Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: MM
Nie 08 Cze, 2008
Krótka piłka. ANKIETA. Pomożecie?

Który wybierasz?
Canon S5 IS
31%
 31%  [ 6 ]
Fujifilm S9600
15%
 15%  [ 3 ]
Panasonic FZ18
52%
 52%  [ 10 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
Indonaro 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   Krótka piłka. ANKIETA. Pomożecie?

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Oczytałem się już wiele na temat każdego itd, a teraz po prostu jedno zasadnicze pytanie. Który z nich każdy z Was by wybrał. Zależy mi szczególnie na ankiecie, ale jak ktoś miałby jakąś ciekawą uwagę to będę zobowiązany.

PANASONIC FZ18
FUJIFILM S9600
CANON S5 IS

Każdy z nich da się dostać w praktycznie takiej samej cenie, więc aspekt finansowy odpada. Aparat będzie mi służył około 1-1,5 roku. Później planuje przesiąść się na lustro.

Możecie oprócz głosu w ankiecie skrobnąc posta z osobistym rankingiem tej trójki w formie 1. 2. 3. Jakiś komentarz mile widziany, aczkolwiek samo oddanie głosu będzie dla mnie wielką pomocą. Sam naprawdę pewnie się nie zdecyduję.
kupuję za około 2 tygodnie i mam nadzieję, że w tym czasie pomożecie mi swoimi głosami podjąć decyzję.

Rozdaje "pomógł" :mrgreen:
Chociaż nie wiem czy akurat na tym forum wyniki będą reprezentatywne. Jest tu strasznie wielu miłośników Panasa :wink: no, ale zobaczymy. :mrgreen:

a i jeszcze coś. Najważniejszy dla mnie nie zoom i takie tam, ale przede wszystkim możliwość osiągania jak najlepszych efektów (taki potencjał) w jakości zdjęć.
oglądam właśnie takie coś:

Fuji s9660 photos
i powiem szczerze, że przynajmniej na mnie wiele z tych fot robi duże wrażenie.

pozdrawiam!!!
Ostatnio zmieniony przez Indonaro Pon 26 Maj, 2008, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

Wybrałem panasa ze względu na sentyment DO FZ 30 / hlip hlip ;)
 
 
banan11 
Bywalec
Kompaktowiec


Pomógł: 2 razy
Posty: 116
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

Tych ankiet z panasem FZ18 już tyle było ale nadal widać niezdecydowanie :)
Oddałem i ja swój głos.
 
 
Indonaro 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

niezdecydowany bo to będzie mój pierwszy aparat cyfrowy. Zawsze były jakieś inne często nieprzewidziane wydatki itd. Chcę dobrego aparatu w sumie do nauki (przede wszystkich w manualu w kontekście przesiadki na lustro za 1 - 1,5 roku)
dzięki Panowie za głosy. :smile:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

Ja bym wziął chyba S5. Dobra jakość zdjęć plus jedne z lepszych klipów filmowych w klasie kompaktów to główne zalety. Choć brak szerokiego kąta dawałby się we znaki.
 
 
Corsarz 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 23
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

W ankiecie zabrakło chyba najnowszego dziecka Olympusa czyli 570 ale z tego co jest jeśli miałbym wybrać to Panasonic jednak. Na podstawie pozytywnych wrażeń z użytkowania FZ-7.

Pozdrawiam
 
 
Indonaro 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

nie zabrakło. Wychodzę z założenia, że na aparat przeznaczam +/- 1000 zł. Olek kosztuje ponad 1400 w związku z tym można pomyslec: dorzucę jeszcze 100 kilkadziesiąt i jest E-420 i tak dalej.
 
 
eef 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 19
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

Nie wiem czy te aparaty mozna porownac tak bez kontekstu. Panas fz18 i canon s5 to bezposredni rywale, podczas gdy fuji gabarytowo i osiagami to "prawie" lustrzanka. Jezeli najwazniejsza jest jakosc (czyt. mala ilosc szumow na wyzszych iso, bo w innych przypadkach to nie takie oczywiste) to raczej fuji. Z drugiej strony z osprzetem w postaci futeralu i bateri wyjdzie prawie kilogram do noszenia. Wagowo i gabarytowo trudno bedzie taki aprat wziac "przy okazji" podczas gdy pozostale dwa jak najbardziej. No i to jest "prawie" lustrzanka, czyli duze i niby ciut mocniejsze, ale to jednak nie lustro i nie wiem czy warto przyjmowac wady duzego aparatu bez wszystkich zalet.

