Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Drukarka
Autor Wiadomość
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Pią 14 Wrz, 2018   Drukarka

Padła mi już druga drukarka. Pierwsza to była Canon Pixma 2000 i trzymała się z 7 lat drukując bardzo przyzwoite zdjęcia. Druga to już bardziej wypasione urządzenie MP 520 Canon i też miała podobną żywotność. Przyszła pora na kolejną i tutaj mam problem co wybrać. Marzy mi się jakaś taka, która drukowała by tuszem czarnym w wysokiej jakości bo te moje obie składały zdjęcia B&W z tuszów kolorowych i zawsze był jakiś zafarb. Tak na oryginałach jak i na podróbach. Druk tuszem czarnym natomiast dawał idealny obraz kolorystycznie neutralny ale jakość wydruków była nie do przyjęcia. Czy istnieje jakaś drukarka, która by miała precyzyjne dysze w czarnych tuszach? Jeśli nie to ew. jaką możecie mi polecić do codziennego, amatorskiego użytku i sporadycznego druku zdjęć barwnych i B&W?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






JacekR 
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Pią 14 Wrz, 2018   

To może coś z serii Canon Pixma Pro?
One mają chyba dedykowane tusze szare do zdjęć czarno-białych.
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Sob 15 Wrz, 2018   

Z tego co się zorientowałem to ta seria oferuje drukarki A3+. To w moim przypadku jest znaczny przerost formy nad treścią. Opisy tych drukarek są tak lakoniczne, że chyba tylko zupełny ignorant zdecydował by się na zakup tak drogiego sprzętu w ciemno. Szczególnie chodzi tu o koszty eksploatacyjne. Dlatego właśnie szukam praktyków, którzy mieli do czynienia z tymi lub innymi modelami ale z możliwością precyzyjnego drukowania B&W.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 15 Wrz, 2018   

Jeśli chodzi o niskie koszty drukowania, to popatrz na drukarki Epson ze stałym zasilaniem w tusz.
Na temat techniki drukowania nie wypowiadam się, bo się nie znam. Wiem tylko tyle, że dla wysokiej jakości wydruków zdjęć B&W trzeba drukarkę osobno i specjalnie do takich wydruków oprofilować.

W międzyczasie wyczytałem, że taka "przemysłowa" drukarka do wydruku zdjęć naprawdę B&W bez mieszania kolorów, to ma cztery różne tusze odpowiadające za szarości. W drukarce domowej to zawsze będzie "coś koło".
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 533
Wysłany: Nie 16 Wrz, 2018   

Polecę Brother DCP-T500W. Podstawowa zaleta to tanie orginalne tusze dolewane do orginalnie wbudowanych na stałe zasobników.
Zresztą po Canonie to każda inna drukarka będzie lepsza, i mówię to jako siedzący w systemie Canona właśnie :cool:
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Nie 16 Wrz, 2018   

Pięknie dziękuję za cenne dla mnie porady. "Dżozef" podał dokładny model to go sobie opatrzyłem a na te Epsony muszę popatrzeć trochę dłużej. W opisie nie znalazłem nic co dotyczy druku fotografii. Więcej - w opiniach znalazłem tekst podkreślający kiepską jakość wydruku (?). Może to konkurencja a może coś jest jednak na rzeczy? "Brother" też bardzo kiepsko opisuje ten model. Nie podają nawet ilości tuszy. Mało tego - nawet na zdjęciu jest ich 5 a w ofercie sprzedaży już tylko 4 widać. (?).
Dziękuję "Dżozefie" i "T.B"!
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 533
Wysłany: Nie 16 Wrz, 2018   

Preskaler napisał/a:
"Brother" też bardzo kiepsko opisuje ten model. Nie podają nawet ilości tuszy. Mało tego - nawet na zdjęciu jest ich 5 a w ofercie sprzedaży już tylko 4 widać. (?).

