Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Sob 21 Lip, 2018
Który teleobiektyw?
Autor Wiadomość
Frekz 
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   Który teleobiektyw?

Hej, zastanawiam się który teleobiektyw kupić pod Nikona d7200:

- Nikkor AF-P 70-300 mm f/4.5-6.3G ED VR - po odliczeniu cashback wychodzi za jakieś 650 zł.
- Sigma C 100-400/5-6.3 DG OS HSM Nikon - 3 500zł
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Frekz 
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   

Wiesz, byłem przekonany, że napisanie teleobiektyw i danie obu o podobnych parametrach światła wystarczy :roll: .

Generalnie są 2 no może 3 główne tematy :

- Krajobraz
- Przyroda jakakolwiek by ona nie była, może jakieś ptaki, gdzie moje 17-50 trochę za krótkie, dzika zwierzyna w lesie czy parku
- "Wycinanie" tematu ze zbyt bogatego tła. Tzn widziałem bodaj na szerokim kadrze przykład - masa domków z szerokiego kąta vs ten sam widok z tele, który pokazuje z góry kościół i fragment miasta -> o taki efekt w 3 temacie mi chodzi.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   

Trochę ciężko porównać te obiektywy.
Inny zakres ogniskowych, inna jasność i zupełnie inna cena. Do tego jest mnóstwo innych opcji. Tamrony 70-300 i 100-400, mnóstwo konstrukcji 70-200, Nikon 55-300 itp.

Jeśli chcesz jakiejś pomocy musisz podać nie tylko zastosowanie, ale i oczekiwania (jakość obrazu, jakość wykonania, rozmiary, masa, uszczelnienia, AF...) oraz określić budżet.

Nie zaszkodzi też napisać, dlaczego chciałeś wybierać akurat między tymi dwoma szkłami?
 
 
Frekz 
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   

Dlatego między tymi, że w sumie oglądałem różnego rodzaju zdjęcia i testy i jakoś tak mi podpadło.

Dlaczego np sigma 100-400 a nie Tamron? Tutaj też jest inna sprawa - kompaktowy rozmiar, wiadomo jest spora, ale jednak te parę cm mniejsza a dla mnie to też istotne. Nie bardzo mam ochotę nosić plecak 20 kg a do tego dorzucać kolejne torby wielkości plecaka i do tego kolejne 20kg, bo np w górach bywa to zabójcze dla pleców.

Budżet ciężko określić, chyba nie więcej niż 3,5 tys - dlaczego? Nie chcę wydawać za dużo, fajny jest ten 70-300 bo daje stabilizacje i długość a kosztuje 700zł w sumie. Jednak wolę wydać 3 tys i mieć dużo lepszą jakość zdjęć, bo w innym wypadku te 700 to może być strata a nie zysk.

Na pewno chciałbym jakość zdjęć jak 17-50, gdzie w sumie od 2.8 zdjęcia są po prostu świetne w moim odczuciu. Nie trzeba nawet ich wyostrzać dodatkowo, by wyglądało bardzo ładnie (osobisty gust). A np mając kiedyś canona z 18-55 nie miałem nawet połowy tego - i tej jakości powielać bym nie chciał.

Czy jasność jest ważna? Zazwyczaj poniżej 1/60s nie schodzę, jakieś takie zboczenie, pewnie z podręczników, które mówią o braniu o jedną działkę krótszego czasu niż obiektyw (50mm). Tutaj pewnie albo czas musi być wysoki 1/500 albo ISO bardzo duże. Z drugiej strony chcę go używać tylko na dworze, więc może aż tak ciężko nie będzie? Ciężko mi się odnieść do tego.

Nigdy nie miałem obiektywu o takich ogniskowych, dlatego trochę mi trudno określić czy 300 a 400 się na tyle dużo różni dla mnie :) . Najlepiej by było jakby obiektyw miał do 20cm, bo poniekąd dobieram obiektyw do i tak sporej torby xD.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   

Frekz, Nikkor to tani plastik fantastik kierowany do zupełnych amatorów. Sigma C 100-400 mm to co najmniej klasę wyżej pozycjonowany sprzęt. No i ma 400 mm.

Jeśli Nikkor, to bardziej Nikkor AF-P 70-300 mm f/4.5-5.6E ED VR.

Choć wydaje mi się, że i tak jesteś skazany na Sigmę lub Tamrona. Bo silnik AF-P nie zadziała z D7200.
 
 
Frekz 
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   

A jak wyglądają te dwa obiektywy 100-400 względem moich potrzeb? Czy dobrze się sprawdzają w tego typu fotografii?

Oraz co mnie zastanawia czy jest między nimi rzeczywista różnica jakości?

Warto dodać, że zależy mi na mobilności i robieniu zdjęć z ręki, stąd też myślałem o Nikkor AF-P DX 70-300 mm f/4.5-6.3G ED VR żeby sprawdzić.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   

Arek napisał/a:
hoć wydaje mi się, że i tak jesteś skazany na Sigmę lub Tamrona. Bo silnik AF-P nie zadziała z D7200.


Działa. https://www.nikonimgsuppo...ed=1&lang=en_GB


Do wakacyjnych fotek "bez zobowiązań" wolałbym 400 gramowego DX AF-P 70-300mm niż cięższe pełnoklatkowe:
https://www.optyczne.pl/p...=1446&add4=1486
[waga na dole]
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   

No tak. To podają sprzeczne informacje - byłem na jakiejś stronie Nikona, gdzie kompatybilność zaczynała się od D7500. Aczkolwiek nawet z D7200 będzie współpraca uproszczona tzn. bez "Manual focus ring in AF mode" i bez sterowania stabilizacją.
 
 
Frekz 
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   

Nie do końca zależy mi na wakacyjnych fotkach. Generalnie jest mi to bardziej potrzebne do nauki fotografii i może jak się kiedyś coś uda to praca z tym, albo chociaż jakieś zlecenia.

Generalnie założenie jest takie, by robić coś więcej niż zdjęcia na urodzinach cioci :zalamany: . Co tam kilogram więcej, najwyżej wody nie wezmę w góry :roll: :lol:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   

Chcesz mieć w pełni funkcjonalny obiektyw kup Sigmę lub Tamrona. Ewentualnie starszego Nikkora AF-S 70-300 mm f/4.5-5.6G IF-ED VR, który ma metalowy bagnet i jego AF oraz VR będzie bez problemów działał z D7200.

Te nowe plastikowe AF-P 70-300 mm będą Cię ograniczać. Za chwilę wyjdzie, że jednak przydałoby się 400 mm (różnica pomiędzy 300 mm a 400 mm jest spora zarówno w zbliżeniu jak i w jakości, bo w tanich Nikkorach 300 mm jest przeciętne, a w 100-400 mm zakres 300-400 mm jest dobry optycznie), potem będziesz chciał aparat powiesić na statywie, żeby Księżyc czy coś innego na niebie pofocić, a stabilizacji nie da się wyłączyć i będzie się kisić.
 
 
Frekz 
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   

A który z tych dwóch obiektywów jest lepszy ?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   

Których dwóch?
 
 
Frekz 
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   

W sensie pomiędzy Tamronem a Sigmą 100-400.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   

Masz testy obu. Przeczytaj, wybierz co dla Ciebie ważniejsze i kup.
 
 
Frekz 
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   

Trochę mnie jednak kusi ten obiektyw Nikkora. Jego jakość obrazka bardzo odbiega od tego co mam w sigmie 17-50 ? Z tego powodu pytam, bo obiektyw za 600-700 zł (po cashback) brzmi bardzo okazale :) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15