Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia lornetek - w klimacie ART
Autor Wiadomość
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Pią 12 Paź, 2018   

Proszę -- tutaj ostro. Kupiony w Polsce i nie obyło się bez przygód -- pierwszy egzemplarz który otrzymałem, był mocno... używany. Ktoś chyba dobrze wykorzystał te 2 tygodnie na przetestowanie i odesłanie.
W zastosowaniach turystycznych jest po prostu idealny. Oczywiście pod pewnymi warunkami... gdy nosi się go na szelkach, a nie na standardowym pasku :) . Przez kilka dni bez przerwy miałem go na sobie i ani przez moment mi nie ciążył.

KönigStein-er.JPG
Plik ściągnięto 2860 raz(y) 139,77 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pią 12 Paź, 2018   

bewithed - podpisuję się obiema rękami pod Pańskim 'efektem zachwytu'.
Odkąd nabyłem Steinera 8x30, choć żółty i wąski obraz ale ta ergonomia i indywidual focus to jest to co mi potzreba :lol:
Z resztą od początku urzekły mnie te lornetki...
Może ktoś ukaże mi piękno Steinerowskie w np. pięknej polskiej stubarwnej jesieni...?

(Korzystając z okazji [przeprasam Panie Adamie] :wink: proszę o opinię 8x30 NH. Podobno ostre. Ale poz tym Steiner nic nie zmienia. Czy warto jest dać aż 2,5K PLN za 'przeglądówkę'? Żeby nie zaśmiecać wątku, jeśli mogę na priv.?)
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 12 Paź, 2018   

8x56 "idealna w turystyce"? Wow :!: No widocznie można...a my tutaj 8x25 bo 8x32 ciężka :razz:
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 13 Paź, 2018   

(Korzystając z okazji [przeprasam Panie Adamie] :wink: proszę o opinię 8x30 NH. Podobno ostre. Ale poz tym Steiner nic nie zmienia. Czy warto jest dać aż 2,5K PLN za 'przeglądówkę'? Żeby nie zaśmiecać wątku, jeśli mogę na priv.?)[/quote]


Nie byłem miłośnikiem Steinera, do momentu pojawienia się ostatniego modelu NH 8x56.
Naprawdę robi wrażenie. Mam tylko pewien kłopot z muszlami - przy normalnej pozycji nie widzę całego pola, po zwinięciu jest za blisko i pojawiają się zaciemnienia na brzegach.
Urzekająca jest czystość obrazu i głębia ostrości. Bardzo przyjemna w trzymaniu, niby duża, ale nie czuje się tej wagi.
Wracając do pytania, robiłem podejścia do 8x30, lecz nie zakochałem się... Ergonomia owszem, dobra, lecz po spojrzeniu przez nowego NH 8x56 - 8x30 "znika"...
Może zastosują tę nową technologię w mniejszych modelach, poczekamy.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 13 Paź, 2018   

A ja tam na swojego NH 8x30 nie narzekam. Znów był ze mną na Lofotach.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sob 13 Paź, 2018   

Co do zastosowań turystycznych nowego NH 8x56 to sam bym go zabrał na taki wypad. Mimo sporych gabarytów jest lekki. A i wśrod ludzi wisząć na szyi wzbudza spore zaintersowanie. Pamiętam jak paradując z nim na szyi w Łochowie przy ławeczkach w okolicach zbiorników wodnych zaczepiły mnie dwie starsze panie. Takie z 70+. Nawiązała się interesująca rozmowa, gdyż żadna z nich nie patrzyła jeszcze nigdy w życiu przez lornetkę. No to stanąłem na wysokości zadania aby je ,,zarazić'' w tak późnym wieku pasją lornetkowania. Zdecydowanie pomógł mi w tym wspomniany wyżej sprzęt. Panie oczywiście nie mogły oderwać go od oczu. Chyba z 15 minut minęło zanim go odzyskałem. Ponieważ IF jest praktycznie bezobsługowy a panie patrzyły w okularach więc nic specjalnie nie trzeba było ustawiać. Wrażenia na ich twarzach bezcenne. Pierwszy raz w życiu patrzeć przez lornetkę i od razu przez taką. Można się zakochać. Jeśli ktoś zaczynał od lornetek bazarowych to pewnie go to nie wciągnęło.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 13 Paź, 2018   