Fakt. Dokładne informacje są niedostępne, pewnie nie wierzą już że kogoś to interesuje i wystarczy reklama.
Drukarka używa 4 a ten akurat model ma w komplecie gratis zapasowy czarny, więc w sumie pięć pojemników jak na zdjęciu. Oczywiście to model biurowy i wejście w opcje do druku foto też pojawiają się dopiero po dokonaniu wyboru zdjęć, formatu i rodzaju papieru. Można wybrać druk bez obramowania czy jakość najlepszą itd.
Nie ma co liczyć na jakość fotlabu ale trwałość jest ok. i nie bledną po roku jak zamienniki do Canona (brrr) Ja drukuję rodzinne w A4 na ścianę więc trochę trzeba farby a mimo to po kilkudziesięciu zdjęciach A4 i dwuletniej bieżącej eksploatacji ubyła tylko połowa tuszu a zapasowy czarny jeszcze w całości. No i ważne że na stałe podłączona sama w określonym czasie przeczyszcza głowice więc brak typowo Canonowskich problemów z ciągle zaschniętymi głowicami.
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Pon 17 Wrz, 2018   

Kiepska trwałość zdjęć z "Canonach" nie zależy przecież od tej firmy lecz od podrabiaczy. Fakt, że zdarzyła mi się przygoda z zaschniętym tuszem ale starszy serwisant był na tyle wspaniały, że zdradził mi tajemnicę . Tusze oryginalne mają to do siebie, że zasychają TYLKO w zetknięciu z podróbami. Oryginały można używać i można Używać PODRÓBY ale NIE WOLNO ICH MIESZAĆ. Wypłukałem dokładnie głowice w PIXMA i od tego czasu przeszedłem na podróby. Nie było już kłopotów z zasychaniem. W MP 520 od samego początku tak zrobiłem i tu już przez cały czas było wszystko wporzo. Fakt, że zdarzyło mi się kiedyś kupić podróby o beznadziejnej trwałości i obrazki ze ścian trzeba było ściągać po roku ale po zmianie podrabiacza problem ustąpił i mam zdjęcia A4 z 10 lat wiszące. Z jakości wydrukowanych zdjęć wydrukowanych tymi "Canonami" byłem zawsze i jestem zadowolony.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za dokładne info "Dżozefie"!
 
 
szperacze 
Nowy


Pomógł: 3 razy
Posty: 24
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2018   

"Marzy mi się jakaś taka, która drukowała by tuszem czarnym w wysokiej jakości bo te moje obie składały zdjęcia B&W z tuszów kolorowych i zawsze był jakiś zafarb. Tak na oryginałach jak i na podróbach. Druk tuszem czarnym natomiast dawał idealny obraz kolorystycznie neutralny ale jakość wydruków była nie do przyjęcia. Czy istnieje jakaś drukarka, która by miała precyzyjne dysze w czarnych tuszach? Jeśli nie to ew. jaką możecie mi polecić do codziennego, amatorskiego użytku i sporadycznego druku zdjęć barwnych i B&W?"

Tanie drukarki właśnie tak robią, składają zdjęcia czarno białe z trzech kolorów i rady na to nie ma.
Epson jest inny ale tylko nieco, zdjęcie jest "składane" w szarościach natomiast cienie i czerń jest pogłębiana czarnym tuszem, efekt jest taki że kolorowe zdjęcie ma ładny kontrast i cienie, natomiast czarno białe zdjęcie zawsze będzie miało jakiś zafarb i czarno białe nie będzie.
Trwałość wydruków z epsona jest niezła tylko na dobrym papierze a to dlatego że czerń lubi blaknąć, polega to rozpływaniu się z czasem czarnych drobin atramentu w strukturze kiepskiego papieru, proces postępuje z czasem, w efekcie otrzymujemy blady obraz jak z canonów, niekiedy z nowym innym, czasem np. rudawym, zafarbem w cieniach.
W każdy razie tanim epsonem da się drukować kolor i efekt jest dobry lub bardzo dobry.
Czarno białych zdjęć, dobrych, jeszcze nigdy nie widziałem.
Poza tymi z pod powiększalnika.
Żadne "oprofilowanie" nie pomaga, można się z tym jedynie pogodzić i nie drukować.

