Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Nie 05 Sie, 2018
Zakup bezlusterkowca
Autor Wiadomość
mpyro 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sob 04 Sie, 2018   Zakup bezlusterkowca

Witam wszystkich.Jestem nowym uzytkownikiem forum.Własnie sprzedałem swojego Nikona D5500 i mysle nad zakupem jakiegos bezlusterkowca.Sporo przegladałem rozne fora i artykuły ,ale wybór jest trudny.
Wstepnie zaineresowałem sie Sony A6000 i Olympus OM‑D E‑M10 III
Jak myslicieco wybrac.Aparat bedzie mi potrzebny do zdjec na wakacjach,podrózach itp.
Który z nich bedzie lepszym wyborem,ewentualnie jakie polecacie w tym przedziale cenowym.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 05 Sie, 2018   

Oba są fajne, ale ja zawsze, przy budowaniu systemu, radzę zastanowić się od razu nad obiektywami. Na cenę i użyteczność sprzętu wpłynie mocno to, co chcesz do niego podłączyć. Body do tylko początek wydatków. A pytań co odpowiedzi jest sporo. Czy tylko podstawowe szkła, czy coś jaśniejszego, czy dobre stałki, czy szkła producentów niezależnych, czy w gre wchodzą manualne itp. itd.
 
 
mpyro 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 05 Sie, 2018   

Własnie wiem o tym ,ze to dopiero poczatek kłopotów.Ale jezeli Ty mialbys wybierac patrzac wasnie pod tym katem czyli koszta dodatkow(pewnie chciałbym pozniej kupic cos jasniejszego,ale to dopiero po zapoznaniu sie ze sprzetem) jaki bys doradził?Ewentualnie inny w podobnym przedziale cenowym?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 05 Sie, 2018   

Ja z tych dwóch nie wybrał bym żadnego. Już wolałbym tego Nikona D5500, którego sprzedałeś. Pewnie Redaktor kupił by oba. No ale wiadomo, stać go. :grin:
 
 
mpyro 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 05 Sie, 2018   

Pomijając już fakt,że nie mam już D5500 to co byście doradzili.Temat D5500 uważam za zamknięty i skupiam się na bezlusterkowcach.I w tym temacie chciałbym uzyskać wasza pomoc.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 05 Sie, 2018   

Z dwojga złego wybrał bym Sony. Trochę większa matryca i bardziej rozwojowy system. Różnica w wielkości matrycy niewielka, więc ta przewaga jest symboliczna. Do zdjęć wakacyjnych oba się nadają z nawiązką. Sony ma większe zaplecze techniczne (bo dysponuje większymi pieniędzmi), jeżeli ma to dla Ciebie znaczenie. Jest też największym producentem matryc. Czasy są niepewne bo sprzedaż aparatów siadła. Tyle ze strony kogoś kto nie fotografował tymi aparatami. :grin: Może praktycy się wypowiedzą.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 05 Sie, 2018   

Negatyw napisał/a:
Trochę większa matryca i bardziej rozwojowy system.


System APS-C Sony jest w zasadzie zamknięty. Sony pełną parę wali w FF. Wątpię czy szykują dużo premier dedykowanych do APS-C. Oczywiście można podłączać szkła pełnoklatkowe FE, ale to są duże obiektywy, często wcale nie mniejsze od lustrzankowych.

Używałem dużo E-M10 w pierwszej wersji i bardzo mi się podobała. Do tego miałem 9-18 mm jako UWA.
 
 
mpyro 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 05 Sie, 2018   

Powiem tak ,zalezy mi na szybkiej pomocy bo chce kupic jak najszybciej.mam mozliwosc kupienie Sony A6000 wraz z dodatkowa bateria+jakies filtry \+karta pamieci za 430 euro(1830zł).Aparat został zakupiony 11 lipca wiec jest prawie nowy.
Nie ukrywam ,ze ten Olympus tez do mnie przemawia.prosze o szybka pomoc osób znających sie na sprzecie.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

Arek napisał/a:
Negatyw napisał/a:
Trochę większa matryca i bardziej rozwojowy system.