Ja bym raczej sklanial sie ku "prawie" kompaktom, a w przyszlosci jak kupisz lustro to bedziesz mial pstrykacza na imprezy:) Co do wyboru miedzy fz18 a s5 trzeba rzucic moneta a nastepnie nie przejmowac sie niczym:) Niewazne, ktory sie wybierze i tak nie traci sie kasy ani super-potrzebnych funkcji (bo nie ma miedzy nimi drastycznych roznic, a jezeli sa to przewaznie nastepuje kompensacja brakami drugiego:)).

Jezeli cos pokrecilem to prosze o poprawke:) Sam jestem na etapie dumania nad podobnym problemem.
 
 
sluuurp 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 139
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

FZ18 Obiektyw Leica, szeroki kont, format RAW. Canon S5 tego nie ma.
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

Jedyne plusy Canona to ruchomy wyświetlacz i aktywna funkcja zoom w czasie filmowania. Nawet zasilanie paluszkami, choć są wszędzie dostępne, jest mniej stabilne od dedykowanego akumulatorka jaki ma FZ18.
 
 
flash 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Posty: 47
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

Każdy z nich ma wady i zalety...
Miałem dwa więc się wypowiem tylko na ich temat.
Panasonic ma od fuji lepszy obiektyw i świetny (jak na swoją klasę) flash.
Wydaje mi się także, że lepiej pracuje w nim balans bieli przy świetle mieszanym w pomieszczeniach.
Wady to ten specyficzny sposób oddawania kolorów i spore szumy a raczej agresywna polityka odszumiania na wysokich ISO.
Fuji natomiast ma większy użyteczny zakres ISO, spokojnie można używać ISO 400 na małych odbitkach.
Wydaje mi się również, że kolory oddawane są lepiej, bliżej rzeczywistych (choć ma tendencję do przechodzenia z niebieskiego w granat)
Nie odszumia też tak agresywnie jak panasonic, więc zdjęcia są wizualnie przyjemniejsze (moim zdaniem).
Wady to wolny zapis zdjęć, nawet przy szybkich CF-kach.
Osobiście zostawiłem sobie Fuji ze względu na manualne ogniskowanie, lepsze oddawanie kolorów, dlatego, że lepiej leżał mi w ręce:) gdybym nie miał zewnętrznej lampy CULLMANNA wybór nie byłby już taki prosty:) najlepiej będzie jak sam sobie strzelisz kilkanaście fotek z każdego z nich i wybierzesz. W dobrych warunkach oświetleniowych Panasonic zrobi lepsze zdjęcia pod względem rozdzielczości (lepszy obiektyw) w trudnych Fuji (lepsza matryca).
PS te zdjęcia z linka który podałeś są na 100% zrobione w trybie F-chrome - podbite nasycenie i kontrast. To taki nikonowski chwyt ale pamiętaj, że wówczas spada zakres tonalny.
Pozdrawiam.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

Ja bym zdecydowanie obstawiał na Canona S5 IS. Miałem pierwowzór serii w postaci S1 IS i nie znam kompakta z takim zoomem bardziej przyjaznego użytkownikowi. Jest to aparat niesłychanie ergonomiczny, elegancki, robiący dobrej jakości zdjęcia, pozwala uczyć się właścicielowi fotografii w bardzo przyjemny sposób, nie ogranicza go istotnie. Jedyna wada to brak szerokiego kąta. Pozostałe "wady" są ważne dla onanistów maksymalnych powiększeń na kompie. Normalne zdjęcia będą bardzo dobre, prawidłowo naświetlone, kolorystycznie poprawne i zwyczajnie miłe dla oka.
Jak dodamy do tego dobrą światłosiłę W CAŁYM zakresie ogniskowych, dość szybki jak na kompakta AF czy świetnej jakości filmy to mamy pełnię szczęścia.
 
 
banan11 
Bywalec
Kompaktowiec


Pomógł: 2 razy
Posty: 116
Wysłany: Wto 27 Maj, 2008   

Corsarz napisał/a:
W ankiecie zabrakło chyba najnowszego dziecka Olympusa czyli 570

Na temat tych dwóch sprzętów, czyli 570-ki i FZ18-ki można poczytać na forum, na przykład tutaj: http://forum.optyczne.pl/...?t=2923&start=0 lub tutaj ankieta http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=2293 a tutaj porównanie FZ18 i Canona S5
http://forum.optyczne.pl/...?t=2071&start=0
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 27 Maj, 2008   

Canona troche znam i z całą stanowczością go polecam. Szybki AF to jego główna zaleta.
 
 
Indonaro 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Czw 29 Maj, 2008   

no Panie i Panowie oddajcie swój głos. Miejcie swoją cegiełkę w obrotach którejś z tych firm :razz: nie trzeba komentować, po prostu jedno kliknięcie i spoko.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17