Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia lornetek - w klimacie ART
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 06 Sty, 2020   

goornik napisał/a:
Ale w cenie tego ZEISSa można mieć Swarka ORAZ jakąś tanią 8x30.....


Hmmm.... Teraz w Laniusie to Zeiss jest o 200 zł tańszy niż Swarek.

Wiking69 napisał/a:
ludzie którzy narzekają na wielkość pola widzenia w tej wspaniałej lornetce , oglądają zbyt dużo reklam w TV . To choroba cywilizacyjna :( , ciągle im mało , chcą więcej i więcej ...


Dziękuję za zgrabne podsumowanie. Postaram się oglądać mniej.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 06 Sty, 2020   

Arek ma rację, że duże pole jest mile widziane i każdy kto patrzył przez 8x30EII, któregoś z WX-ów lub vintagowe 7x35 z lat 70-tych wie o co chodzi.
I rzeczywiście cena za ZEISSa 2790 jest fajna, ale Swar przemawia do mnie konstrukcją dwuprzegubową - jest mniejszy po złożeniu.
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Pon 06 Sty, 2020   

Patrzyłem prze tego Zeissa, bardzo fajna lornetka. Nie widziałem małego Swarka. Czytałem opinie innych. Jeśli im wierzyć to Zeiss optycznie lepszy.
Pozdr. Ch.
P.s. Zerkam przez Zeissa Terra Pocket 8x25. Da się to zrobić bez większego obrzydzenia. Osobiście wolę lornetki składane na raz. Są trwalsze.
Zeiss Victory ma przegub z boku i składa się dość sprytnie.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 06 Sty, 2020   

Chomsky napisał/a:

Zeiss Victory ma przegub z boku i składa się dość sprytnie.

Jak dla mnie składa się właśnie koślawo, bo okolice przegubu wystają poza obrys tubusów obiektywów.
Ale może za bardzo jestem zafascynowanym małym Swarkiem (Swareczkiem?) aby dopuścić myśl o zakupie maleńkiego Victory.....
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Pon 06 Sty, 2020   

Nie sądzę by różnice pomiędzy nimi były istotne, mam na myśli optykę.
Pozdr. Ch.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 07 Sty, 2020   

Ja najbardziej jestem ciekawy w której fabryce składają najmniejsze Zeissy Victory . Napis na obudowie ... made in Japan sugeruje że mogą korzystać nawet z usług Nikona :) . Ciekawe czy soczewki i pryzmaty przylatują samolotem z fabryki na Węgrzech . Poprzednia seria Zeissa Victory 8x20 była w całości produkowana w tej fabryce . Swarovski 8x25 jest w 100 % made in Austria :)
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1023
Skąd: Francja
Wysłany: Wto 07 Sty, 2020   

Nikona :mrgreen:
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pią 24 Sty, 2020   

Zbliża się duuuużymi krokami kolejny festiwal w Łochowie, tym razem coś dla nas - dewiantów...
Ciekaw jestem, czy pojawią się takie okazje cenowe jak dwa lata temu...
Poniżej zdjęcie jednej z takowych...
:cool:

Zeiss Malutki.JPG
Plik ściągnięto 3271 raz(y) 190,32 KB

 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pią 24 Sty, 2020   

:neutral: Zazdro Wam Panowie imprezy w Łochowie... :???:
Zeiss'a zawsze piękne i zalotne...
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sro 19 Lut, 2020   

"Wiosenny" spacer w Hukvaldach...

Hukvaldy_NH.jpg
Plik ściągnięto 3044 raz(y) 219,49 KB

 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pon 30 Mar, 2020   

Do zrobienia rzeczy wielkich wcale nie potrzeba wielkich lornetek.

JaneGoodall.jpg
Plik ściągnięto 2902 raz(y) 126,91 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 30 Mar, 2020   

Maciek ... powiedz to Arkowi . Może zrobi testy maluchów :)
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sro 22 Kwi, 2020   

Moja pierwsza lornetka ze stabilizacją. Szybkie podsumowanie po 1. dniu obserwacji -- potężne możliwości obserwacyjne i naprawdę dobra optyka (w tej cenie moim zdaniem nawet rewelacyjna, do tego "made in Japan" :) ), zamknięte w dość poręcznej i lekkiej obudowie. Niesamowite, ile detali tracimy podczas obserwacji z ręki przez drgania obrazu...

IS game changer.jpg
Plik ściągnięto 2731 raz(y) 189,21 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 22 Kwi, 2020   

Stabilizowne Canony są bardzo dobre optycznie.
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Sro 22 Kwi, 2020   

Świetny wybór :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 20