Ludzie kombinują jak koń pod górę a efekty są niespektakularne, tak pewnie już zostanie.

https://mva.pl/viewtopic.php?t=3315
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2018   

Dziękuję Bardzo "szperacze"! O to mi chodziło aby nie walić głową w mur. Też miałem takie pomysły aby wypełnić kałamarze czarnym/szarym tuszem i spróbować druku ale (jak widzę) inni już to przerabiali. W takim razie będę się zastanawiał nad zdjęciami na papierze z obrazem srebrowym tylko jak go naświetlać? Z monitora (?) za słabe światło i wieki by trwało naświetlanie. Z rzutnika LCD (?) rozdzielczość pewnie była by kiepska. A drukarkę pewnie kupię jakąś tanią bo i tak nie osiągnę zamierzonego celu.
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 533
Wysłany: Sob 22 Wrz, 2018   

szperacze napisał/a:
Czarno białych zdjęć, dobrych, jeszcze nigdy nie widziałem.

Poza tymi z pod powiększalnika.

Żadne "oprofilowanie" nie pomaga, można się z tym jedynie pogodzić i nie drukować.

Też mi się czasem marzy aby użyć starego Krokusa do cyfrówki :lol: jedno z moich zdjęć wisi już 32 lata na ścianie i żadnych tam wyblaknięć :cool:
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 533
Wysłany: Sob 22 Wrz, 2018   

@ Preskaler Największym koszmarem w Canonie był czas oczekiwania na rozpoczęcie wydruku i to ciągłe zzzz... zzz... jak się chciało zrobić próbę czy porównanie na różnych ustawieniach to mijały całe godziny i całe wieczory. W połączeniu z nieorginalnymi tuszami, zasobnikami i papierami trzeba to było nastroić jak fortepian.
Brother startuje szybko i na fabrycznych ustawieniach mam kolorki bardzo realistyczne i ładne, żadnych tam eksperymentów nie muszę robić. Ulga po przejściach z Canonem :wink:
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2018   

Mnie się specjalnie nie spieszy bo jestem na emeryturze. :wink:
Na te kilkadziesiąt zdjęć wydrukowanych w ciągu kilkunastu lat to tego czasu straciłem parę godzin. W porównaniu z czasem "straconym" w ciemni w przeliczeniu na jedną fotkę to i tak - błyskawica! A kolorową w szczególności na polskich materiałach i temperaturze 20 st. Szacuję, że w ciemni spędziłem ok. roku przez te ok. 50 lat (ostatnie 10 wyłączone bo do ciemni nie zajrzałem). Drukarka jest mi potrzebna sporadycznie. Używam jej głównie do druku kilku stron w kolorze raz na 2 tygodnie (średnio) kilku fotek raz do roku i raz do roku drukuję jakąś instrukcję obsługi B&W. Tusze wymieniam średnio 2 razy w roku. Jeśli nie ma dobrego i w miarę ekonomicznego rozwiązania to zdecyduję się na byle co za niewielkie pieniądze (w tym też tanie tusze) a foto B&W będę ew. drukował w ciemni. Tylko wolał bym te wydruki robić z negatywów cyfrowych a do tego musi być jakiś rzutnik. W miarę z wysoką rozdzielczością (FHD lub 4K) i niedrogi.
 
 
jankowsky 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2018   

Osobiście od siebie mogę polecić drukarki Brothera. Czy konkretny model? Raczej nie. Miałem tego u siebie już całą masę, aczkolwiek każda z nich spisywała się bardzo dobrze, większość testowo, ale kilka osobiście służyło mi dobry czas w pracy, więc jak najbardziej na plus ;)
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2018   

Drukarki "Brothera" kosztuję od ok. 700zł. (urz. wielofunkcyjne). Niby są już od 500,-zł ale z kiepską rozdzielczością (1200x600). Tu płaci się za możliwość zasilania ciągłego w tusze. Obecnie skłaniam się do "Canona Pixma TS 5050" i zamierzam dzisiaj dokonać przelewu. Koszt ok. 300,- zł a podróby tuszu ok. 5,-zł/szt x 5 =25,-zł. Na moje niewielkie wydruki (250 szt dokumetów A4/rok i ok 50szt fotek A4/rok uważam, że to rozsądny wybór. Czas przygotowania się do wydruku w tym canonie, na który wielu użytkowników narzeka, nie przeszkadza mi zbytnio bo jestem do tego przyzwyczajony przez dwa poprzednie canony. Jakość wydrukowanych zdjęć kolorowych jest dobra a z B&W na razie będę szukał innych rozwiązań.

https://allegro.pl/canon-pixma-ts5050-drukarka-kopia-skan-promocja-fv-i7304648659.html?reco_id=290648d8-c49c-11e8-8954-246e968481e0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14