Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Najlepszy sklep z lornetkami jaki widzieliście .
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 09 Wrz, 2018   Najlepszy sklep z lornetkami jaki widzieliście .

Najlepiej zaopatrzonym sklepem z lornetkami jaki widziałem jest ... Gunnar Olssons Photo w Stokholmie . Wszystko w jednym miejscu , ogromne okna z widokiem na ulicę . Zawsze tam zaglądam jak jestem w Sztokholmie . Szkoda że w Warszawie nie ma tak profesjonalnego sklepu , z najlepszym sprzętem optycznym na każdą kieszeń . Oprócz nowych lornetek jest tam też komis z używanym sprzętem . Jakie wy znacie sklepy z lornetkami godne polecenia , w Europie i na świecie . Dobrze by było zrobić taką listę .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Nie 09 Wrz, 2018   

Zrobiłem mały screen z Google Maps. Gdyby ktoś tamtędy akurat przechodził ...
Ceny pewnie zwalają z nóg.
Ciekawe słowo szwedzkie na lornetki - "kikare", czyli taki przedmiot do kikania. :grin:

Gunnar Olssons Foto.jpg
Plik ściągnięto 4372 raz(y) 182,31 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 09 Wrz, 2018   

Anatol bardzo dziękuję za zdjęcie :) . Ceny są podobne jak w Polsce , niektóre modele są tańsze . Na przykład Zeiss Conquest 8x32 HD kosztował latem ( po przeliczeniu na złotówki ) 3000 zł . W Polsce u Szustera 3600 zł . Fajnie byłoby zrobić listę gdzie są najlepsze sklepy z lornetkami .
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Nie 09 Wrz, 2018   

Widziałem na zdjęciach sklepu, że mają również teleskopy (temat dla mnie dużo bliższy). M. in. coś w rodzaju replik starych teleskopów wykonanymi w mosiądzu. Przyglądałeś się im?
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Nie 09 Wrz, 2018   

Doskonale zaopatrzone są stoiska optyczne w domach towarowych Selfridges i Harrods w Londynie. W obu miejscach jest zarówno sama czołówka jak i sporo sprzętu ze średniej półki.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018   

Anatol , zadałeś pytanie czy przyglądałem się replikom starych teleskopów w moim ulubionym sklepie . Oczywiście :) , trudno przejść obojętnie obok czegoś tak pięknego . Perfekcyjnie wykonane teleskopy , z bliska robią ogromne wrażenie . Ale po kilku minutach zauważyłem cenę i ... musiałem usiąść . Kiedy doszedłem do siebie , poszedłem oglądać tanie jak barszcz lornetki Swarovskiego :) . Niestety więcej szczegółów na temat tych teleskopów nie potrafię Ci podać . Nie chciałem się denerwować :( . Ale gdybym był dyrektorem banku w Stokholmie , na pewno bym sobie takie cacko kupił :) .
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018   

Bezpieczniej jest biegać po ebay. Kiedy czuję dotyk i zapach potencjalnej zdobyczy, mój portfel staje się zagrożony...
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 27 Maj, 2021   

Wracam do tematu najlepszych sklepów z lornetkami . Gdzie miła atmosfera , profesjonalizm i bogata oferta zachęca do robienia zakupów . Jakie macie doświadczenia ze sklepami stacjonarnymi w Polsce . Ostatnio bardzo miło wspominam BEAFOTO w Łomiankach pod Warszawą . Są cierpliwi dla bardzo wymagających klientów i można się skutecznie targować :) .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 27 Maj, 2021   

A tak między "Bogiem a prawdą" ileż tych sklepów w Polsce jest.W tych co są, oferta z reguły jest słaba to znaczy na stronach internetowych jest multum a w rzeczywistości nawet 1/4 -ej z tego nie ma. Trudno np. z Krakowa jechać do Łomianek aby coś oglądnąć, no bo gdzie jeszcze? W 3 miastach są sklepy "Militaria" i generalnie mało co mają, z reguły takie w cenach 150-500 zł. i lornetkę można sprawdzić tylko z wewnątrz sklepu przez zabrudzoną szybę, chociaż spotkał mnie wyjątek we Wrocławiu gdzie sprzedający wyszedł ze mną przed sklep."Teleskopy" też mają chyba 3 sklepy. W Krakowie ,odnoszę takie wrażenie,za bardzo otwarci do klienta nie są. Reszta to galerie i "Fotojokery" i porozrzucane po Polsce małe internetowe sklepiki, ale wiadomo co one oferują. I to tyle. W związku z tym jak coś chcesz lepszego to musisz kupić przez internet i jak Ci nie pasuje to musisz zwrócić ponosząc dodatkowe koszty,nie mówiąc o czekaniu na zwrot zapłaty. A o targowaniu można zapomnieć, chyba,że targowanie wchodzi w rachubę kupując lornetkę za ileś tysięcy PLN. Za przykład podam,że na moje pytanie czy będzie jakaś promocja,Pan odpowiedział,że będzie ale drożej. A propo, czy ktoś się orientuje gdzie w Wiedniu są jakieś sklepy z lornetkami,bo jak byłem w tamtym roku i pytałem parę osób to nikt nie potarfił mi wskazać. Być może trafiłem na "nie lornetkarzy".
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 27 Maj, 2021   

