Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia lornetek - w klimacie ART
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 11 Lis, 2018   

Piękna kolekcja.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 11 Lis, 2018   

Jakiś czas temu postanowiłem skupić sie na dwóch niemieckich seriach: Dialyt Zeissa i Trinovid Leitza.
Nie mam jeszcze żadnego Dialyta 8x30B, zaś kompletowanie linii 10x40 to prawdziwe gonienie króliczka, było łącznie 9 różnych wcieleń, jest czego szukać. Największym probemem zdaje się zdobycie wersji ClassiC, równie nieosiąglanej co Trinovid 7x35 w zielonej gumie....
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 11 Lis, 2018   

Wersję Gold też planujesz kupić?

https://www.ebay.pl/itm/Z...b5bFY:rk:3:pf:0
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 11 Lis, 2018   

Jest nowiutki Classic 8x30 na Ebay, 150-cio rocznicowy. Pewnie go widziałeś....

Mr ClassiC.JPG
Plik ściągnięto 2722 raz(y) 230,8 KB

 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 12 Lis, 2018   

Weekend minął, i ani słowa z filozofii... Było dość merytorycznie.
Parametrów lornetek wystarczy nauczyć się raz i wystarczy. My sami natomiast zmieniamy się ciągle, targani namiętnościami, obawami.
Zastanawiałem się nie raz, dlaczego właśnie lornetki, a nie na przykład piłka nożna czy górska wspinaczka. Łatwa odpowiedź była by taka: jeśli robisz to co kochasz, najprawdopodobniej jest ci to potrzebne... Do czego ? No właśnie.... Są też inne pasje jak czytanie, muzyka, zdrowy styl życia, ale większość czasu pochłania lornetkowanie. Może to się kiedyś zmieni? Nie wiem.
Niedawno pisałem o szczęściu, ale jest i druga strona monety zwana cierpieniem. Kiedyś napiszę o tym więcej. Dziś tylko zasygnalizuję temat, ponieważ jest on na tyle istotny, bo dotyczy nas wszystkich.
Jeśli ktoś jest już dojrzały i mówi mi że nigdy nie cierpiał, zaczynam martwić się o niego...
Zaznaczę od razu, żeby nie mylić cierpienia z bólem. To dwie różne rzeczy.
Ból jest przeważnie niezależny od nas, pojawia się z zewnątrz - choroba, wypadek. To ból fizyczny.
Ból psychiczny będzie po stracie kogoś lub czegoś. ale on trwa przez jakiś czas, a czas, jak wiemy, goi rany - choć nie zawsze, i tu pojawia się cierpienie...
Sama istota cierpienia - w skrócie - to brak akceptacji rzeczywistości, tego co jest. To rozbieżność pomiędzy tym jak jest, a tym jak powinno być, według naszego uznania...
Cierpienie wywodzi się bezpośrednio z naszej tożsamości, z identyfikacji z czymś lub kimś. To nasze myśli i ocena ( wg naszych kryteriów ) wpędza nas w cierpienie. Wydaje nam się, że jak będzie tak i tak, to będziemy szczęśliwi, jak nie, to....
Ile to już razy dałem się nabrać na tę sztuczkę, że "moje szczęście" może mi zapewnić jedynie spełnienie moich oczekiwań i nadziei na coś...
Oczywiście tak było, przez kilka dni.... potem głód poszukiwań zaczynał się od nowa.
Niestety zła wiadomość jest taka, że rozwiązanie problemu naszego cierpienia, nie znajduje się w "tym świecie formy" jaki znamy.
Dobra wiadomość to ta, że rozwiązanie istnieje.
Nasze pasje często zabierają nas trochę "poza ten realny świat", będąc często naszym nieuświadomionym terapeutą. Nasza prawdziwa ukryta natura jest zbyt skomplikowana dla nas samych, abyśmy na drodze rozumowej mogli sami rozwiązywać nasze wewnętrzne problemy. Z pomocą przychodzi samo życie pchając nas tu, to za chwilę tam. Często mamy wrażenie ogólnego chaosu kiedy jesteśmy w środku batalii o przetrwanie, ale po jakimś czasie wszystko zaczyna wydawać się że ma sens i logikę. Czasem trzeba życiu zaufać i pozwolić mu działać. Dla mnie osobiście znacznie częściej niż czasem...
Wracając do lornetek. To niezwykłe narzędzie do treningu obecności, uwagi.
Patrząc przez lornetkę, widzisz kawałek rzeczywistości i specjalnie nie oczekujesz żeby coś się zmieniło ( chyba że podglądasz sąsiadkę... ), bierzesz to co widzisz takie, jakie jest.
Czy to drzewo, ptak czy chmury przepływające, cokolwiek. Jesteś świadkiem rzeczywistości wokół i pozwalasz, aby rzeczy się działy. Nie myślisz w tym momencie: szkoda, że ten ptak ie siedzi na innym drzewie... Absurd, prawda?
Z kolei kiedy patrzysz na życie bez lornetki, chciałbyś tak wiele zmienić, bo przecież wtedy byłbyś szczęśliwszy....
To nie stan naszego wyobrażenia o czymś jest kluczem, lecz stan naszego bycia. Nasz umysł, czysty, obecny, nieutożsamiony....
Czy widziałeś kiedyś kota, który ma depresję...?

