Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia lornetek - w klimacie ART
Autor Wiadomość
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Czw 21 Maj, 2020   

bewithed napisał/a:
EDG 7x42 :)


Dziękuję, spałem jak dziecko, to znaczy budziłem się z płaczem co dwie godziny... :cool:
A poważnie, mniejszy kompakt z CF, to chyba rozsądniejszy wybór do ogólnych zastosowań od dużego porro IF.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Czw 21 Maj, 2020   

7x42 to moja ulubiona optyka. Naprawdę wygodnie mi się przez taką lornetkę podpatruję.
Pozdr. Ch.
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Czw 21 Maj, 2020   

bewithed napisał/a:
PS Warto też dodać, że 7x42 jest obecnie sporo tańsza (około 2 tys.) niż 8x i 10x.

Gdzie jeśli mozna wiedzieć?
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Czw 21 Maj, 2020   

Spora dyskusja się tutaj na tematy około-EDG wywiązała, więc postaram się po kolei odpowiedzieć.

Szymongroch napisał/a:
A tu nagle taki post o przewadze EDG nad NH...

Z tą ostateczną przewagą, to oczywiście potrzeba jeszcze wielu godzin obserwacji, by to stwierdzić. Na pewno pierwsze wrażenia są takie, że EDG 7x42 dorównuje NH 8x56 "łatwością" i "przyjemnością" patrzenia, czego do tej pory żadna dachówka u mnie nie dokonała.

adaher napisał/a:
Inne oczy inne upodobania, jedni wolą wypukłe, a inni płaskie :smile:
http://www.greatestbinocu...emier7x42s.html

Bardzo ciekawe z tym testem porównawczym, czy tutaj przytrafiła się jakaś felerna sztuka EDG, co sam autor w sumie sugeruje (I very probably had a lemon sample)? Pewnie dałbym również szanse na wykazanie się FL 7x42, tylko gdzie ją mogę kupić???

ppv napisał/a:
o ciekawe, bo szukam zamiennika dla 12x32 IS, możesz zmierzyć jaką mają średnicę wewnętrzną?, powiedzmy w środku, za pierścieniem 'hamującym'

Mają około 4 centymetry -- mierzone linijką no i trochę na oko ta wew. średnica. Jak tam w ogóle się 12x32 IS sprawuje? Może poświęcisz jej jakiś oddzielny wpis :) ?

3mnich napisał/a:
Dziękuję, spałem jak dziecko, to znaczy budziłem się z płaczem co dwie godziny... :cool:

Wyczuwam małe rozczarowanie, ze to tylko pospolite EDG :) ? Spodziewałeś się czegoś bardziej zaskakującego?

widoczek napisał/a:
Gdzie jeśli mozna wiedzieć?

https://www.cyfrowe.pl/lo...n-edg-7x42.html x8 i x10 są wszędzie dużo droższe -- około 10 tys.

Tak na koniec, żeby nie było zbyt różowo, zaczynam już zauważać pierwsze wady EDG. Pierwsze wieczorno-nocne obserwacje pokazały raczej mniejszą od spodziewanej przeze mnie jasność (a może to po prostu tylko klątwa NH 8x56, którego przecież EDG pod względem jasności nigdy nie dogoni) oraz naprawdę duże i uciążliwe odblaski od silnych źródeł światła... pewnie w swoim czasie opiszę szerzej moje sumaryczne wrażenia.
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

bewithed napisał/a:
ppv napisał/a:
o ciekawe, bo szukam zamiennika dla 12x32 IS, możesz zmierzyć jaką mają średnicę wewnętrzną?, powiedzmy w środku, za pierścieniem 'hamującym'

Mają około 4 centymetry -- mierzone linijką no i trochę na oko ta wew. średnica. Jak tam w ogóle się 12x32 IS sprawuje? Może poświęcisz jej jakiś oddzielny wpis :) ?


spróbuję kiedyś :) ale nie chce obiecać, bo już raz obiecywałem osobny wpis o kite/cl/m7,
zrobiłem też porównanie z technostabi bo bardzo mnie kusiła mniejsza waga i gabaryt, ale fujinon miał defekt wiec nie mógł zostać. ciekawy jestem porównania 1:1 z Twoją, czy byłbym wobec niej bardziej krytyczny niż Ty :) Twój wpis przyśpieszył mój zakup canona. ma wady, ale nie idzie do zwrotu, więc jestem w miarę zadowolony, dzieki! :)
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 772
Skąd: Śrem
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

Bewithed, ale precyzyjna odpowiedź! :mrgreen:
Ten nikon był wersją demo i chyba zjechaną po prostu...

Też bym chciał wiedzieć gdzie kupić FL7x42:(
Może jakiś zbłąkany myśliwy kiedyś wystawi, ale pytanie kiedy i za ile...? :smile:
 
 
Szymongroch 
Początkujący


Posty: 49
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

Mnie też ten test zastanowił, niemniej patrząc na ten i inne testy na stronie greatestbinoculars, kiedy to byłem na etapie wyboru 7x42 zauważyłem, iż generalnie autor nie przepada za spłaszczonym polem i moim zdaniem stąd tak ostre potraktowanie EDG.
Dodatkowo w przytoczonym teście, dla autora, to leica jest absolutnym zwycięzcą z czym trudno się zgodzić czytając inne porównania i opinie, między innymi na tym forum (uczciwie przyznaje, iż nigdy przez tą Leice nie patrzyłem).

