Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa odsłona BPC 8x30?
Autor Wiadomość
Yniu 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Nie 09 Wrz, 2018   Nowa odsłona BPC 8x30?

Na początku witam serdecznie wszystkich Forumowiczów, to mój pierwszy post na tym forum, a właściwie pierwszy w tym dziesięcioleciu ;) , bo już kiedyś coś tam pisałem.

Ostatnio wymyśliłem sobie zakup małej radzieckiej lornetki BPC5 8x30. W sumie to do kolekcji, ale też trochę dla córki, która interesuje się już moimi lornetkami, a ta BPC jest mała i solidna. Na aukcjach ze starych oryginałów ostatnio same obdrapańce, więc nic nie nabyłem, ale od pewnego czasu widzę coś takiego:

https://allegro.pl/lornetka-rosyjska-berkut-8x30-wysoka-jakosc-i6908560578.html#thumb/3

Na początku to ignorowałem, bo uznałem że to coś takiego jak te plastikowe badziewne Baigish, które zalegają na targowiskach i z daleka pachną tanią chińszczyzną.

Ale po przyjrzeniu się dokładniej zdjęciom tej lornetki widzę, że w sumie to wygląda bardzo podobnie do oryginalnej BPC, np. identyczne pokrętło regulacji, numer seryjny, obudowa okularów, może poza pokrywami na pryzmatach, które nie mają w ogóle śrubek i wyglądają na plastikowe. No i te napisy, typu zakres temperaturowy (?) i brak logo producenta też nie budzą zaufania.

A tutaj jeszcze inna oferta z podobną BPC. Tym razem mamy nieco inny napis "Berkut" i jakieś logo

https://sprzedajemy.pl/lornetka-rosyjska-berkut-metal-bpc-8-x-30-kazan-optical-lukow-2-0010c9-nr55709803

Ktoś miał do czynienia z tymi lornetkami? Zastanawiam się, czy to jakaś podróba, czy rzeczywiście rosyjska produkcja któregoś z dawnych zakładów, wzorowana na klasycznym modelu? Co o tym sądzicie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018   

Rosjanie nadal produkują lornetki. Nie wiem jednak jak jest obecnie z kontrolą jakości i jakością zastosowanych elementów. Trudno więc mi powiedzieć, jak ona ma się do starszych modeli.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018   

Wielu widziało na zdjęciu ich prezydenta z lornetką japońską...czyżby faux pas?
 
 
Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 332
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018   

Chińczycy produkują tyle udawanych rosyjskich lornetek, że dla każdego coś się znajdzie,
i nikt już teraz nie wie jak odróżnić rosyjsko-rosyjską lornetkę od chińsko-rosyjskiej lornetki ... :wink:


https://www.alibaba.com/p....1a0363d0U0lZqO


https://www.alibaba.com/s...binoculars.html
 
 
Yniu 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018   

Dziękuję za odpowiedzi.

Miałem rzeczywiście do czynienia z produktami rosyjskimi po transformacji i taki na przykład Berkut 8x40 z ZOMZ Zagorsk to była naprawdę niezła lornetka. Z tym że wyprodukowana w drugiej połowie lat 90. Pytanie kto produkuje tego akurat BERKUTA, nie wygląda na Zagorsk, zresztą ta fabryka już chyba jest sprzedana/zlikwidowana. Obawiam się że to jakaś chińska podróba może być.

Nawiasem mówiąc, zauważyłem też, że w drugiej ofercie, do której link podałem w pierwszym poście jakiś "miszcz" painta pozaklejał napisem Berkut napis Baigish.

"Cienko to widzę", ale popytam sprzedającego o kilka szczegółów dot. budowy i producenta, ewentualnie dołączony paszport, jak to w Rosji mówi się na dokumentację i jeżeli uzyskam w miarę sensowne odpowiedzi, to może zdecyduję się zamówić - ostatecznie zawsze mam 14 dni na zwrot. Jeżeli zamówię, to może pokuszę się o jakąś mini recenzję.

Mały update - w międzyczasie jak się produkowałem z tym postem, zauważyłem powyższy post od "Obserwatorka", który "pozamiatał" temat - a zatem produkcja rodem z Chin. Dzięki za rozwianie moich wątpliwości! :grin: Ciekawe co odpisze sprzedający, bo już mu wysłałem pytania :mrgreen:
 
 
Qbutek 
Uczestnik


Pomógł: 4 razy
Posty: 65
Skąd: Boat City
Wysłany: Wto 11 Wrz, 2018   

@ Yniu, mówisz i masz:

ZOMZ Zagorsk:
http://zomz.ru/en/production/
(trzeba wchodzić przez "pełen" link, samo zomz.ru przekierowuje na shvabe.com)

KOMZ Kazań:
http://www.komz-shop.com/?lang=en
(wysyłają do Polski btw)

Obie fabryki jak widać istnieją i produkują, "paszporty" produktów też dostępne, np:
http://www.komz-shop.com/...e/118_file_.pdf

Dodatkowo, KOMZ oznacza (teraz) swoje lornetki jako "Baigish", nie "Berkut".

