Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Optyczne.pl na You Tube
Autor Wiadomość
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

... jeśli chcesz, żeby coś było zrobione, zrób to sam...
Adam Słodowy
:cool:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 332
Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

"Zrób To Sam" - Adam Słodowy, za małe pieniądze,
jako niezapomniany idol majsterkowiczów ...

"Nie Rób Tego Sam, Zrób To Z Castoramą" - Adam Słodowy, za duże pieniądze,

jako ... ?
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

Arek napisał/a:
Ja przyjmuję krytykę na klatę, ale sensowną...
Na pocieszenie dla lornetkowców dodam, że kończę kolejny tekst z cyklu "Legendarne lornetki".

No cóż, chyba zostałem źle zrozumiany (może przez niewłaściwy dobór słów) gdyż nie miałem zamiaru nikogo krytykować, a zwłaszcza umniejszać czyjejś pracy - wyraziłem jedynie swoje rozczarowanie niedostatkiem na Optycznych treści które są jego DNA. Aby uściślić co miałem na myśli przytoczę więc słowa mojego kolegi, który odmienność (w pozytywnym znaczeniu) Optycznych przedstawił mniej więcej tak: "o tym aby informacja o pojawieniu się nowych produktów i ich rzekomych zaletach rozeszła się w społeczeństwie korporacje wydając grubą kasę zatroszczą się same. Informacje o nowościach "bombardują" nas zewsząd kąsając zjadliwie wzrok i słuch. Zaletą Optycznych jest natomiast to, że weryfikują ten marketingowy bełkot i oddzielają ziarno od plew, dzięki czemu można dokonać właściwego i świadomego wyboru, nieważne czy chodzi o lornetkę, aparat czy obiektyw".
Nie dlatego rzadziej zerkam na Optyczne że coś robicie źle - nie mi to oceniać - ale dlatego, że mniej jest treści, które wcześniej mnie tam przyciągały z siłą magnesu neodymowego.

Z kolei moje niefortunne porównanie wynika z moich obserwacji. Otóż kiedy był news o nowym Huawei to oprócz Waszego posta w aktualnościach w blokach reklamowych wyświetliły mi się jeszcze dwa: firmowy i z Playa. Co do zasady nie klikam w reklamy ale myślę, że na tym etapie prezentacji produktu na temat tego smartfona były w nich podobne treści.

Jeżeli zaś chodzi o kolejny tekst z cyklu "Legendarne lornetki" - czekam z utęsknieniem!
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

TomiePL2 :( ludzie nagrywają filmiki o wszystkim , dobrze się przy tym bawią i jeszcze potrafią na tym zarabiać pieniądze . Widzę że sztuka filmowa jest według Ciebie stworzona dla prostych i niezbyt rozgarniętych ludzi , nie posiadających umiejętności czytania . Oczywiście nigdy nie chodziłeś do kina :) , jesteś na to zbyt inteligentny . A może powinieneś stanąć przed wejściem do Multikina i głośno powiedzieć ludziom co o nich myślisz .
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

Kuwa , myśliciel gawędziarz się znalazł. :evil: :mrgreen:
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

Wiking69 napisał/a:
TomiePL2 :( ludzie nagrywają filmiki o wszystkim , dobrze się przy tym bawią i jeszcze potrafią na tym zarabiać pieniądze . Widzę że sztuka filmowa jest według Ciebie stworzona dla prostych i niezbyt rozgarniętych ludzi , nie posiadających umiejętności czytania . Oczywiście nigdy nie chodziłeś do kina :) , jesteś na to zbyt inteligentny . A może powinieneś stanąć przed wejściem do Multikina i głośno powiedzieć ludziom co o nich myślisz .

Wysuwasz, delikatnie mówiąc, zbyt dalekie wnioski. Ale potwierdzam: sądzę, że sztuka obrazkowa (zaczęło się przecież od pisma obrazkowego) jest prymitywniejsza od pisanej.
Chodziłem do kina (do czasu, bo teraz już nie mam zamiaru chodzić na film do jadłodajni) i zaglądam na YT. Topowe osiągnięcia YT-owych recenzentów to filmiki z cyklu "unboxing", jest tego tysiące, pewnie się bawią, nie wiem czy zarabiają.
Najwyraźniej jednak model biznesowy właścicieli optycznych nie przewiduje tego typu publikacji i trzeba się z tym pogodzić, zgadzać się nie musisz. Wiem, że np. Delta Optical zamieszcza na YT filmiki (np. https://www.youtube.com/watch?v=Ym5mRSwFGDY) ale to nie są testy, raczej porady - czy o takie cos ci chodzi?
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

Popieram pomysł filmów. Sam kupiłem lornetkę 3 lata temu na podstawie testów (dziękuję!), później drugą już bez testu, ale teraz takie czasy, że ludzie lubią filmowe porównania. Mnie temat lornetek nie wkręcił aż tak mocno, żeby o nim dyskutować (te co mam używam i jestem zadowolony, na najbliższe 10 lat mam nadzieję starczą), ale zerkam od czasu do czasu i filmowe opinie też chętnie bym obejrzał. Sondę pamiętam, na tyle była fajna, że wczesnoszkolny dzieciak jakim byłem oglądał ją zapamiętale, choć mało co rozumiał ;) , ale to z powodów organizacyjnych trudna forma.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