cdn...
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 12 Lis, 2018   

3mnich napisał/a:
Jest nowiutki Classic 8x30 na Ebay, 150-cio rocznicowy. Pewnie go widziałeś....

Są nawet dwa:
https://www.ebay.de/itm/1...bywEB:rk:1:pf:0

https://www.ebay.de/itm/F...bxFRW:rk:4:pf:0

...ale nie teraz, świnka-skarbonka pusta....
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sro 14 Lis, 2018   

Nawiązując jeszcze do dachowych klasyków, ciekaw jestem, kiedy Leica wypuści swoją dawno zapowiadaną serię "starych" Trinovidów ... Czy w ogóle ?

Przyjaciele.JPG
Plik ściągnięto 2570 raz(y) 329,85 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 14 Lis, 2018   

https://www.optyczne.pl/1...C5%BAnione.html
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 14 Lis, 2018   

Lornetki Leitz Trinovid ujrzały światło dzienne w roku 1963 (tak naprawdę pierwsza mała seria Trinovidów 7×42 i 8×40 została zaprezentowana w roku 1958) i były obecne w ofercie firmy Leica do roku 2007.

Na początku września 2017 roku Leica zdecydowała się sięgnąć jeszcze bardziej do źródeł i zaprezentować Trinovidy o parametrach 7×35, 8×40 i 10×40, czyli o dokładnie takich z jakimi pojawiały się te lornetki na rynku w latach 1963–65.

Cytowane powyżej fragmenty tekstu Arka, powodują opad szczęki. :shock:
To jest coś za co można pokochać lornetki :mrgreen: i takie firmy ikony jak Leica.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 14 Lis, 2018   

Lornetki piękne, z klasą. Co prawda chodzi mi po głowie nowe titanium, ale pojawia się również myśl, czy by nie sprzedać całego tego badziewia które nagromadziłem i nie przytulić takiej 8x40.. :???:
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 14 Lis, 2018   

https://www.astroshop.pl/...srebrno/p,55332
No ta jest leico-genialna :grin:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 14 Lis, 2018   

Możesz poszukać czegoś takiego:
https://www.astroshop.pl/...verline/p,21506

W przeciwieństwie do tych zapowiedzianych, które się nie ukazały i nie wiadomo czy w ogóle się pokażą, seria Silverline była normalnie dostępna i wciąż można je kupić z zapasów magazynowych lub na e-bay. Np.:

https://www.ebay.pl/itm/L...bk66T:rk:2:pf:0

A zwykłe Ultravid BL wciąż są dostępne:
https://www.photospeciali...m_term=LEI40271

https://www.ebay.pl/itm/L...b2bSX:rk:3:pf:0
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 14 Lis, 2018   

Dzięki Arku za linki. Kapitalne lornetki... Jakość wykonania ma jednak znaczenie :wink: . Myślę że dojrzałem do takiego zakupu. Lornetki za 2 tyś. całkowicie mnie urządzają pod względem jakości obrazu, ale są strasznie plastikowe i gumiaste :sad:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 14 Lis, 2018   

Jak chcesz solidną i dobrą optycznie lornetkę to kup Trinovida BN 8x42 lub 10x42. W cenie około 3000 zł są do dostania egzemplarze jak nówki. A to pancerna lornetka, z czasów gdy Leica robiła porządnie i sama. A nie z obecnych czasów, gdy chińscy podwykonawcy odmawiają zrobienia pryzmatów Uppendahla i muszą o kilka lat opóźniać wprowadzenie produktu na rynek ;)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 14 Lis, 2018   

Teraz jest to:
https://www.ebay.pl/itm/L...fBFL:rk:21:pf:0

Ale przy odrobinie cierpliwości w cenie 2700-2900 zł daje się kupić modele w perfekcyjnym stanie z kompletem wyposażenia (paski, dekielki, pudełko, instrukcje, gwarancje).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 18