Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat do fotografii kulinarnej
Autor Wiadomość
grzes_k
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   Aparat do fotografii kulinarnej

dzień dobry,
jak w tytule poszukuję aparatu do fotografii kulinarnej. Szczególnie interesuje mnie publikowanie na blogu i w magazynach/książkach. Będę go wykorzysywał w domowych warunkach i czasem lifestylowo np. w restauracji.

Doświadczenia wielkiego nie mam. Dotychczas korzystałem z Nikona D3200 z obiektywem AF-S NIKKOR 18-55mm. Nie łapie takiej głębi ostrości jakbym chciał, przy ustawieniu na 50 mm pojawiają sie znaczne zniekształcenia.

Chciałbym robić zdjęcia przy naturalnym świetle, z możliwością uchwcenia detali, dobrym rozmyciem tła i dobrze by było, gdyby aparat miał ruchmy ekran podglądu - chiałbym również kręcić w przyszłości vlogi. W linku przykładowe zdjęcia, które chciałbym uzyskiwać.

Folder z przykładami

Na chwilę obecną mogę wydać do 2500 - 3000 zł, lecz planuję rowijać dany system.

Sprzęt, którego poszukuję, nie musi być Nikonem.

Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość, bo jestem strasznym laikiem i w różnych miejscach czytam różne opinie o sprzęcie, a zależy mi na sensownej inwestycji.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

Chcesz mieć najlepszy efekt? Kup sobie jakąś starą lustrzankę pełnoklatkową i szkło na 50mm F/1.8. Nie wiem jak ceny w Polsce, ale w UK Nikona D700 czy Canona 5D lub 1Ds można kupić za jakiś 200-300 funtow.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

Wojmistrz,
grzes_k napisał/a:
dobrze by było, gdyby aparat miał ruchmy ekran podglądu - chiałbym również kręcić w przyszłości vlogi.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

To Canon 5D mark II, 6D lub Nikon D600 :)
Ostatnio zmieniony przez Wojmistrz Wto 17 Lip, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

A na początek dokupienie Nikkora 50/1.8 do posiadanego D3200? Można się sporo nauczyć i potem ewentualnie zmienić aparat na lepszy, obiektyw już zostanie. Statyw porządny masz? Blendy itd.?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   Re: Aparat do fotografii kulinarnej

grzes_k napisał/a:
... a zależy mi na sensownej inwestycji.
Z tych porad sensownej inwestycji nie będzie. Może pokaż jakieś zdjęcia i opisz co w nich jest nie teges.
 
 
grzes_k
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Lip, 2018   

komor napisał/a:
A na początek dokupienie Nikkora 50/1.8 do posiadanego D3200? Można się sporo nauczyć i potem ewentualnie zmienić aparat na lepszy, obiektyw już zostanie. Statyw porządny masz? Blendy itd.?


myślałem o tym. Mam statywy i blendy. Myślisz, że to pomogłoby uzyskać efekt, który wspomniałem?

Jedynie nie rozumiem zapisu przy oznaczniach tych obiektywów. Który obiektyw będzie lepszy 1.8 czy 1.4 i co ozaczają te litery G lub D ?

NIKON NIKKOR 50 MM F/1.8 G AF-S
Nikkor AF 50mm f/1.8D

Nikon AF-S 50mm f/1,4 G Nikkor
Nikon AF 50mm f/1,4 D Nikkor
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 18 Lip, 2018   

Obiektyw z literką D nie posiada wbudowanego silniczka i nie będzie automatycznie ustawiał ostrości z aparatami serii D3xxx i D5xxx.
Korpusy tych serii nie posiadają napędu obiektywów, czyli tzw. śrubokręta.
Obiektywy z literką G silnik posiadają, dlatego są droższe :razz:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Lip, 2018   

grzes_k napisał/a:
mogę wydać do 2500 - 3000 zł, lecz planuję rowijać dany system.

