Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia lornetek - w klimacie ART
Autor Wiadomość
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

Dziękuję Jarek, a co z naszym obiadkiem ? Śni mi się Twoje Goornicze porro...

Z tym egzemplarzem Nikona wiążą się szczególne wspomnienia. Ma świetną ergonomię chowając się niemal całkowicie w dłoniach, no i muszle oczne, których nie musiałem przerabiać pod swoje potrzeby - bardzo wygodna w użyciu, dlatego często towarzyszyła mi w miejscach publicznych.
Miałem okazję być nie raz na przedstawieniach Davida Copperfielda z moją czarną towarzyszką, mając nadzieję, że zobaczę "coś" za kulisami spektaklu, który wprawiał mnie zawsze w szczególnie marzycielski nastrój i kazał rozmyślać nad kwestią - a gdyby to co widzę działo się naprawdę ?
Od dziecka świat baśni i fantazji był dla mnie bardziej realny, od szarej wiejskiej rzeczywistości, w której dorastałem.
Jednym z największych moich dziecięcych utrapień był fakt, że w niedzielę, dokładnie o tej samej godzinie - czyli o dziewiątej rano - rozpoczynał się Teleranek, gdzie na koniec programu emitowany był film o tematyce baśniowej. Dokładnie w tym samym czasie rozpoczynała się w pobliskim kościele msza niedzielna, na której obecność była obowiązkowa pod karą chłosty i zamknięcia w ciemnej piwnicy... Możecie sobie wyobrazić moje coniedzielne rozgoryczenie. Oczywiście musiałem dreptać grzecznie do świątyni na miejscowe czary-mary, a prawdziwa magia na ekranie telewizora pozostawała w sferze marzeń... Magnetowidy jeszcze nie istniały.
Teraz, kiedy się trochę zestarzałem, dowiadując się więcej o otaczającym nas wszechświecie, widzę magię wszędzie dookoła, w każdym momencie....

Ciekaw jestem Waszych doświadczeń, czy raczej przekonań w temacie magii w stylu Copperfield, Dynamo, Criss Angel i paru innych.
Nauka zaczyna wnikać coraz głębiej w struktury kwantowe i pokazywać względność materii na tym poziomie. Czy jest możliwe, żeby fizyka kwantowa mogła mieć przełożenie na większe struktury materii i człowiek na odpowiednim poziomie rozwoju świadomości, był w stanie bawić się tym dowolnie ?
Tak jak Budda czy Cieśla z Nazaretu mocno wyprzedzali swoje czasy naukami jakie głosili, tak może ci magicy - iluzjoniści, również są z przyszłości, pokazując nam do czego jest zdolny człowiek na wyższym etapie ewolucji ?

Co o tym sądzicie ?

DSC01782.JPG
Plik ściągnięto 5559 raz(y) 223,77 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

3mnich napisał/a:
Ciekaw jestem Waszych doświadczeń, czy raczej przekonań w temacie magii w stylu Copperfield, Dynamo, Criss Angel i paru innych.


Nie mylmy magii z iluzją. Magia nie istnieje, iluzja jak najbardziej. Chyba, że poprzez magię rozumiesz piękno przyrody. Ona sama w sobie jest tak niesamowita, że wszelkie sztuczki iluzjonistów przy niej bledną. A to, że
coś nie mieści się w naszej głowie, albo czegoś nie rozumiemy, nie oznacza, że musimy odwoływać się do rzeczy nadprzyrodzonych. Po prostu, bardzo aroganckie jest myślenie, że Wszechświat ma się zachowywać zrozumiale dla pewnego gatunku dwunożnego zwierzęcia zamieszkującego jedną z planet, krążącą wokół jednej z miliardów zwykłych gwiazd, która znajduje się na obrzeżach jednej ze 100 miliardów znanych nam galaktyk.
 
 
LS400 
Uczestnik


Posty: 51
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

3 mnich,wyborne zdjęcia.Bohaterów których znamy ukazujesz w innych rolach.Bardzo lubię czytać Twoje przemyślenia.Czy fizyka kwantowa przekłada się na większe struktury?Myślę że dzieje się tak cały czas,bo gdzie leży jej granica?Może przedstawienie jest prawdą a życie iluzją lub symulacją.Ciekawi mnie czy mnich(wszelki) posiada wolną wolę,czy realizuje łańcuch konieczności?
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

Z największą przyjemnością :) nie zgodzę się z redaktorem naczelnym . Percepcja poznawcza naszego umysłu jest tak ograniczona przez nasze zmysły i nasz umysł , że możemy żyć w Matrixie nie zdając sobie z tego sprawy . Magią dla naszego umysłu jest wszystko czego nie potrafimy logicznie wytłumaczyć . Uważam że takie filmy jak ... Jupiter Intronizacja , Matrix i wiele innych , są przekazami kontrolowanymi . Żeby otworzyć nasze umysły na rzeczywistość z której sobie nie zdajemy sprawy . Jestem na takim etapie swojego życia że niczego nie jestem już pewny . Ale za sprawą Davida Icke zaczynam pomału układać w całość puzzle z tej globalnej układanki . I jestem przerażony :( . Arek w filmie Matrix jest taka scena w restauracji która jest lepsza niż 1000 słów . ( Matrix Restaurant Scene )
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   



W oczekiwaniu na Perseidy. Ogrody pałacu w Baranowie Sandomierskim, piękne niebo...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

Żeby dyskutować o fizyce kwantowej, trzeba się choć trochę na niej znać. Choć z fizyki kwantowej na studiach miałem 5, moja wiedza na ten temat jest bardzo uboga w porównaniu z wiedzą ekspertów zajmujących się tą dziedziną na co dzień. Więc takie dyskusje w naszym gronie, na co można ekstrapolować zachowania kwantowe i gdzie kończy się ich zastosowanie można hmmm... potraktować jako luźne dywagacje nie mające najprawdopodobniej żadnego przełożenia w faktach.

