Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia lornetek - w klimacie ART
Autor Wiadomość
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 20 Maj, 2019   

Tymczasem w weekend mój mały Swarek śledził zachowania Perkozów w Wielkopolsce...

mXE2G6161.jpg
Plik ściągnięto 3968 raz(y) 120,15 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Wto 21 Maj, 2019   

Dzień dobry wszystkim :cool:

czy ktoś odgadnie co to za wynalazek?
Podpowiem tylko, że to produkt odrestaurowany, w wersji limitowanej, bardzo limitowanej....

_1030776.JPG
Plik ściągnięto 3913 raz(y) 317,15 KB

 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Wto 21 Maj, 2019   

BP 8x30 pomalowana plakatówkami.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 21 Maj, 2019   

nowa emaila?
Gdzie, przez kogo i za ile robiona?
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 21 Maj, 2019   

Powitać Mnicha po długiej nieobecności :grin: Gdzieżeś bywał tyle czasu ?
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 21 Maj, 2019   

Czy to na pewno jest lornetka ? . Wygląda jak porcelana :(
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 21 Maj, 2019   

PZO?
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Wto 21 Maj, 2019   

Arkowi udało się trafić.

to wspólne dzieło Pana Adama Szymańskiego i moje.
Czarny kolor to oryginalny lakier, tylko dobrze spolerowany przeze mnie.
Ten beżowy, to lakier piecowy, trój warstwowy położony przez pana Szymańskiego, również układ optyczny był przez Niego doprowadzany do perfekcji.
Rocznik 1971 z podziałką.
Jak wspomniałem wcześniej - wersja bardzo limitowana - jedna sztuka :cool:

_1030780.JPG
Plik ściągnięto 3842 raz(y) 325,38 KB

 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Wto 21 Maj, 2019   

Maciek napisał/a:
Powitać Mnicha po długiej nieobecności :grin: Gdzieżeś bywał tyle czasu ?


czasami trzeba nabrać dystansu, żeby powrócić z przyjemnością....
Też miło Cię słyszeć :cool:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 21 Maj, 2019   

Udało Ci się zrobić z PZO dzieło sztuki :) . Brakuje tylko kryształków Swarovskiego !
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 24 Maj, 2019   

Adamie dlaczego się zdecydowałeś na beżowy lakier piecowy , zamiast nowej skórzanej okleiny . Ze względów estetycznych czy praktycznych .
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pią 24 Maj, 2019   

Wiking69 napisał/a:
Adamie dlaczego się zdecydowałeś na beżowy lakier piecowy , zamiast nowej skórzanej okleiny . Ze względów estetycznych czy praktycznych .


Skóra do takiego zastosowania powinna być specjalnie zaimpregnowana ze względu na trwałość. Wybrałem lakier piecowy, jest trwalszy i podobał mi się ten kolor. - takie porrovision w wersji traveler....
Sporo energii kosztowało mnie zeszlifowanie tego "papieru ściernego" na tubusach, oryginalnie stosowanego przez PZO... Zastanawiam się, jaki masochista zaprojektował coś takiego... !?
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Czw 13 Cze, 2019   

Kolory vs kolory...
nie wiem jak to się dzieje, ale z wiekiem świat wydaje się być bardziej kolorowy ( nasycony ).
Wy też tak macie ?
Czy to zależy od stopnia koncentracji umysłu? A może od jego ewolucji w czasie?
Dawno, dawno temu oglądałem film, w którym reżyser pokazał świat dorosłych ludzi, żyjących w ograniczających ich systemach, pozbawionych marzeń i zanurzonych w codziennej rutynie - praca, dom, telewizor... Dla tych ludzi świat wydawał się czarno-biały. Cała młodzież również podzielała los dorosłych.
Znalazł się jednak jeden odszczepieniec, który nie potrafił się podporządkować przyjętym konwenansom społecznym. Widział on świat nieco inaczej. Jego świat wibrował nieziemskimi wręcz kolorami. Niestety, inni uważali go za pomyleńca...
Lecz z biegiem czasu... jego wizja życia zaczęła intrygować kilku innych młodych osobników. Z czasem, oni również zaczęli dostrzegać inny wymiar życia, co wzbudzało u nich sporo entuzjazmu. Rada Starszych w miasteczku, zaczęła dostrzegać pewne niebezpieczeństwo związane z możliwością zachwiania ich "perfekcyjnego" życia, które dla nich było wszystkim co znali i co tak pieczołowicie ochraniali.
Postanowili postawić młodego outsidera przed miejscowym sądem, z zarzutami zakłócania porządku publicznego.
Rozprawa, z początku nastawiona bardzo ofensywnie na oskarżonego, zaczęła przybierać nieoczekiwany kierunek, spowodowany obecnością na sali sądowej tych kilku nowych fanów oskarżonego. Żeby nie przedłużać tej historii, siła jednego człowieka potrafiła spowodować zmianę "optyki" pozostałych mieszkańców, w rezultacie czego ich świat zaczął również pokazywać swoje kolorowe oblicze, oczywiście z początku bardzo nieśmiało, no ale nie wszystko naraz !
Piszę o tym wszystkim, ponieważ sam jestem zafascynowany tym, co nas otacza, a kolorki w obiektywach lornetek, to mój ulubiony temat....

kolorki vs kolorki.JPG
Plik ściągnięto 3303 raz(y) 377,71 KB

Ostatnio zmieniony przez 3mnich Czw 13 Cze, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Czw 13 Cze, 2019   

:cool:
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Czw 13 Cze, 2019   

Mój wzrok wraz z wiekiem mówi, ze kolory blekną :???:
Oglądałem kiedyś taką czeską bajkę "Gdy przychodzi kot":
Cudowna współczesna bajka filozoficzna, nakręcona przy użyciu odkrywczej jak na owe czasy techniki kinowej, nawiązanie do tradycji czeskiego surrealizmu i znakomitej szkoły animacji. Do małego miasteczka przyjeżdża cyrk. Na kolanach Diany uroczej asystentki czarodzieja znajduje się biały kot w okularach przeciwsłonecznych. Po zakończonym przedstawieniu, Diana zdejmuje okulary kotu. Na widok zielonych oczu Mourka ( tak się bowiem ów kot nazywał) , mieszkańcy miasteczka zaczynają zmieniać kolory - zakochani stają się czerwoni ,niewierni żółci , kłamcy fioletowi, a złodzieje i bandyci szarzy. Sytuacja taka powoduje, że dorośli jak najprędzej pragną pozbyć się niewygodnego kota, lecz nie jest to takie proste, gdyż stał się on ulubieńcem dzieci ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 21