Prawdziwe BPC5: http://www.komz-shop.ru/catalog/show/81

Zatem możesz przyjąć że binokle z Twoich linków "zdiełano w Kitaju".
;)
 
 
Yniu 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 17 Wrz, 2018   

Dziękuję za info. Może coś w przyszłości tam zamówię. Mam nadzieję, że w ramach racjonalizacji nie zlecają już teraz produkcji lub składania tam skąd pochodzą moje linki :mrgreen: . Pozdrawiam serdecznie !
 
 
DAREK P 
Uczestnik


Pomógł: 6 razy
Posty: 68
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 17 Wrz, 2018   

Jak nowa odsłona BPC, to już raczej to https://pl.levenhuk.com/katalog/lornetki-heritage-base-items/
 
 
Yniu 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 17 Wrz, 2018   

Rzeczywiście, też zwróciłem na nią uwagę, chociaż wydaje mi się ciut drogo - dzięki @Qbutek wiemy, że w Rosji wersja podstawowa 8x30, to jest bez rubinowych powłok, których nie potrzebuję, kosztuje 95 USD. Chociaż, jeżeli doliczyć przesyłkę i może jakieś opłaty celne jeżeli się źle trafi, to różnica się zmniejszy. I może na eksport mają lepszą kontrolę jakości?
 
 
Qbutek 
Uczestnik


Pomógł: 4 razy
Posty: 65
Skąd: Boat City
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2018   

Yniu napisał/a:
Rzeczywiście, też zwróciłem na nią uwagę, chociaż wydaje mi się ciut drogo - dzięki @Qbutek wiemy, że w Rosji wersja podstawowa 8x30, to jest bez rubinowych powłok, których nie potrzebuję, kosztuje 95 USD. Chociaż, jeżeli doliczyć przesyłkę i może jakieś opłaty celne jeżeli się źle trafi, to różnica się zmniejszy. I może na eksport mają lepszą kontrolę jakości?


Cło na lornetki 4,2%, więc bez tragedii, bardziej VAT zaboli. ;)

https://pl.levenhuk.com/wszystkie_produkty/lornetki/levenhuk-heritage-plus-8-30/#more
830 PLN trzeszczą za coś co w oryginale kosztuje $143 (ogumowanie + rubinowe powłoki + siatka dalmiercza).

Co dużo bardziej istotne, to odpowiedź na pytanie czy one się jakkolwiek różnią jakościowo od oryginalnych, czy po prostu marketingowa ściema i zarobek firmy stanowią o różnicy w cenie.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2018   

Panowie, a nie lepiej kupić oryginalną 30 letnią BPC 8x30 w idealnym stanie za jakieś 200- 250 zł i oddać ją do serwisu w celu przeczyszczenia i wymiany smarów na nowe za jakieś drugie tyle i nie kombinować z podróbkami.
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2018   

Ale tutaj stoi 570 zł

https://pl.levenhuk.com/katalog/lornetki-heritage-base-items/
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2018   

Zgadzam się z RoboBat. Ja moją starą BPC5 8x30 oddałem do renowacji i za 180 zł mam lornetkę w idealnym stanie.
A jeśli komuś zależy na dobrym optycznie porro 8x30 to chyba powinienem rozejrzeć się za czymś innym niż radzieckie produkty, które nie są złe, ale optyka zrobiła jednak wielkie postępy przez ostatnie 30 lat.
 
 
Yniu 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2018   

@RoboBat Rozglądam się jak najbardziej za starą BPC5 8x30, tylko w idealnym stanie, a na razie kiepsko, chociaż z pół roku temu na aukcjach All można było przebierać. Korzystając z okazji zapytam, czy ktoś wie od którego roku mają one powłoki multicoated?

@anatol1A myślę sobie, że może właśnie również w rosyjskiej już 8x30 - chociaż wzorowanej na radzieckich, optyka zrobiła jakieś znaczące postępy, chociażby w sprawie jakości powłok i tym samym transmisji?

Fajnie byłoby zrobić test porównawczy starej BPC5 z nową rosyjską BPC5, tą za 95 USD i może jeszcze z jej odpowiednikiem z firmy Levenchuk. Mogłoby być dość ciekawie :smile:

Tylko, że wygląda na razie na to, że niestety nikt tutaj nie kupił współczesnej rosyjskiej 8x30. A szkoda, bo zdaje się, że w tej klasie cenowej nie mamy innego porro 8x30 w klasycznej obudowie, może poza jakimiś chińskimi wynalazkami bez powtarzalnej jakości.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 20 Wrz, 2018   

Yniu daj sobie spokój z tą BPC. Niedawno sprzedałem identyczną w idealnym stanie, jak ze sklepu, za 180 zł. Nie wymagała żadnego wkładu finasowego. Nie będę po niej płakał. Jest solidna. To fakt. Ale optycznie szału nie ma. Obraz mocno zażółcony. Mi to nie pasowało. Pole też węższe od deklarowanego. Naprawdę szkoda kasy. Poszukaj sobie Opticrona 8x30 SR.GA . Będzie drożej ale ten sprzęt jest warty tych pieniędzy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14