Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia lornetek - w klimacie ART
Autor Wiadomość
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

Np. coś takiego:

IMG_20170514_104512930x.jpg
Plik ściągnięto 2640 raz(y) 148,39 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

Od razu przypomniał mi się film ... Działa Navarony :) . Duży kaliber
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

jeśli mowa o sporych kalibrach...
jak widać na obrazku, była potrzeba modyfikacji okularów z powodu niemożności umiejscowienia ( też dużego kalibru ) mojego nosa, we właściwym miejscu...

p.s.
a ten czerwony pasek - dla poprawy rozdzielczości... :cool:

Fuji upgrade.JPG
Plik ściągnięto 2572 raz(y) 278,39 KB

 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

A kto zgadnie co to za lornetki?

IMG_20170808_184934226x.jpg
Plik ściągnięto 2573 raz(y) 179,33 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

RoboBat na 99% to rodzina Optolyth . Tatuś , mamusia i dziecko :)
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

Poznałeś? Byly w Łochowie.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

Wszystkie 3 w tym tygodniu wróciły z serwisu Pana Szymańskiego. Smary wymienione. Wyczyszczone. Kolimacja ustawiona. Nic tylko teraz się cieszyć z używania. Dobra to optyka.

Niech będzie, że ten największy to tatuś. Już przetestowany na wypadzie do lasu.

IMG_20170930_160503232x.jpg
Plik ściągnięto 2532 raz(y) 302,42 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

Miałem katalog myśliwski z 1989 roku made in Germany :) . Ceny lornetek Optolyth były podobne do cen Zeissów West Germany . Od tamtej pory wiem że to wysoka półka . Piękna kolekcja , wiesz co dobre . W pełni użytkowe lornetki , bardzo przyjemny obraz .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

Adamie do Fujinona 16x70 żaden nos nie pasuje . Gdyby odległość od źrenicy wyjściowej wynosiła 20 mm ... :)
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

Nasz Indywidualny Klient Obchodzi Nas - potwierdzam.
Jakiś czas temu pisałem o drobnym mankamencie optyki tego producenta. Polegał on na tym, że charakterystyka kolorów faworyzowała kolor czerwony - czyli kolor biały nie był żółtawy czy zielonkawy, ale zaczerwieniony. Jak wiemy kolor czerwony działa pobudzająco na układ nerwowy (w przeciwieństwie do pozostałych wymienionych ), co może u niektórych obniżać poziom relaksu podczas lornetkowych obserwacji.
Sporo wyższych modeli miało tę przypadłość. Dla wielu zapewne to zjawisko nie miało większego znaczenia, może nawet nie zwracali na to uwagi. Niestety moje oczy są "przewrażliwione" w tej kwestii.
Lubię ergonomię niektórych modeli, ale nie mogłem przełamać oporów przed "byczym" kolorem.
I tu nagle, oglądam pokazowy model WX i niespodzianka.... Następnie testowałem nowe modele Monarcha HG x42 a niedawno na zlocie x32 i również niespodzianka!
A ostatnio tańczyłem walca z jubileuszowym E2 i też zaskoczenie... Czerwony kolor znikł !
WX-y, MHG duże i małe - delikatnie żółto-zielona dominanta, E2 niemal idealnie biały.
Modlitwy mnicha zostały wysłuchane. Teraz rzeczywiście można medytować z optyką japońskiego producenta w ręku.
BRAWO !!

Skrót.JPG
Plik ściągnięto 2491 raz(y) 382,41 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 15 Paź, 2018   

3mnich napisał/a:
Teraz rzeczywiście można medytować z optyką japońskiego producenta w ręku.


A to czerwony odcień przeszkadza w medytacji? Nie wiedziałem :)
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 15 Paź, 2018   

Arek, widocznie jesteś w tej grupie ankietowanych, którym to nie przeszkadza :cool:
Całe lata jeździłem po różnych giełdach, gdzie można było znaleźć sprzęt obserwacyjny. Miałem okazję porozmawiać z licznymi osobami - miłośnikami optyki.
Większość z nich mówiła tak: " Zeiss to Zeiss, japończyki ( lornetki ) to śmieci..."
Za tym stwierdzeniem oczywiście przemawia ich ignorancja, ale coś jest na rzeczy, że nawet Goornik tak kocha stare Zeissy.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 15 Paź, 2018   

Bo starsze pokolenia miały stosunek do Japonii taki jak my mamy obecnie do Chin. Mam w swojej kolekcji książkę o optyce wydaną w USA w latach 60-tych XX wieku i tam jak wół stoi, że najlepsza optyka to ta z Niemiec, ewentualnie z USA, a Japonia to robi tani szajs. I taka opinia została, choć z prawdą i czerwonym odcieniem nie ma to żadnego związku.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 15 Paź, 2018   

Tyle tych kosmicznych ras żyje na ziemi :) , podobno Plejadianie są wrażliwi na kolor czerwony . Ja mam problemy z kolorem fioletowym :) . Wszystkie neony w tym kolorze są dla mnie nieczytelne .
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 15 Paź, 2018   

Arek napisał:

Bo starsze pokolenia miały stosunek do Japonii taki jak my mamy obecnie do Chin. Mam w swojej kolekcji książkę o optyce wydaną w USA w latach 60-tych XX wieku i tam jak wół stoi, że najlepsza optyka to ta z Niemiec, ewentualnie z USA, a Japonia to robi tani szajs. I taka opinia została, choć z prawdą i czerwonym odcieniem nie ma to żadnego związku.




Opinie obiegowe są trudne do obalenia, zgadzam się z tym. Ale chyba niewielki odsetek moich respondentów czytał tę książkę. Opinie te, były zapewne związane z ich subiektywnym doświadczeniem używania optyki różnego kalibru przez wiele lat. Może ten czerwony miał jednak jakieś podprogowe znaczenie?
Choć z drugiej strony, optyka japońska z tamtych lat była raczej koloru szaro -żółtego lub lekko na niebiesko. Wyjątkiem jest Twój Pentax 8x40 na zielono.
Czerwień w Nikonach pojawiła dopiero się w latach dziewięćdziesiątych...

Mnie osobiście drażni fakt, kiedy lornetka próbuje z koloru wiosennych liści zrobić kolor zachodzącego słońca...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,51 sekundy. Zapytań do SQL: 21