Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Drukarka
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 04 Paź, 2018   

Zaproponowałbym Epsona P600 ale chyba poza budżetem :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Pią 05 Paź, 2018   

...250 szt dokumentów A4/rok i ok 50 szt fotek A4/rok...

Nic o budżecie nie wspominałem ale jakie jest uzasadnienie ekonomiczne dla amatora kupowanie drukarki A3 (formatu zupełnie mi niepotrzebnego) za cenę 10 razy wyższą?
Drukarkę już kupiłem. Canon Pixma TS 5050. Zrezygnowałem z modelu umożliwiającego druk na płytach, na rzecz skanera (kopiarki) bo to częściej jest przydatne. Cena z tuszami i dostawą 285,- zł. Posiada też funkcje drukowania z chmury, druk poprzez Wi-Fi i praca w sieci w tym drukowanie z np. telefonu.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 05 Paź, 2018   

Looz, całkiem fajny model.
 
 
hawaje 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Warszawa/ PL
Wysłany: Sro 24 Paź, 2018   

Przed zakupem sprzętu AGD, elektro zawsze porównuję ceny z różnych sklepów, bo może się okazać, że w niektórych jest sporo taniej. Tego rodzaju porównania dostępne są na rankingmania.pl, gdzie oprócz rankingu znajduje się też wiele cennych porad ułatwiających dobór sprzętu do naszych oczekiwań i portfela.
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

Ceny to nie wszystko. Należy zwròcić uwagę na tusz (oryginał czy podròba oraz wielkość kałamarza). Ważne też długość gwarancji jak ròwnież sposòb serwisowania. Wtedy można się zastanowić czy np. Kupujãc drożej o np. 35,- zł opłaca się kupić gwarancję na 2 lata.
 
 
madziulka 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sro 14 Lis, 2018   

Dobra drukarka to według mnie zdecydowanie brother. Miałam już dwa razy drukarkę od nich i za każdym razem byłam zadowolona. jak najbardziej na plus ;)
 
 
alanowak1985 
Nowy


Posty: 1
Skąd: Gryfice
Wysłany: Nie 18 Lis, 2018   

Ktoś korzysta z kolorowej drukarki laserowej do drukowania zdjęć ? Na jaki wydatek trzeba sie przygotować aby kupić coś sensownego ? Jakie firmy ?
 
 
ster 
Początkujący


Posty: 28
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

alanowak1985 napisał/a:
Ktoś korzysta z kolorowej drukarki laserowej do drukowania zdjęć ? Na jaki wydatek trzeba sie przygotować aby kupić coś sensownego ? Jakie firmy ?


Zależy od jakością jakąś chcesz osiągnąć oraz od skali wydruków. Koszta od kilkuset do kilu tys zł.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 22 Lis, 2018   

A dlaczego laser? Technologia dobra, szybka, ale daleka od jakości byle plujki. Cały problem polega na braku możliwości uzyskania satysfakcjonujących przejść tonalnych, jakie są dość proste do uzyskania w drukarkach atramentowych, zwłaszcza barwnikowych. Moje dzieci przynoszą takie zdjęcia z lasera ze szkoły, jak to jest od tak gdzieś tam powieszone i patrzy się na to raz na kilka miesięcy, to niech sobie będzie, ale i tak zawsze proszę szkołę o podesłanie mi jpg i drukuję je ponownie na plujce.
Osobiście używam kolorowego lasera, ponoć z wysoką jakością nadającą się do wydruku zdjęć na specjalnych papierach, ale nie używam w tym celu. Kiedy wydaję komiksy w małych seriach, kartki wewnątrz są faktycznie drukowane na laserze, ale okładki lecę na pigmentówce. W myśl zasady "nie sądź książki po okładce", znam życie i jednak ludzie kochają tak patrzeć, dlatego okładeczka musi być wydrukowania nieskazitelnie.
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

No i mam tą drukarkę od pół roku ale otrzymałem ją bez płyty instalacyjnej a pan sprzedawca powiedział abym ściągnął sobie sterowniki z internetu. No dobrze ale tam włacza się ostrzeżenie, że firma canon nie bierze odpowiedzialności, pod rygorem utraty gwarancji, w przypadku ich zainstalowania. Co mam robić? Na razie drukuję z karty opamięci ale to dużo zabawy. Z jakości wydruków i pracy jestem zadowolony tylko te sterowniki...
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1049
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

Nie można utracić gwarancji instalując sterowniki z oficjalnej strony producenta. To tak samo jakbyś miał stracić gwarancję z powodu stosowania oryginalnych tuszy Canon.
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

A jak to mam rozumieć?
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 533
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

Oryginalne tusze, oryginalny papier, oryginalne sterowniki a te drukarki powinni rozdawać do tego gratis. A i sprawność przez okres gwarancji + wyliczony czas na jej sprzedaż do ukazania się następnego modelu. Jednak złamanie zasad w okresie gwarancji to ZZZZzzzz, :???: zzzzz.... i, nie mów że nie ostrzegałem.
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 533
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

Aaa i Canony zapisują w pamięci numery fabryczne pojemników z tuszem ilość wydruków itp.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1049
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

Preskaler napisał/a:
A jak to mam rozumieć?

Masz to rozumieć, że to nie jest oficjalna strona Canona.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14