Sprzęt, którego poszukuję, nie musi być Nikone

To Pentax... K-70 na początek z 18-50. Nawet nie musi być jasna stałka - bo jak potrzebujesz dużej głębi ostrości to i tak musisz przymknąć obiektyw.
Pełna klatka do żywności - pewnie - nawet wielki format... :lol: Tylko z zastrzeżeniem że się wie co z nim zrobić. Na początek APSC zupełnie wystarczy. Tym bardziej że K-70 da ci i tak jakość pełnej klatki jeśli będziesz jej potrzebować i użyjesz Pixel Shift Resolution. Ewentualnie pomyślałbym nad jakimś dłuższym szkłem typu Tamron 90/2,8 macro czy Pentax 100/2,8 Macro - jeśli będziesz rzeczywiście potrzebował lepszego rozmycia i ostrzejszych i bardziej szczegółowych zdjęć. Na razie dużo ćwiczenia i nauki.
Negatyw napisał/a:
Może pokaż jakieś zdjęcia i opisz co w nich jest nie teges.

Całkiem sensowna rada - te maleństwa które podesłałeś dają małe pojęcie o wymaganiach klientów. Można kulinaria pokazywać na różne sposoby więc przykłady z krytyką mogły by pomóc w doradzaniu konkretnym.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Nawet nie musi być jasna stałka - bo jak potrzebujesz dużej głębi ostrości to i tak musisz przymknąć obiektyw.

W takim rodzaju fotografii dość istotne jest ładne rozmycie, a kitowce 18-55 raczej z tego nie słyną. No chyba że w Pentaksie… Pięćdziesiątka f/1.8 to najbardziej popularne szkło w foto kulinarnym w stylu blogowym, jak w przykładach linkowanych wyżej.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Lip, 2018   

komor napisał/a:
foto kulinarnym w stylu blogowym

Blogowym - czytaj żadnym - to żadna fotografia... Wypociny dyletantów... :lol:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 22 Lip, 2018   

Andrzej.M., widać, że niewiele masz z tym do czynienia.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 22 Lip, 2018   

komor napisał/a:
...
W takim rodzaju fotografii dość istotne jest ładne rozmycie, a kitowce 18-55 raczej z tego nie słyną. No chyba że w Pentaksie…
Coś w tym jest co piszesz. W każdym razie najtańszym obiektywem Pentaxa: smc DA 18-55 mm f/3.5-5.6 AL https://www.optyczne.pl/i...p=0&moc=0&sort= bez problemu zrobię takie zdjęcia jak te przykładowe. Co ciekawe ten obiektyw "kitowy" ma skalę odwzorowania 1:2,94 i gdyby był Sigmą to awansował by do obiektywu "macro". Te przykładowe zdjęcia mają rozdzielczość: 564×846 pikseli co daje, uwaga, aż 0,477 Mpx. :lol:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 22 Lip, 2018   

Wiedziałem, że w Pentaksie to nawet kitowce są lepsze… :mrgreen: Co do skali odwzorowania, to tak ogólnie nie jest potrzebna zbyt duża, kitem oczywiście nigdy takich zdjęć nie robiłem (nikt nie robi), ale każda jedna pięćdziesiątka ogniskuje wystarczająco blisko.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 22 Lip, 2018   Re: Aparat do fotografii kulinarnej

Patrzę, że Nikkory są pod tym względem podobne (AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G ED ma 1:3,2) a nawet lepsze (AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G VR II ma 1:2,7)
grzes_k napisał/a:
...przy ustawieniu na 50 mm pojawiają sie znaczne zniekształcenia...
Skąd te zniekształcenia? Robiłem "kitowcem" zdjęcia wprawdzie przedmiotów a nie kulinariów i nie było żadnego problemu.
komor napisał/a:
...kitem oczywiście nigdy takich zdjęć nie robiłem (nikt nie robi)...
Jak to nikt nie robi? Robi, pewnie nie tylko grzes_k.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14