Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Bresser Pirsch ED 15 x 56
Autor Wiadomość
Bulo 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Sro 25 Paź, 2023   Bresser Pirsch ED 15 x 56

Co sądzicie o tej ofercie?https://www.amazon.pl/dp/B0BL75FFJB?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaarek07 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Posty: 27
Wysłany: Czw 26 Paź, 2023   

Lornetka niestety jest malo popularna, brakuje o niej wiarygodnych opinii w sieci. Równiez male są szanse ze ktos z uzytkowników forum akuraat ja posiada.
Jeśli jakość jest podobna do mniejszych modeli z tej serii, to powinna być niezła.
Za to patrząc z perspektywy ceny to ta oferta wyglada na super okazję bedac w cenie trzyktrotnie nizszej niż w innych sklepach.
Skoro sprzedaje ja Amazon, to chyba ryzyko jest małe i jak coś pójdzie nie tak to odzyskasz pieniadze.
Jeśli zdecydujesz się kupić to napisz na forum i najlepiej ją zrecenzuj :smile:
Sam pewnie bym spróbowal gdybym tego typu lornetki szukał.

I pamietaj, to nie jest porada inwestycyjna :lol:
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Pią 27 Paź, 2023   

@Bulo, Bresser nie ma dobrej opinii jeśli chodzi o lornetki.
Nie wiem jak teraz, bo nie jestem na bieżąco z rynkiem, ale kiedyś mieli dosłownie parę modeli przyzwoitej jakości dla myśliwych (w sensie z dolnej półki w g. kryteriów tutejszych znawców) oraz sprzęt niemal lornetkopodobny pod kątem rzeczywistych osiągów, choć niby używalny. Miałem ich Saturna 15x60. Optyka przepuszczała rekordowo małe ilości światła, już nie pamiętam dokładnej wartości transmisji, ale była najniższa wśród wszystkich lornetek kiedykolwiek testowanych przez optyczne.
Niezależnie od tego: lornetka 15x56 (abstrahując od marki) to b. specyficzny sprzęt. Jakie zastosowania planujesz? Powiększenie 15 x zasadniczo jest zbyt duże dla obserwacji z ręki. Chyba, że do krótkich zerknięć. Dla lornety statywowej jest OK., jeśli wciąż zależy nam na dużym polu widzenia. Ale wtedy w niektórych zastosowaniach (np. nocnych) warto pójść w większą aperturę, typu 15x70. Dlatego określ, do czego to ma być. Jeśli jako podręczna lorneta do wszystkiego, to ten zestaw parametrów marnie widzę.
Pozdrawiam
-J.
 
 
Bulo 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Pią 27 Paź, 2023   

Dzięki.Skrobnę coś więcej -lornetkę zobaczyłem na Amazonie i czytając parametry i cenę oraz to,że sprzedaje Amazon zamówiłem.Czekałem aż przyjdzie bo spodziewałem się jakiegoś błędu,że przyślą inną lornetkę,itp.Lornetka przyszła i wydaje się wszystko ok-to co w ofercie i na zdjęciach.Co do samej optyki to nie jestem znawcą,ale wydaje się,że widzę sporą aberrację już od środka obrazu a skoro szkła są ED to zdziwiło mnie to mocno.Poza tym jakby ciężko wyostrzyć obraz,porównując do posiadanej przeze mnie Vortex Diamondback HD 8x32.Może to "wina" dużego powiększenia?Czytając test Pirsch ED 8-42 na tym portalu uzyskała bardzo wysokie oceny,ale też coś o aberracji jest wspomniane...Pomijając to sama lornetka daje frajdę-duże powiększenie robi robotę!Wielkość lornetki tez jest akceptowalna.Trochę kiepska pogoda psuje obserwacje i nie ma jak popatrzyć na niebo czyli księżyc,itp.Tak to w skrócie wygląda.Co sądzicie o tej sporej AC przy szkłach Ed?Szkoda,że ktoś obeznany w temacie nie może przez nią spojżeć.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 27 Paź, 2023   

Jar, Bulo, obecne lornetki Bressera serii Pirsch PhC i PhC ED to lornetki bdb optycznie, co prawda, ostatnio (od końca 2021r) bardzo podrożały, więc stały się mniej atrakcyjne cenowo. Co do AC to mają ją na średnim poziomie. Dotyczy to Pirscha PhC i ED. Natomiast co do 15x56 to do tej pory nie było jej w ofercie na stronie Bressera a pokazała się na Amazonie. Być może jej jakość optyczna, gorsza (AC) od mniejszych apertur, spowodowała, że dali ją tylko na Amazona i dlatego ma taką cenę.
Szkła ED nie zawsze powodują, że AC jest dobrze skorygowana. Są lornetki bez szkieł ED a AC mają lepiej skorygowaną niż ich odpowiedniki z ED. Zostało to już nie raz opisane na forach BF czy CN.
Co do wyostrzenia obrazu to przy takich powiększeniach jest trudno "załapać" ostrość, tym bardziej, że ich pola widzenia są bardzo małe :cry: .
 
 
Bulo 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Pią 27 Paź, 2023   

Dziękuję Jan55.
Taka cena jest na Amazon bo w sklepie Bresser.de przecena z 499 na 399 ojro a Astrozakupy mają za ponad 2k...Próbowałem zrobić zdjęcie przez lornetkę,ale nie moge uzyskać zadowalających efektów.

PXL_20231027_230314577.jpg
Plik ściągnięto 592 raz(y) 146,27 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 20