bewithed ja również przyłączam się do gratulacji . Wiem jak to jest , kiedy człowiek spełnia swoje lornetkowe marzenie . Kiedy już ma się ją w rękach , jest taka radość i ekscytacja że człowiek unosi się nad ziemią . Te 7 mm źrenicy wyjściowej , będzie Ci pozwalało cieszyć się obrazem również w nocy . Mimo że nie jestem myśliwym , zdarza mi się spędzać kilka godzin w nocy na ambonie myśliwskiej . Biorę wtedy WO 7x50 ED i resetuje się po stresach . Czysty relaks i namiastka medytacji .
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sob 13 Paź, 2018   

bewithet

Przepraszam , że się czepiam , jest ostrzejsze , ale nie ostre . :razz:
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sob 13 Paź, 2018   

RoboBat,
Potwierdzam ogromne zainteresowanie, jakie wśród innych turystów budził mój NH. Bezcenne były np. spojrzenia niemieckiego turysty mającego na szyi Victory HT 8x54, która mogłoby się wydawać zbyt turystyczna również nie jest.

Wiking69,
Jeśli chodzi o jasność, to "zapas mocy" jest tutaj rzeczywiście fenomenalny. W jesiennej i zimowej turystyce, w szczególności w naszym rejonie, bardzo się to przydaje.

3mnich,
Z muszlami w moim NH mam rzeczywiście tak, że stosunkowo mocno dociskam je wokół oczu (są miękkie i bardzo przyjemne w dotyku) i wtedy uzyskuję efekt "bycia w obserwowanym obrazie", a całkowita izolacja od światła bocznego tylko potęguje ten wspaniały efekt.
Znacznie gorzej znoszę efekt odwrotny, to znaczy pojawiające się zaciemnienia pomimo maksymalnie rozłożonych muszli. Tak mam niestety np. w Monarchu HG 8x30.

Nie zanudzając Was już moim NH, ostatnie chyba zdjęcie. Tym razem w jego naturalnym środowisku...

In situ.jpg
Plik ściągnięto 2779 raz(y) 186,82 KB

Ostatnio zmieniony przez bewithed Sob 13 Paź, 2018, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 13 Paź, 2018   

Lech149 napisał/a:
bewithet

Przepraszam , że się czepiam , jest ostrzejsze , ale nie ostre . :razz:



jak nowa lornetka już w ręku, ostrość zdjęcia nie ma znaczenia....
po kilku tygodniach używania, "ostrość" się pojawia, na poszukiwanie nowej przygody...

W dalszym ciągu prośba o nie ocenianie prac.
Dziękuję :cool:
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sob 13 Paź, 2018   

Ciekawe jak wyglądałaby zestawienie NH z tym ustrojstwem http://www.astrokrak.pl/l...-fmtr-sx-2.html
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sob 13 Paź, 2018   

Obie były testowane. Wystarczy odszukać i porównać testy. NH zabija Fujinona niską wagą i szerszym polem.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

No właśnie, lżejszy, szerszy a lepszy. Pryzmaty raczej ma mniejsze. Z testów obie znakomite. Przy zakupie zadecydują pewnie indywidualne preferencję i szczegółów. Mimo wszystko nie skreślałbym fujinon, choćby z racji powiększenia x7 które wielu preferuje.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

Ta troszkę lżejsza https://www.teleskopy.pl/...skopy-3124.html
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

Nie zaśmiecajmy wątku. Z siódemek to ja wolę klasę 35mm ze względu na ich szerokie pola. A do zastosowań zmierzchowo-astronomicznych to coś od 70mm wzwyż.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 18