Tak między " Bogiem a prawdą " czy rozsądny biznesmen , chciałby zaryzykować duży kapitał inwestując w profesjonalny sklep z lornetkami na terenie Polski . Przecież czytając forum lornetkowe od razu można się zorientować jak wąska jest grupa potencjalnych klientów . Żeby nie pójść z torbami , ktoś musiałby przypomnieć ludziom do czego służą lornetki . Myślę że filmy na You Tube byłyby najlepszą reklamą . Pokazanie radości i emocji podczas obserwowania przyrody przez całe rodziny , jest chyba najlepszym sposobem .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 27 Maj, 2021   

Czasami jest tu tak nudno ...
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 27 Maj, 2021   

Że można zasnąć :) czekając na reakcję lub odpowiedź .
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 356
Wysłany: Pią 28 Maj, 2021   

Wiking69 napisał/a:
Tak między " Bogiem a prawdą " czy rozsądny biznesmen , chciałby zaryzykować duży kapitał inwestując w profesjonalny sklep z lornetkami na terenie Polski . Przecież czytając forum lornetkowe od razu można się zorientować jak wąska jest grupa potencjalnych klientów . Żeby nie pójść z torbami , ktoś musiałby przypomnieć ludziom do czego służą lornetki . Myślę że filmy na You Tube byłyby najlepszą reklamą . Pokazanie radości i emocji podczas obserwowania przyrody przez całe rodziny , jest chyba najlepszym sposobem .


No a jak to zrobił Swarovski ? który wydaje się chyba być takim b. maen-em :) .

Cenowo i jakościowo jego lornetki nie są gorszymi od Zeiss-ow i to tych najnowszych ...
Swarek oprócz lornetek produkuje b. drogą biżuterię ,itp. o jej jakości ciężko mi cos powiedzieć ale myślę, ze to właśnie owa "biżuteria" napędza dział optyczny a nie odwrotnie... :neutral:



T
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 28 Maj, 2021   

Widziałem już w Polsce kilka świetnie zaopatrzonych sklepów podróżniczych , mają tam praktycznie wszystko . Ludzie potrafią tam wejść i wydać kilka tysięcy na profesjonalne buty , ciuchy , plecak , sprzęt biwakowy , wspinaczkowy itd ... Myślę że oszklona gablotka z lornetkami też by się zmieściła . Zresztą na pierwszym festiwalu lornetkowym w Łochowie miałem okazję poznać fajną parę z Gdańska . Prowadzą tam sklep turystyczny i przyjechali specjalnie do Łochowa żeby zorientować się w asortymencie . Ale ich interesowały lornetki w przedziale 500-2000 zł . Widziałem ludzi którzy przyjeżdżają do takich sklepów samochodami po kilkaset tysięcy złotych . To są potencjalni klienci lornetek Swarovskiego , Zeissa , Leicy .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 28 Maj, 2021   

Masz rację Wiking69. Ale właśnie chodzi o chętnych na lornetki w przedziale 500-2500 zł. max.Tych jest na pewno zdecydowana większość niż tych co kupią Swarovskiego,Zeissa czy Leicę. Piszę oczywiście o tych co są zainteresowani lornetkami. Ale są też klienci co są zainteresowani tylko tą jedyną dobrą lornetką za 1000-2500 zł.i tutaj napotykają na barierę -nie ma, na zamówienie, a czy na pewno Pan/Pani kupi jak ją sprowadzimy. Generalnie asortyment zawężony jest do kilku modeli lornetek w cenie przystępnej i ew.do kilku w cenie dla bardzo zamożnych i do tego w jednym lub dwóch miejscach w Polsce i w związku z tym ani to oglądnąć ani sprawdzić osobiście. Nawet kwestia zamówienia rodzi problem bo tak naprawdę to nikt ze sprzedających nie podaje realnego terminu dostawy. Może to być 5,10 dni a nawet 30 dni, co jest najbardziej realne. A klient jak ma z góry zapłacić i czekać a pózniej jak się okaże,że coś nie pasuje,bujać się ze zwrotem i czekać na pieniadze, rezygnuje i kupuje co jest i co może od razu zobaczyć i sprawdzić, więc kupują lornetkę za 500-600 max bo ona jest do oglądnięcia na miejscu.To jest moja ocena na podstawie rozmów ze znajomymi i nie tylko, którym próbowałem i nadal próbuje pomóc w wyborze lornetki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17