Innymi słowy, albo trafił mu się felerny egzemplarz edg, albo człowiek ma inne upodobania co do jakości obrazu, albo jedno i drugie...

Bewithed, bardzo jestem ciekaw Twojej opinii na temat jakości EDG.
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

Szymongroch napisał/a:
ostre potraktowanie EDG. Dodatkowo w przytoczonym teście, dla autora, to leica jest absolutnym zwycięzcą z czym trudno się zgodzić czytając inne

jednak zachwalał noctivida, jest znacznie lepszy od ultravida, ultravid to w istocie półka niżej jak bewithed zauważa, może nie aż tak cenowo bo to leica, ja bym porównywał do HG, a noctivida nie ma w rankingach Arka.
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

bewithed napisał/a:
Mają około 4 centymetry -- mierzone linijką no i trochę na oko ta wew. średnica.

hm, wydaje sie dużo, że mam wątpliwości czy rozumiemy się co zmierzyłeś. Mi chodziło o rozmiar A, tam wychodzi Ci 4cm ? :shock: Możesz spróbować troche precyzyjniej? A ile wychodzi zewnętrzny rozmiar B ?

nikon_eyecup_size.jpg
Plik ściągnięto 2784 raz(y) 38,69 KB

 
 
Szymongroch 
Początkujący


Posty: 49
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

ppv napisał/a:
Szymongroch napisał/a:
ostre potraktowanie EDG. Dodatkowo w przytoczonym teście, dla autora, to leica jest absolutnym zwycięzcą z czym trudno się zgodzić czytając inne

jednak zachwalał noctivida, jest znacznie lepszy od ultravida, ultravid to w istocie półka niżej jak bewithed zauważa, może nie aż tak cenowo bo to leica, ja bym porównywał do HG, a noctivida nie ma w rankingach Arka.


Mialem na myśli to stwierdzenie autora w teście 7x42 na greatestbinoculars:
“In the end, I liked the Ultravid 7x42 HD Plus most, due to ease of view, sparkle (microcontrast), colour, ergonomy, industrial design. It is a totally great and very underrated glass. My new master binocular.”
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

EDG to solidna konstrukcja, chociaż brakowało mi trochę ostrości w centrum obrazu, porównując do chociażby E2, czy UV.
W tej klasie, też nie powinny pojawiać się spajki na ostrych punktach świetlnych w nocy.
No i jeszcze kwestia bielszego odcienia bieli - też nie jest wzorowo, dlatego można mieć wrażenie ciemniejszej optyki, chociaż transmisja jest analogiczna do SV, to jednak EL jest jaśniejszy, widać to także w dzień.
Generalnie zabawka zacna, ale nie jest to ta jedyna, na całe życie...
:cool:

Batman equipment.JPG
Plik ściągnięto 2760 raz(y) 237,08 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

Kiedy na festiwalu w Łochowie przyłożyłem do oczu EDG 7x42 , poczułem radość i spokój a uśmiech długo nie opuszczał mojej twarzy . Uważam że na dzień dzisiejszy tylko Zeiss FL 7x42 może zagrozić tej wspaniałej lornetce . Do póki Swarovski nie wypuści na rynek modelu EL 7x42 a Zeiss SF 7x42 . Nikon EDG 7x42 może spać spokojnie :)
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

Tak Jarku, komfort i relaks w tej lornetce jest niezaprzeczalny.
 
 
Szymongroch 
Początkujący


Posty: 49
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

3mnich napisał/a:
EDG to solidna konstrukcja, chociaż brakowało mi trochę ostrości w centrum obrazu, porównując do chociażby E2, czy UV.
W tej klasie, też nie powinny pojawiać się spajki na ostrych punktach świetlnych w nocy.
No i jeszcze kwestia bielszego odcienia bieli - też nie jest wzorowo, dlatego można mieć wrażenie ciemniejszej optyki, chociaż transmisja jest analogiczna do SV, to jednak EL jest jaśniejszy, widać to także w dzień.
Generalnie zabawka zacna, ale nie jest to ta jedyna, na całe życie...
:cool:


Czyli ta jedyna ma się dopiero pojawić. Czyżby Zeiss Victory SF 8x32...?
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

ppv napisał/a:
bewithed napisał/a:
ppv napisał/a:
o ciekawe, bo szukam zamiennika dla 12x32 IS, możesz zmierzyć jaką mają średnicę wewnętrzną?, powiedzmy w środku, za pierścieniem 'hamującym'

Mają około 4 centymetry -- mierzone linijką no i trochę na oko ta wew. średnica. Jak tam w ogóle się 12x32 IS sprawuje? Może poświęcisz jej jakiś oddzielny wpis :) ?


spróbuję kiedyś :) ale nie chce obiecać, bo już raz obiecywałem osobny wpis o kite/cl/m7,
zrobiłem też porównanie z technostabi bo bardzo mnie kusiła mniejsza waga i gabaryt, ale fujinon miał defekt wiec nie mógł zostać. ciekawy jestem porównania 1:1 z Twoją, czy byłbym wobec niej bardziej krytyczny niż Ty :) Twój wpis przyśpieszył mój zakup canona. ma wady, ale nie idzie do zwrotu, więc jestem w miarę zadowolony, dzieki! :)


Porównaj Kitę z M7, choćby krótko.
Pozdr. Ch.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 18