Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat do fotografii kulinarnej
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 23 Lip, 2018   

Negatyw napisał/a:
Skąd te zniekształcenia? Robiłem "kitowcem" zdjęcia wprawdzie przedmiotów a nie kulinariów i nie było żadnego problemu.

Pewnie chodzi bardziej o przerysowanie perspektywy, co wskazywałoby jednak na potrzebę dłuższej ogniskowej i odległości zbliżeniowych, wbrew temu, co wcześniej sądziłem. grzes_k, popatrzyłem jeszcze raz na zdjęcia przykładowe i niektóre z pewnością wymagają dłuższej ogniskowej, albo po prostu mocnego przycinania kadru.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 24 Lip, 2018   

komor napisał/a:
Negatyw napisał/a:
Skąd te zniekształcenia? Robiłem "kitowcem" zdjęcia wprawdzie przedmiotów a nie kulinariów i nie było żadnego problemu.

Pewnie chodzi bardziej o przerysowanie perspektywy, co wskazywałoby jednak na potrzebę dłuższej ogniskowej i odległości zbliżeniowych, wbrew temu, co wcześniej sądziłem. grzes_k, popatrzyłem jeszcze raz na zdjęcia przykładowe i niektóre z pewnością wymagają dłuższej ogniskowej, albo po prostu mocnego przycinania kadru.
To kupno 50mm f/1.8 nic nie da.
Wojmistrz napisał/a:
Chcesz mieć najlepszy efekt? Kup sobie jakąś starą lustrzankę pełnoklatkową i szkło na 50mm F/1.8...
Tym bardziej nie pomoże 50mm F/1.8 dodpięte pod FF. Nie wiem po co FF do zdjęć o rozdzielczości 0,5 Mpx?

Jest jeszcze ta możliwość, że zniekształcenia powstały w przypadku ogniskowej 18mm :mrgreen: . Zdjęć nie pokazał.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 24 Lip, 2018   

Negatyw napisał/a:
Nie wiem po co FF do zdjęć o rozdzielczości 0,5 Mpx?

Dla plastyki :mrgreen: poza tym czemu sądzisz, że potrzebne jest tylko 0.5 Mpx? Dla samego Full HD potrzebne jest 2 Mpx, a obecnie zdjęcia o boku 2048px to standard na FB lub nowoczesne strony WWW.

grzes_k napisał/a:
Szczególnie interesuje mnie publikowanie na blogu i w magazynach/książkach


Negatyw napisał/a:
Jest jeszcze ta możliwość, że zniekształcenia powstały w przypadku ogniskowej 18mm

Autor pisał o 50 mm.
grzes_k napisał/a:
przy ustawieniu na 50 mm pojawiają sie znaczne zniekształcenia

Choć być może jednak ma na myśli jakieś dystorsje geometryczne? Prawdopodobnie grzes_k już nie odwiedzi tego wątku…
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 25 Lip, 2018   

komor napisał/a:
Negatyw napisał/a:
Nie wiem po co FF do zdjęć o rozdzielczości 0,5 Mpx?

Dla plastyki :mrgreen: poza tym czemu sądzisz, że potrzebne jest tylko 0.5 Mpx? Dla samego Full HD potrzebne jest 2 Mpx, a obecnie zdjęcia o boku 2048px to standard na FB lub nowoczesne strony WWW.

grzes_k napisał/a:
Szczególnie interesuje mnie publikowanie na blogu i w magazynach/książkach
Przykładowe zdjęcia jakie pokazał i chce grzes_k mają ok. 0,5 Mpx. Papierowe 7,1×4,7 cm może też wystarczą :grin: .
komor napisał/a:
...
Negatyw napisał/a:
Jest jeszcze ta możliwość, że zniekształcenia powstały w przypadku ogniskowej 18mm

Autor pisał o 50 mm.
grzes_k napisał/a:
przy ustawieniu na 50 mm pojawiają sie znaczne zniekształcenia

Choć być może jednak ma na myśli jakieś dystorsje geometryczne? Prawdopodobnie grzes_k już nie odwiedzi tego wątku…
Wiem, że pisał, ale różne rzeczy ludzie piszą i zdjęcia to weryfikują. Przy ogniskowej 50mm÷55mm dla APS-C nie powinno być zniekształceń np. takiej kanapki ze szczawiem itd. Nie da się pomóc nie mając podstawowych informacji. Pomoc w tym wątku to działanie w ciemno. Wymiana sprzętu na lepszy np. FF może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 25 Lip, 2018   

Negatyw napisał/a:
Przykładowe zdjęcia jakie pokazał i chce grzes_k mają ok. 0,5 Mpx.

Ale to są miniaturki ściągnięte z jakiegoś Pinteresta czy innego Instagrama. Nikt przy zdrowych zmysłach przygotowując takie zdjęcia nie robi tego z myślą o rozdzielczości 640px. Takie zdjęcia trafią do bloga lub zostaną sprzedane.

Negatyw napisał/a:
Nie da się pomóc nie mając podstawowych informacji. Pomoc w tym wątku to działanie w ciemno.

Z tym się zgodzę…
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

komor napisał/a:
widać, że niewiele masz z tym do czynienia.
Tak , na szczęście nie muszę oglądać blogów dyletantów. A "kulinaria" fotografowalem jeszcze analogowo na diapozytywach i negatywach dla dużych sieci spożywczych, które zamieszczały je w katalogach swoich restauracji i na podświetlanych reklamach. Wiec może się nie znam... :razz:
komor napisał/a:
Wiedziałem, że w Pentaksie to nawet kitowce są lepsze…

Oczywiście - i to od dawna! :lol:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 27 Lip, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Tak , na szczęście nie muszę oglądać blogów dyletantów. A "kulinaria" fotografowalem jeszcze analogowo na diapozytywach i negatywach dla dużych sieci spożywczych

Styl lat osiemdziesiątych dawno już przeminął. Czasem jeszcze można spotkać takie potworki w starszych książkach kulinarnych, człowiek dzięki temu dowiaduje się, jak to się mocno zmieniło i jak znakomicie lepsze są współczesne zdjęcia od tego, co było kiedyś. Obejrzałbyś jakieś dobre współczesne zdjęcia kulinarne, zamiast na ślepo nazywać dyletantami jakąś nieokreśloną grupę.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 27 Lip, 2018   

komor napisał/a:
Styl lat osiemdziesiątych dawno już przeminął...


I tak ci nie uwierzy. :smile:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Lip, 2018   

komor napisał/a:
Styl lat osiemdziesiątych dawno już przeminął.

Prawda - wiem o tym doskonale. Technika tez poszła do przodu...

komor napisał/a:
Obejrzałbyś jakieś dobre współczesne zdjęcia kulinarne

To pokaż , może to moje? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14