A jeśli chodzi o Matrix... Oczywiście można założyć, że wszystko jest iluzją i na nic nie mamy wpływu, a potem zrobić mądrą minę i zacząć sączyć dobry alkohol. Tylko jeśli takie samo podejście mieliby nasi przodkowie, nadal mieszkalibyśmy na drzewach. I nie byłoby czasu na sączenie alkoholu, filozofowanie i robienie mądrych min, bo 100% czasu zajmowałaby walka o przetrwanie.

Szczerze mówiąc, bardzo nie lubię takich dyskusji. Siedzimy przed komputerami, korzystając z największych osiągnięć ludzkiego geniuszu, a jednocześnie piszemy, że żyjemy w Matriksie, gdzie niczemu nie można ufać i wszystko jest nieoznaczone. A jak ktoś próbuje dyskutować naukowo i trzymać się faktów, to go z wyższością klepie się po plecach i wali obuchem mickiewiczowskim "szkiełkiem i okiem", albo szekspirowskim "są rzeczy, o których nie śniło się filozofom".
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

Arku fizyka kwantowa to wierzchołek góry lodowej . Eksperci z tej wiedzy to tacy sami ludzie jak my .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

Wiking69 napisał/a:
Eksperci z tej wiedzy to tacy sami ludzie jak my .


Śmiem twierdzić, że trochę jednak od nas mądrzejsi. Choćby w tym, że mniej więcej wiedzą czego nie wiemy i wiedzą gdzie szukać. My, jako laicy, nie mamy natomiast pojęcia ani o zakresie naszej wiedzy, ani o zakresie naszej niewiedzy. Ale lubimy sobie pogadać...
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

Zgadzam się z Arkiem, trzymajmy się faktów. Niestety z własnego doświadczenia wiem że jak się zbiera mocny wpier... od losu to doświadczenie iluzji i marzycielski nastrój szybko pryska. Liczy się tylko to co tu i teraz i walka o następny dzień.
A fizyka kwantowa..., gdyby to bylo interesujące to puszczali by to w tv :wink: Tylko kto by to zrozumiał :sad:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

Arku autorytety naukowe należą do korporacji . Można manipulować ludźmi z taką samą łatwością jak stadem owiec na łące . Na świecie jest podobno kilkanaście tysięcy religii i wyznań . A historia ludzkiej cywilizacji pokazuje jak bardzo jesteśmy podatni na sugestie . Religie działają jak programy komputerowe , podobnie jak wszystkie totalitarne systemy . Nikomu nie ufam , nie mam autorytetów . A to czy ktoś jest prostym człowiekiem bez wykształcenia , czy profesorem fizyki kwantowej z nagrodą Nobla . Nie ma dla mnie żadnego znaczenia . Mądrość moim zdaniem polega na poznaniu i mądrym wyborze . Za dużo popełniłem błędów w swoim życiu żeby uważać się za mądrego człowieka . Ale cały czas się uczę .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

Wiking69 napisał/a:
Arku autorytety naukowe należą do korporacji


Miałem w swoim życiu szczęście znać osobiście i współpracować blisko z kilkoma autorytetami naukowymi. M.in. z prof. Bohdanem Paczyńskim, który, gdyby przedwcześnie nie umarł, z pewnością doczekałby się nagrody Nobla. Więc, żeby być grzecznym i nie napisać dosadnie, napiszę tylko, że nie wiesz co piszesz.

Wiking69 napisał/a:
Można manipulować ludźmi z taką samą łatwością jak stadem owiec na łące


Zgadza się. Jesteś tego doskonałym przykładem. Dałeś się zmanipulować wizją Matrixa. Dzisiejsza nauka jest na tyle trudna do zrozumienia dla zwykłego śmiertelnika, że postawa, wszystko jest Matrixem i iluzją zrobiła się wygodna. Po co myśleć, po co uczyć się, po co próbować zrozumieć, skoro wszystko jest ułudą. A potem mamy wysp różnego rodzaju homeopatów, różdżkarzy, astrologów, płaskoziemców i fanów chemtrails.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

ponidziak, fizyka kwantowa jest pasjonująca. I da się o niej pasjonująco opowiadać. Tylko mało osób to potrafi. Żeby popularyzować tak trudną dyscyplinę, trzeba ją dogłębnie znać, a potem umieć i chcieć o niej przystępnie opowiadać.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

Wiking, bardzo Cię przepraszam ale myślę że silą tego forum jest madrzejsze lub głupsze dyskutowanie na tematy lornetkowe lub okołolornetkowe. Niektórzy, jak mnich okraszają je przepięknymi zdjęciami i osobistymi refleksjamina temat lornetkowania. Dzieki temu unikamy światopoglądowych kontrowersji. A z racja jak mawiał klasyk jest jak z ......., każdy ma swoją. Dla mnie porównanie religii do ideologii totalitarnej jest nie do przyjęcia, ale to nie miejsce żeby wyjaśniać dlaczego.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

Arek ładnie mi dokopałeś . Ale źle trafiłeś , musisz celować celniej . Tylko dlaczego się denerwujesz , to Ty jesteś na tym forum autorytetem , panem i władcą . A ja jestem tylko ... :( człowiekiem
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 18 Sie, 2018   

Wcale się nie denerwuję i nie chciałem Ci dokopać. Chciałem pokazać, że postawa jaką prezentujesz jest z jednej strony wygodna, a z drugiej bezpieczna. Bo każdy argument da się zbić Matriksem. Tylko, że pochodząc do sprawy wygodnie i bezpiecznie, nigdy do niczego, jako ludzkość, byśmy nie doszli.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 18