Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Nie 12 Sie, 2018
Sony a68, czy warto zmienić na ten model?
Autor Wiadomość
Bartolini82 
Początkujący



Posty: 38
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   Sony a68, czy warto zmienić na ten model?

Witajcie,
chciałbym prosić użytkowników Sony o radę ponieważ na infolinii Sony, pracownicy są chyba z przypadku. Gdy zadzwoniłem i poprosiłem o jakieś konkrety dotyczące przewagi a68 nad moją starą alfą 200 i odpowiedź czy fotki będą lepsze, a jeśli tak, dlaczego i w jakim stopniu, pracownica odesłała mnie na stronę http://cameradecision.com/
Normalnie szok :/

Mam natomiast problem bo posiadam starą alfę200 i zastanawiam się czy jest sens zmienić na a68. W zasadzie chyba ten model maksymalnie, na resztę na razie brak $ (nie przewiduję dozbierania i przeznaczenia większej gotówki na aparat).
Nie interesuje mnie Nikon (tą firmę omijam szerokim łukiem odkąd mieli akcję serwisową na aparaty w związku z wadą fabryczną matrycy i chcieli mnie skroić na 1500zł za naprawę tylko dlatego, że mój egzemplarz był z USA, więc zachowanie serwisu tak mnie zniechęciło, że nigdy nie kupię niczego tej firmy). Canon raczej też nie, tym bardziej, że do Sony mam obiektywy.

Czy ktoś z forumowiczów, kto ma obecnie a68 miał wcześniej alfę 200-300 albo coś w tym stylu i może mi powiedzieć czy jest jakaś różnica w jakości zdjęć? Przy założeniu tego samego obiektywu oczywiście. Może jakieś foty porównawcze? Bo od kilku dni szukam po polskich i zagranicznych stronach i niczego nie mogę znaleźć :/

Czy Sony w najbliższym czasie planuje jakiegoś następcę a68?
Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

A200 ma jeszcze matrycę CCD, na wysokich czułościach więc przewaga w zdjęciach będzie wyraźnie widoczna. Będziesz miał mniejsze szumy, większą rozdzielczość. Poza tym wszystkie te zalety aparatów, które pojawiły się od 2008 roku, kiedy premierę miało A200: lepszy ekran, filmowanie (Full HD), pewnie sporo innych cech.

Tu możesz też przejrzeć test A68: https://www.optyczne.pl/3...-A68-Wstęp.html

W rozdziałach o jakości JPG i RAW możesz sobie wybrać do porównania Sony A200, wybrać czułość bazową 100 lub jakąś wysoką, np. 1600 i 3200 i sprawdzić, jaka jest różnica w jakości.
 
 
Bartolini82 
Początkujący



Posty: 38
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

Dzięki za odpowiedź. Ten test (i sporo innych) już czytałem :)
Porównywałem też to co piszesz, ale z alfą 200 jest problem bo dla 200tki jest wycinek inaczej wykadrowany i ciężko o porównanie w takim samym zbliżeniu, a już wczoraj zastanawiałem się czy np. po wrzuceniu tego wycinka do Photoshopa i powiększeniu do rozmiarów jak z a68, otrzymam wiarygodny wynik, nie przekłamany przez obróbkę w programie.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

Bartolini82 napisał/a:
ale z alfą 200 jest problem bo dla 200tki jest wycinek inaczej wykadrowany

Nie jest inaczej wykadrowany, tylko właśnie pokazuje Ci różnicę między 10 a 24 megapikselami. :) O tyle lepszą rozdzielczość masz, jak widać. Po zmniejszeniu wycinka z nowszego modelu do rozmiarów tego starego modelu ilość szumu na wysokich czułościach jeszcze bardziej spadnie.

Bartolini82 napisał/a:
zastanawiałem się czy np. po wrzuceniu tego wycinka do Photoshopa i powiększeniu do rozmiarów jak z a68, otrzymam wiarygodny wynik, nie przekłamany przez obróbkę w programie

Raczej w drugą stronę – ten z A68 musisz zmniejszyć do rozmiarów tego z A200.
 