System APS-C Sony jest w zasadzie zamknięty. Sony pełną parę wali w FF.

Bo tendencja jest taka: albo mała matryca, ale ta w obudowie telefonu, albo wysoka jakość zdjęć jaką daje FF. Dzisiaj wymierają najmniejsze matryce bo zastępują je te w telefonie. Sprzedaż kompaktów i aparatów bezlusterkowych z najmniejszą matrycą np. Nikon 1, Pentax Q spadła drastycznie. Nikon i Pentax z tego asortymentu tylko wyprzedają zapasy i nic nie produkują. Następny może być Olympus i system 4/3. Może jeszcze nie dzisiaj i nie za rok, ale nie wiadomo co będzie za dwa lata. Może się mylę, ale wg. mnie APS-C to dłuższy czas życia niż 4/3 i możliwość podpięcia obiektywów FF.
Mpyro, nikt za Ciebie nie podejmie decyzji. Jak widzisz jednemu podoba się matka a drugiemu córka.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

A ja nie zgadzam się z poglądem, że świat zostanie podzielony pomiędzy FF i telefony.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

4/3 był jedynym lustrzankowym systemem specjalnie zaprojektowanym do fotografii cyfrowej. Wszystkie obiektywy też były od początku zoptymalizowane do wymagań matryc.

Co więc sprawiło, że lustrzanek 4/3 już nie ma, a lustrzanki aps-c [korzystające z za dużej odległości bagnetowej (odpowiedniej pod większe sensory) i mało nowoczesnego połączenia obiektyw korpus -jak popychacz przysłony w Nikonach] mają się nie najgorzej?

Dlaczego Olympus ze swoim super systemem poległ w walce o klienta z niezoptymalizowanymi pod cyfrę lustrzankami aps-c?
 
 
mpyro 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

Panowie ,prosze zakonczcie wojenke i pomozcie w wyborze.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

Może porównanie wyników testów Ci pooże:
https://www.optyczne.pl/3...dsumowanie.html

Podstaw sobie tylko do rubryki z wyborem Sony A6000.
Lepiej wypada A6500.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

Ta punktacja optyczne to wielkie nieporozumienie.

Prosty przykład:
Dlaczego plastikowy Olympus E-M10 III dostał tyle samo punktów w kategorii obudowa co metalowy jego poprzednik E-M10 II?

Olympus zaoszczędził na obudowie, a oba mają po 4.09 punktu.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

Ja bym nie przywiązywał takiej wagi do perspektyw rozwojowych obu tych systemów. Mikro 4/3 (przy okazji, wczoraj stuknęło mu 10 lat...) jest już bardzo kompletny, nadal dynamicznie się rozwija, ale nowe szkła są raczej mocno specjalistyczne i drogie. Nawet jak umrze za parę lat, to w dobrej cenie uda się kupić porządne korpusy i szkła, i w sumie na ładnych parę lat ma się spokój.

Sony, tak jak pisze Arek, kładzie teraz nacisk na pełną klatkę i jest dużo mniej pewne jeśli chodzi o APS-C. Podpinanie szkieł FE będzie możliwe, ale dla mnie taka kombinacja nie ma technicznego sensu (podobnie jak podpinanie pełnoklatkowych szkieł Canona, Nikona i Pentaxa pod korpusy APS-C), bo zestaw jest niepotrzebnie duży i nieoptymalnie zaprojektowany. Tak że gdybym teraz wybierał, to chyba spojrzałbym co jest już dostępne i za ile, ułożył jakiś plan zakupów i na tej podstawie zdecydował, nie czekając na to, że może coś tam wypuszczą co mi jest (będzie) potrzebne.

PDamian, to dobre pytania, ja bardzo lubiłem lustra 4/3 (żadnego nie miałem niestety na własność). Co mi się nie podobało, to malutkie wizjery i kiepska praca na dużych czułościach (coś jak Nikon D80). Może to były główne problemy? W m4/3 pozbyli się obydwu, obrazu w wizjerze nie jest już zdeterminowany rozmiarem sensora, same matryce po 2012 r. (E-M5) też mocno się polepszyły.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17