? Czy Nikon Polska honoruje europejską kartę gwarancyjną jeśli sprzęt nie został kupiony w Polsce ale na terenie UE? Bądź co bądź jesteśmy w UE.
Pozdrawiam
 
 
fotosiek 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Wto 10 Lip, 2018   

Kończąc temat... Rozmawiałem przed chwilą z konsultantem Nikon Polska na temat reklamacji i gwarancji. Pojęcie "dystrybucja" jest związana tylko i wyłącznie z opieką gwarancyjną. Sprzęt zakupiony w UK czy innym kraju europy, można reklamować w Polsce pod warunkiem, że ma wystawioną europejską kartę gwarancyjną i jest to tylko 1 rok gwarancji. W przypadku kart gwarancyjnych amerykańskich, czy azjatyckich nie można domagać się bezpłatnych napraw w ramach gwarancji.
Generalnie sprawa jest dość złożona. Można bawić się w zagraniczne tańsze zakupy ale trzeba bardzo dobrze zapoznać się obowiązującymi przepisami, no i mieć wiarygodne źródło.
Bardzo dziękuję za porady i wskazówki.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14