 
Bartolini82 
Początkujący



Posty: 38
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

A jak z jakimiś nowościami? Bo nigdzie nie trafiłem na żadne info, że Sony planuje jakiegoś następcę a68. A jednak już 3 lata od premiery mijają.
Nie chce mi się wierzyć w to co niektórzy piszą, że bagnet A i lustrzanki Sony "umrą" w najbliższym czasie.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

Bartolini82, pogódź się z faktami… Bezlusterkowce to jest teraz kierunek rozwoju. Poza A68 jest jeszcze coś wyższego, A77 II, no i A99 II, którego nazwa wyraźnie wskazuje, że to już ostatni z linii… ;)
 
 
Bartolini82 
Początkujący



Posty: 38
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

W takim razie muszę brać tą a68 póki jeszcze są :P i szanować przez kolejnych kilka lat.
Moim zdaniem jednak coś jeszcze wyskoczy w tym bardziej budżetowym segmencie. Zbyt wiele by stracili na sprzedaży obiektywów z bagnetem A. A zabawa w adaptery itp. nie każdemu odpowiada.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

Raczej już zabili bagnet A i nic nowego już nie wyjdzie. Teraz tylko bagnet FE się w Sony liczy i tam pakuja kase na rozwój. :neutral:
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018   Re: Sony a68, czy warto zmienić na ten model?

Bartolini82 napisał/a:
...Nie interesuje mnie Nikon ... Canon raczej też nie...
Sony też nie, bagnet A to już historia. Nawet ostatnio "położyli lachę" na bezlusterkowce APS-C, wszystko idzie na bezlusterkowce FF. Niewiele do wyboru zostało i obiektywy Sony A się nie przydadzą.
 
 
Bartolini82 
Początkujący



Posty: 38
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018   

Ale gdyby tak było, a Nikon i Canon nadal by mieli rozwijać swoje systemy lustrzanek w APS-C to Sony musiałoby całkowicie odpuścić ten segment. Nie chce mi się wierzyć, że by to zrobili i skupili tylko na FF. Jednak na chwilę obecną FF jest dużo droższe od APS-C (a dobry obiektyw do FF jeszcze droższy) więc rynek amatorski całkowicie przejąłby Nikon i Canon. To niemożliwe z punktu widzenia logiki handlowej.
Chyba, że nagle wszyscy producenci przerzucą się na FF, ale to raczej za dobrych kilka lat, a w międzyczasie i tak może wymyślą coś jeszcze :P Zawsze będzie wyścig szczurów.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018   

Niestety system z bagnetem A jest już martwy.
 
 
Bartolini82 
Początkujący



Posty: 38
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018   

Hm...to co byście radzili? Mimo wszystko kupić a68 (jak wezmę na firmę bo mam sklep internetowy i muszę robić fotki produktów) to mnie to będzie kosztowało 1540zł (nowa). Cieszyć się nią z 5-6 lat (alfę 200 mam chyba z 9 czy 10 i jest jak ze sklepu bo szanuję sprzęt), czy pstrykać jeszcze tym co mam, a w międzyczasie odkładać na system E, ew. patrzeć na rozwój sytuacji na rynku i to co zrobi Canon, ew.Nikon (choć tutaj naprawdę nie wiem co by się musiało stać abym kupił ten sprzęt, po jak wspomniałem, przygodzie z serwisem).
Dlatego tak zależało mi na porównaniu jakości starych alf do a68, żebym wiedział czy warto w ogóle brać nową. Niby mogę wziąć przez neta i odesłać w ramach odstąpienia, ale to problem trochę dla sprzedawcy (znam to z autopsji), a jeszcze jak trafię na nieuczciwego to mi zacznie wmawiać, że niby coś uszkodziłem itp. i zrobi problem ze zwrotem.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018   

Ja bym brał tę A68, przecież z rynku ten system nie znikł i sporo jeszcze nowego sprzętu.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
przecież z rynku ten system nie znikł i sporo jeszcze nowego sprzętu.
To chyba zbyt hura-optymistycznie powiedziane. Od dawna nie widać ruchów w tym systemie, a Sony woli "rozpieszczać" użytkowników ich typowych bezlusterkowców.
 
 
Bartolini82 
Początkujący



Posty: 38
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018   

Mi generalnie bezlusterkowce nie pasują. Wolę aparat solidny, który wygodnie leży w ręce. Jak chcę coś małego to biorę telefon (z dobrym aparatem) lub kamerkę sportową (choć to też dla mnie za małe do trzymania w ręku i sprawdzała mi się najbardziej podczas nurkowania, zamontowana na masce).
Bezlusterkowce to takie zabawki dla kobiet lub facetów w rurkach. Im z pewnością waga i gabaryty przypadną do gustu ;)
Chciałoby się rzec, nawiązując do znanego cytatu: "nie idźcie tą drogą" ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16