Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
jaka lustrzanka do 4000zł? - makro, noc, widoki
Autor Wiadomość
ene 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   jaka lustrzanka do 4000zł? - makro, noc, widoki

Chciałabym niedługo (w przeciągu pół roku?) zmienić aparat - najchetniej bym wzięła nowszą wersję mojego Panasonica DMC-FZ50, ale już nie robią takich kompaktów z ręcznym zoomem :)

Focę widoki i budynki - chyba typowe foty "wyjazdowe" - jak coś ciekawego to cyk ;) Moim ulubionym motywem jednak są robale - fotki tego typu (linki z mojego FB):
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/38448612_10205090855467229_1117739395965779968_o.jpg?_nc_cat=108&oh=f4399716952be3dcc0999917a127fa4b&oe=5C3F022D
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/30712363_10204711293498417_1035395471218049024_o.jpg?_nc_cat=102&oh=e8676d9200a3daa4545ad8822f20c5eb&oe=5C5EB06D
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/30739969_10204711285938228_2433125176779472896_n.jpg?_nc_cat=104&oh=7e5a2d4f1adf422d6fa5ce7f87f3b633&oe=5C4E4F7C
(robiąc je wspomagałam się konwerterem makro, bo FZ50 sam nie dałby rady)

Z nowym aparatem chciałabym kontynuować powyższe kierunki + w przyszłości spróbowałabym też fotografii nocnej (światła miejskie itp).

Czy możecie mi polecić aparat do 4000zł za body, który będzie najlepszy w tym przedziale cenowym? Póki nie wiem jaki chcę aparat, to modelami obiektywów na razie się nie zajmuję, ale myślę że chciałabym max 2-3 obiektywy:
- coś uniwersalnego (mój obecny aparat ma zooma 12x, ekwiwalent 35-420mm i przeważnie raczej nie wychodziłam poza 10x - lepiej było podejśc bliżej by była lepsza jakość, a czasami też brakowało szerokości)
- do tego obiektyw makro.
Albo zakupię aparat z jakimś lepszym kitowym i potem dokupię makro i może jeszcze jakiś? To zalezy jak bardzo uniwersalny bedzie obiektyw startowy..


i jesli chodzi o cenę body.. nie chciałabym już przekraczać tych 4000zł, wolałabym budżet ok.3000zł, ale jak bedzie warto to dopłace do tych 4k. I raczej wolę nówkę niż używkę - nie chcę ryzykować :) Wiem tylko że musowo musi być odchylany LCD bo przy robalach nieraz ciężko pełzać po ziemi ;) i nie chciałabym też dźwigać kilogramów (robię długie spacery na wyjazdach)... A także chciałabym coś konkretnego do trzymania - w sensie wygodny uchwyt, bo się przyzwyczaiłam do wygody mojego FZ50 :)

Zrobiłam wstępne rozeznanie i aktualnie najbardziej podoba mi się Canon Eos 77D a na drugim miejscu jest Nikon D5600. oba trzymałam w ręce i mi odpowiadają (77D bardziej) Wiem, że D5300 jest najbardziej popularny, ale jest dla mnie niewygodny - ma za płytki uchwyt.. To jednak ma być zakup na dłużej, nie na chwilę :)

Mogę dodać, że nie mam żadnego doświadczenia z lustrzankami. Czytałam też w internetach że 77D jest krytykowany, ale czy naprawdę potrzebuję czegoś lepszego? Nie wiem czy mi przeszkadza fakt, że to "oszukana dwucyfrówka" - bardzo mi się spodobał na żywo i podejrzewam, że i tak bedzie jakość jpgów lepsza od FZ50 (jego premiera w 2006 ;) ).


Pomożecie z wyborem? ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ene 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 16 Paź, 2018   

Widze że się palicie do pomocy :D W takim razie musiałam pomóc sobie sama... ;) i w miedzyczasie przemyslałam i choć podoba mi się bardzo ten canon 77D, to z rozsądku zdecyduję się raczej na Nikona D5600.

Za wyborem Canona przemawiałyby właściwie tylko dwie rzeczy: wygoda (2 pokretła, ekranik na górze, przyciski) i dużo lepszy AF , ale Nikon ma jednak wiecej istotnych dla mnie przewag:
- niższe szumy (na tym mi najbardziej zależy po przesiadce z FZ50, który polubiłam ale jednak szumił)
- lżejszy o 70g (które chętnie przygarnie obiektyw ;) )
- tańszy
- lepsza bateria (miły drobiazg)

a na youtube podejrzałam że z ekranem dotykowym nie jest taki straszny brak drugiego pokrętła.

To może polecicie chociaż obiektyw z jakim powinnam kupić body D5600? jest jakiś zestaw startowy warty uwagi czy wszystko powinnam nabyć solo? Na tym się naprawdę nie znam:

zestawy ze strony nikona:
body + AF-S 18-105 VR
body + AF-S 18-140 VR

czy da się którs wykorzystać też do makro czy nie bardzo?

Licze na was :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15