Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia lornetek - w klimacie ART
Autor Wiadomość
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Pią 09 Lis, 2018   

Mnich,podejrzewasz że z ell zrobili to samo co z ex? :wink:
Swoją drogą ciekawy temat jak to te powłoki się zmieniają na przestrzeni lat i jak to rzutuję na obraz. Producenci informacjami na ten temat raczej sonie nie zaprzątają głowy :cool:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pią 09 Lis, 2018   

nie wiem, czy w fabryce lornetek pracują tacy "szaleńcy", jak niektórzy na tym forum, raczej nie, tam się liczy sprzedaż...
Kolory powłok dla nich, to efekt uboczny zastosowanej akurat technologii.
Dla mnie patrzenie przez lornetkę, to patrzenie na samo życie, które nie jest rzeczownikiem, lecz czasownikiem.
A skoro czasownikiem, to stale zmieniającą się scenerią, gdzie nigdy już nie powraca miniona chwila w tej samej postaci.
Dlatego taki nacisk na jakość, aby z każdego odchodzącego fragmentu egzystencji, wycisnąć tak dużo, ile jestem w stanie przyjąć.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sob 10 Lis, 2018   

Tak, zdecydowanie czasownik :wink:
Taki, już klasyk ( Boże, jaki człowiek stary ), mi się przypomniał
https://m.youtube.com/watch?v=5626n-fx07o
Mam wrażenie Mnich, że nasze starania w tym temacie przypominają przeczesywanie podbierakiem na ryby oceanu, w nadziei że załapiemy wieloryba.
Po prostu "dzieję się" i bez względu na naszą pazerność jesteśmy w stanie tyle wyłapać ile jesteśmy w stanie... Wyżej powały, jak mawiali dziadkowie, nie podskoczysz, z lornetka czy bez.
Czy przepadkiem tv od lornetki nie odróżnia przyimek "na" i "przez"?
W końcu obydwa przedmioty, odpowiednio uzyte, służą rozrywce i poszerzeniu perspektywy :wink:
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sob 10 Lis, 2018   

Ja mam wrażenie że wszystko co mogę zobaczyć przez lornetkę już widziałem.
A do tego co chciałbym zobaczyć, a czego pewnie nie zobaczę, lornetka i tak nie będzie mi potrzebna.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sob 10 Lis, 2018   

Nie oznacza to oczywiście, że jak się już raz widziało, nie można zobaczyć drugi raz, jak z dobrym filmem. :neutral: No i dobrze by było w jakości hd, w lornetce i w tv też. Nie wiem co wy macie do telewizora :razz: Nikt wam nie każe się indoktrynować, ligi majstrów nie lubicie czy co?
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 10 Lis, 2018   

ponidziak napisał/a:
Ja mam wrażenie że wszystko co mogę zobaczyć przez lornetkę już widziałem.




Czy aby napewno?
Drzewo za Twoim oknem, to też czasownik, z każdą chwilą staje się inne, zresztą tak jak i Ty sam. Poza tym, zmienia się wokół wszystko - światło i jego kąt padania, temperatura, wigotność itp. Rejestrujesz to wszystko ?
Jeśli ktoś na przykład żyje filmami akcji, to będą straszne nudy. Rozumiem to. Zmian nie widać na pierwszy rzut oka, to jest ukryte w szczegółach. Żeby je zobaczyć, potrzebne jest "zatrzymanie", o którym pisałem wcześniej.
Wyłącz myślenie ( jeśli potrafisz ), a tylko patrz, chwila za chwilą.
Zauważ jak patrzy kot czy pies... jak patrzy kilkumiesięczne dziecko...
Tam nie ma nakładania myślenia na rzeczywistość. To jest patrzenie w najczystszej postaci. To jest zatrzymanie.
Pewnie słyszałeś ten cytat: "Jeśli nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego..."
Królestwo niebieskie, to nie jakaś kraina gdzieś tam, kiedyś, tylko magia chwili obecnej, tu i teraz - nazywane potocznie nirwaną, oświeceniem, zbawieniem... ect. To jest poczucie jedności że wszystkim co jest. Jeśli cokolwiek zakłóca piękno danej chwili, robi to Twój umysł. Dla niego zatrzymanie to śmierć. Będzie walczył, oceniał, porównywał... W zatrzymaniu czujesz siebie, swoje ciało, jego energię, bicie serca... Jak myślisz, czy to Ty sprawiasz, że Twoje serce bije? Że oddychasz ? Gdyby to zależało od Ciebie ( od Twojego myślenia ), nie przeżył byś następnych piętnastu minut...Poddaj się całości, nie walcz, nie kontroluj, po prostu bądź.
To jest takie proste... prawda ?
Ostatnio zmieniony przez Arek Sob 10 Lis, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 10 Lis, 2018   

3mnich, jak będziesz kasował ze swojej wypowiedzi znacznik quote albo zamykający go nawias ]
to nigdy cytaty nie będą wychodzić dobrze :)

Poprawiłem...
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 10 Lis, 2018   

Dziękuję za zwrócenie uwagi i poprawkę :cool:

To zdjęcie zrobiłem przed chwilą i dedykuję je Tobie

Pentax 9,5.JPG
Plik ściągnięto 2283 raz(y) 302,88 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 10 Lis, 2018   

Ha... Jakie ładne powłoki z fluorku magnezu :)
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1026
Skąd: Francja
Wysłany: Sob 10 Lis, 2018   

I nawet w tym samym odcieniu :twisted:
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Sob 10 Lis, 2018   

Przeglądałem kiedyś Pentaxy 8x40 na e-jeziorze, jest dużo odmian tej lornetki. Ciekawe czym się różnią.

3.jpg
.
Plik ściągnięto 2230 raz(y) 351,23 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 10 Lis, 2018   

Uuuu... Fajna. Ta ma 10 stopni!
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 11 Lis, 2018   

widoczek napisał/a:
Przeglądałem kiedyś Pentaxy 8x40 na e-jeziorze, jest dużo odmian tej lornetki. Ciekawe czym się różnią.



Spotkałem się z kilkoma wersjami tego modelu, wszystkie miały 9,5 stopnia.
Wnioskując po kształtach Twojego egzemplarza, to chyba jeden z ostatnich - późne lata osiemdziesiąte.
Chętnie spojrzałbym przez nią, może będzie okazja ?

mini imax.JPG
Plik ściągnięto 2179 raz(y) 361,97 KB

 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 11 Lis, 2018   

Chłopaki, przed Wami "czterej pancerni" czyli 4 różne wcielenia ZEISSa Dialyta 10x40B. Po kolei:
- lewa góra: pierwszy Dialyt, jeszcze z logo Carl Zeiss w soczewkach.
- prawa góra: ostatni Dialyt w skórze, polift, oczywiście T*, wg Arka już także z powłokami P
- lewy dół: drugi z Dialytaow w gumie, przedlift już z powłokami T*
- prawy dół: najpopularniejsza wersja, czyli "wczesny polift" z T*

4xdialyt.jpg
Plik ściągnięto 2162 raz(y) 328,89 KB

 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 11 Lis, 2018   

No tak....
jedni kopią Bitcoiny, inni Dialyty.
Prawdziwa Goornicza pasja... :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 21