Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wybór lustrzanki (4-5 tys. zł)
Autor Wiadomość
karolc 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Nie 05 Sie, 2018   Wybór lustrzanki (4-5 tys. zł)

Cześć stoję przed wyborem lustrzanki mój budżet to 4000-5000 zł. Zastanawiam się nad Nikon D7200, Canon EOS 80D co myślicie o tych dwóch lustrzankach? A może polecicie coś innego? Moją uwagę przykuł też Canon EOS 6D.

Dodam, że do tej pory używałem od prawie 10 lat lustrzanki Sony Alfa do jakiś amatorskich zdjęć z wakacji. Z góry dzięki za poświęcony czas. Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez komor Wto 07 Sie, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 05 Sie, 2018   

Podstawowe pytanie: te 4000-5000 zł to za sam korpus, czy z obiektywem (obiektywami)?
 
 
karolc 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Nie 05 Sie, 2018   

Fajnie aby było z obiektywem.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 05 Sie, 2018   

To 6D odpada. Z najtańszym obiektywem typu zoom kosztuje ponad 6 tys. zł:
https://www.e-fotojoker.p...f-35-56-is-stm?
To jest "pełna klatka" (FF), obiektywy do FF są drogie.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 05 Sie, 2018   

Negatyw, nie odpada, jeśli karolc dopuszcza zakup sprzętu używanego. Poza całym używanym kompletem, można kupić np nowe samo body co jest kosztem około 4400zł i kupić jakieś używane szkło np 28-135 IS, czyli jakieś 600zł na serwisach aukcyjnych. Dla mnie to szkło jest lepsze od pierwszej wersji 24-105/4 IS.
 
 
karolc 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

Chciałbym nowy sprzęt wiec odpuśćmy 6D
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

W testach nieco lepiej wypada Nikon. Zobacz:
https://www.optyczne.pl/3...7200_Wstęp.html
https://www.optyczne.pl/3...dsumowanie.html
Ale musisz wiedzieć, że jeśli chcesz podpinać obiektywy z gwintem M-42 to Nikon nie nadaje się do takiego mariażu. Następna wada systemu to brak współpracy z obiektywami pozbawionymi silnika. Jest trochę tych obiektywów na rynku i mają atrakcyjną cenę. Ale do tego modelu możesz kupować tylko obiektywy z silnikiem (oznaczone AF-S w przypadku Nikkorów). (S jak silnik?) Z Canonem nie ma tego problemu bo wszystkie obiektywy mają silnik (nie dotyczy to obiektywów muzealnych).
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

Negatyw napisał/a:
Następna wada systemu to brak współpracy z obiektywami pozbawionymi silnika.


Akurat D7200 ma wbudowany silnik i obsługuje starsze typy obiektywów z literką D bez problemu. Problem braku silniki dotyczy serii D3xxx i D5xxx. :smile:
 
 
karolc 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   Wybór lustrzanki

Panowie jaka lustrzanka będzie lepsza do fotografowania? Chciałbym zacząć robić jakieś ładne zdjęcia gwiazd. :D

Może polecicie mi coś innego w tej cenie?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

Ale gwiazd tych na niebie czy będziesz biegał za celebrytami?
 
 
karolc 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

Na niebie.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

To ja nie wiem po co ci taki aparat :) Nie wiem ile osób się tu zgodzi ze mną, ale matryca z dużą ilością pikseli bez filtra AA była by idealna. Myślę, że Nikon D3300 byłby idealny do takich zadań.
 
 
Barnie
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

Z tych których sugerujesz ja bym brał D7200. Można też się zastanowić nad Sonym Alfa A77 II (skoro system już znasz i może masz trochę szkieł nazbierane), ewentualnie pod kątem tych gwiazd Pentax K-3 II ze względu na wbudowany GPS i astrotracer (feature od śledzenia gwiazd, pozwalający na dłuższe naświetlania z zachowaniem ich punktowego wyglądu).
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Negatyw napisał/a:
Następna wada systemu to brak współpracy z obiektywami pozbawionymi silnika.


Akurat D7200 ma wbudowany silnik i obsługuje starsze typy obiektywów z literką D bez problemu. Problem braku silniki dotyczy serii D3xxx i D5xxx. :smile:

A to przepraszam za wprowadzenie w błąd. Ale zawsze lepiej dmuchać na zimne niż się sparzyć. W takim razie jeżeli nie będziesz chciał podpinać starych szkieł M-42 to z tych dwóch wybrał bym Nikona.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 07 Sie, 2018   

M42 podpinać do Nikona... :( Chyba nigdy nie podpinałeś. Może faktycznie K-3 II będzie dobrym rozwiązaniem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16