Adam Słodowy stał się sławny dzięki TV , wielu ludzi zaczęło majsterkować właśnie dzięki przekazowi medialnemu . To nie ja powinienem namawiać Arka na filmy o lornetkach , ale przedstawiciele handlowi najbardziej renomowanych firm produkujących lornetki . Zamiast sprzedawać 50 lornetek rocznie na Polskim rynku , mogliby sprzedawać 1000 lornetek . Ludzie mają pieniądze na nowe luksusowe samochody , jachty , zegarki . Dlatego kupno lornetki za kilkaset złotych a nawet za kilka tysięcy , nie stanowi problemu . Po jednym filmie na którym rodzina dobrze się bawi obserwując nocne niebo , albo samoloty na pokazie lotniczym . Sprzedaż lornetek wzrosła by o 100% .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

TomPL2 napisał/a:
Chociaż, jak się zastanowić, to społeczeństwo idiocieje, czytać ludziom się nie chce (a ze zrozumieniem to już w ogóle), woleliby obrazki, komiksy albo video na YT - taki przekaz może by dotarł :mrgreen: Tyle tylko, że... czy dla portalu to potrzebne? Czy podniosłoby prestiż albo oglądalność/klikalność?


Otóż właśnie to. Optyczne.pl w zamyśle miało poruszać sprawy trudne, nie bać się ich, nie iść nie skróty, nie poddawać się kulturze obrazkowej. To nie jest miejsce dla osób, które nie lubią czytać, nie lubią liczb, wzorów, wykresów, tabelek itp. U nas się nawet równania różniczkowe Maxwella w testach pojawiały :) Jak ktoś chce portali, gdzie testy robi się opisowo, pokazuje się tylko ładne zdjęcia i wiekszość testu to subiektywne wrażenia testującego, to takich miejsc w sieci jest mnóstwo. Nie każcie mi robić czegoś wbrew sobie. Założyłem Optyczne, bo chciałem robić takie testy i działania, jakich sam szukałem, a jakich nikt na świecie nie robił.

Dodając coś odnośnie filmów. To fajny pomysł i też chodził mi po głowie. Tyle, że zarzuciłem go, bo tak jak pisałem wcześniej, jeśli bym w to wszedł, to tylko na profesjonalnym poziomie. A to oznacza poświecenie masy czasu mojego i innych redaktorów. Czasu, którego nie mamy. Możemy więc robić filmy na YT, ale przez to będzie mniej testów i artykułów na portalu. Co więcej, portal straci na tym finansowo, bo dochody z filmów na YT największe czerpie właśnie YT. Autor filmu jest tam na dalszym miejscu na liście zarobków.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

Już czas podsumować ten filmowy wątek :( . Filmów o lornetkach nie ma i nie będzie . A jak ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem , to niech idzie do szkoły . I nie ma żadnego znaczenia że w Polsce sprzedaje się mało lornetek , to elitarny klub i tak ma zostać . No bo co zrobiłby Arek , gdyby na festiwal do Łochowa chciało przyjechać 5000 chętnych . Tak , z tymi filmami to był głupi pomysł :( .
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

Ojojojoj, jeszcze nam kolega w depresję popadnie :roll:
Ale zanim popadnie niech się zastanowi, komu powinno zależeć na sprzedaży wielu lornetek? Dla ułatwienia dodam, że portal optyczne.pl to nie jest sklep :cool:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

Wiking69, brawo za interpretację. Jako jedyny nas przejrzałeś. Portalowi Optyczne.pl wcale nie zależy na zwiększeniu świadomości klientów i chce on aby rynek lornetkowy popadł w jeszcze większy marazm. Jesteśmy taką piątą kolumną, która tylko udaje pasjonatów.

Niestety taka postawa jest dość popularna. Dostajemy na forum czy przez maila sporo propozycji odnośnie zmian funkcjonowania portalu. Jedne są zgodne z naszą wizją, inne nie są. Oczywistym jest więc, że część tych propozycji odrzucimy. To wtedy Czytelnik traktuje to jako obrazę. No bo jak to... Zignorować jego genialny pomysł? To on do nas z sercem na dłoni, a my mu odmową walimy prosto w twarz.

Filmy na razie nie są zgodne z naszymi priorytetami i starałem się merytorycznie wyjaśnić dlaczego ich nie będziemy robić.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

Wiking69 nie maż się! Trzeba być twardym a nie miętkim!
Zresztą mam nadzieję, że kiedyś i pod Twoim okienkiem słoneczko zaświeci :cool:
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

Mnie martwi nie to że Arkowi się nie chcę, tylko że lornetkowiczom się nie chcę. Opinii jak na lekarstwo. Przy kilkudziesięciu lub kilkunastu można jakieś zdanie sobie wyrobić. Ja cenię nawet takie pobieżnie, bez profesjonalnej wiedzy. Ilość jest w stanie przejść w jakość. To przecież nie musi być jakiś test. Wystarczy nawet info np.o tym że się po roku użytkowania coś spieprzylo itp.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 10 Paź, 2018   

Ponidziak dobrze prawi. Pisac opinie panowie a nie na Arka narzekać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14