Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka na ciężkie czasy
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 16 Lip, 2018   Lornetka na ciężkie czasy

Jako miłośnik surwiwalu i pieszych wędrówek z dala od cywilizacji . Często oglądam na You Tube filmiki z serii ... Co z sobą zabrać , żeby przeżyć w ciężkich czasach . Na wypadek wojny , kataklizmu , klęski żywiołowej , zamieszek . Wszyscy się chwalą zawartością swojego EDC , albo tzw. plecaka ucieczkowego lub samochodu ucieczkowego . W środku są zawsze noże , multitoole , latarki , apteczki , prowiant i wiele wiele innych rzeczy potrzebnych do przeżycia z dala od cywilizacji . Ale bardzo rzadko widzę w tych zestawach ostatniej szansy ... lornetki :( . Jako człowiek wychowany na filmach wojennych , zdaję sobie sprawę że sprzęt obserwacyjny jest niezbędny w sytuacji zagrożenia życia . Żeby w porę dostrzec niebezpieczeństwo , albo szansę na pomoc . Dlatego dziwi mnie pomijanie tego elementu ( optycznego ) w zestawach surwiwalowych . Maleństwa klasy 8x20 są leciutkie i zajmują tyle miejsca co paczka papierosów . Klasyka optyki wojskowej 6x30 i 7x50 , pozwalają również na nocne obserwacje . Co sądzicie na ten temat ? . Uważam że bez lornetki w trudnych czasach , tracimy szansę na wcześniejsze dostrzeżenie zagrożenia . Albo ewentualnej pomocy .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 16 Lip, 2018   

Wiking69 odpowiedź na Twój wywód jest krótka i oczywista. We współczesnych zestawach przetrwania lornetka nie jest w ogóle potrzebna z racji faktu iż błysk atomowy i grzyb który po nim następuje widać doskonale gołym okiem nawet z olbrzymiej odległości.

Ps.Po zobaczeniu powyższego "zjawiska" nic już nie widać dlatego żaden przyrząd optyczny nie jest potrzebny.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 16 Lip, 2018   

Kocie :) a miałeś okazję napisać coś mądrego
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 16 Lip, 2018   

Więc uważasz Kocie że we współczesnym świecie zagraża nam tylko błysk atomowy :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 16 Lip, 2018   

Brak uświadomienia potrzeby lornetki jest powszechnym problemem. Jak ludzie idą w góry czy na wycieczkę, nie biorą lornetki. Dlaczego więc mają o niej myśleć w przypadku zestawu EDC?
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Pon 16 Lip, 2018   

Ale po co komu lornetka na szlaku? Przecież wielu ludziom się wtedy buzia nie zamyka. Trudno wtedy łapać chwilę :wink: A na poważnie to nie docenia się lornetek, zwłaszcza tego jak bardzo są w stanie urozmaicić nawet zwykły, przydomowy spacer. Malo kto kupując pierwszą lornetkę myśli o podziwianiu drzew w parku, chmur z własnego podwórka, czy wgłębianiu się w zwyczaje wróbli lub gołębi. Wiadomo, Tatry, Kenia, Colorado..., od wielkiego dzwonu. Sytuację zmieniłaby na pewno jakaś sprytna lornetkowa aplikacja na smartfona :wink:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 16 Lip, 2018   

Ponieważ Arku ci z zestawami EDC , chcą być przygotowani na każdą ewentualność . Lornetka to jak dodatkowe oczy . Ci którzy jej nie biorą wykazują się brakiem wyobraźni .
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Pon 16 Lip, 2018   

No i wiadomo, musi być powiększenie. Najlepiej takie żeby było widac dup... sikorki z 5 km. :wink:
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Pon 16 Lip, 2018   

Chodzi mi oczywiście o to, że bardzo wiele osób oczekuje od lornetki żeby była lunetą :wink:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 16 Lip, 2018   

Ponidziak :) . Podstawową lornetką w dwóch Wojnach Światowych była 6x30 . Mieli ją na stanie nawet już dowódcy drużyn . Źrenica wyjściowa 5 mm pozwalała na nocne obserwacje . To takie minimum . Ważne żeby mieć lornetkę :) .
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 16 Lip, 2018   

Wiking69 napisał/a:
Kocie :) a miałeś okazję napisać coś mądrego


Nie bo ja to tylko same głupoty wypisuję i to jest dobra wiadomość dla Ciebie. Ale wiesz co Wiking jest też jak zwykle zła wiadomość: Ludzie czasami nawet te głupoty chyba lubią skoro parę razy Ktoś kliknął pomógł, no chyba że to pomyłka co też nie jest wykluczone.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 16 Lip, 2018   

Kocie :) wiem że jesteś zasłużony i doceniany . Przepraszam że ośmieliłem się podważyć Twój autorytet . Na szczęście poczucie humoru mamy obaj , mam nadzieję . Pozdrawiam :)
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

Myślę , że znam bardziej zasłużonech od Kota , bez obrazy . :razz:
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

Wiking69 napisał/a:
Kocie :) wiem że jesteś zasłużony i doceniany . Przepraszam że ośmieliłem się podważyć Twój autorytet . Na szczęście poczucie humoru mamy obaj , mam nadzieję . Pozdrawiam :)


Wiking69 trafiłeś ale tylko z poczuciem humoru. Przepraszać nie Masz za co bo nie wydaje mi się abym był zasłużony a tym bardziej posiadał autorytet na tym forum. Ale to mnie ani nie martwi ani nie przeszkadza.
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

Z tym upadkiem cywilizacji jest tak jak z końcem świata. Co chwilę słyszymy, że to już w tym roku a może przyszlym, bo znaki na niebie i Neostradamus albo Aztekowie czy inni Majowie coś tam napisali a Armagedonu jak ni ma tak ni ma. Albo jak z końcem szwedzkiej gospodarki - że przez socjal i wysokie podatki zaraz wszystko upadnie z hukiem i tak upada już 40 czy 50 lat.
Oczywiście jak ktoś chce się przygotowywać na wojnę to niech to robi, na pewno bardzo dużo można się przy okazji nauczyć co przydaje się w codziennym życiu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15