Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Mały bezlusterkowiec z szerokokątnym zoomem + portretówka?
Autor Wiadomość
Danin 
Początkujący



Posty: 37
Wysłany: Pon 15 Paź, 2018   Mały bezlusterkowiec z szerokokątnym zoomem + portretówka?

Cześć

Dawno mnie tu nie było. Fotografia cyfrowa poszła do przodu o lata świetlne a ja zatrzymałem się lata temu na Pentaksie K10D, później na Canonie 550D i bezlusterkowcu Sony Nex 3N.
Nie mam pojęcia jak teraz wygląda rynek i co jest warte swoich pieniędzy w dobie ultra podkręcających zdjęcia komórek, niebotycznych wartości megapikseli w mikromatrycach, etc.

Jestem zwolennikiem ‘tradycyjnego’ podejścia do fotografii, dlatego też chciałbym mieć wpływ na każdym etapie robienia zdjęcia od ustawień i obróbki na koniec. Nie wiem jak to teraz w aparatach wygląda, ale też lubię dobrze zrobione jpegi prosto z puszki. Proszę Was o pomoc.

Po latach zabaw pstrykania różnymi lustrami, walką z wywoływaniem RAWów, wyciskaniu jakości na Pentaksie, dziwnych metodach odszumiania zdjęć i wostrzania doszedłem do momentu w którym liczy się dla mnie wygoda i wielkość aparatu. Dużo podróżuję, łażę po górach i sprzęt ma być zawsze pod ręka.

Szukam systemu/aparatu i dwóch obiektywów o takich wymaganiach:

1. Mały bezlusterkowiec (body), które po złożeniu obiektywu szerokątnego pokroju 16-50 powinien mieścić się w pokrowcu, który mogę przypiąć do paska od spodni. Użuwałem Sony Nex 3N z obiektywem 16-50 – który spełniał w 100% moje podróżnicze zdjęcia landszaftów itp. Niestety rozwaliłem go w Dolomitach.
Pokrowiec wyglądał tak:


Było to świetne rozwiązanie, ponieważ od wyciągnięcia aparatu do zrobienia zdjęcia potrzebowałem 3 sekund, szyja mnie nie bolała od noszenia ciężkiej lustrzanki i de facto chętniej robiłem zdjęcia.

2. Tak jak wcześniej wspomniałem, potrzebuję standardowego szerokiego zooma – im szerzej na początku np. 16 mm tym lepiej. Obiektyw bezlusterkowca Sony 16-50 złożony był malutki i mieścił się w pokrowcu jaki pokazałem na fotce wyżej. Jakość na 16 mm była dla mnie zadowalająca, szybkość AF też była ok. Najchętniej kupiłbym go jeszcze raz ale trochę to przestarzały sprzęt.


3. Drugim obiektywem byłaby jakaś portretóweczka – w normalnych pieniądzach – tu wielkość fizyczna obiektywu nie ma dla mnie znaczenia. Ideałem byłoby się zbliżyć do plastyki SIGMA A 30 MM F/1.4 DC HSM albo jakieś ładnej ostrej 50tki, tylko tylę że do bezlusterkowca… :D
Nie ukrywam, że nie chcę się wykrwawić finansowo i będę szukał używanych. Nie musi być to topowy sprzęt. Priorytet to szerokątność zooma plus rozmiary body. W dobrych pieniądzach porterówka to już pełnia szczęścia.

Co widzicie obecnie na rynku, co mogłoby się wpisać w te oczekiwania?

Z góry dzięki za pomoc
Udanego dnia!

TS1600x1600.jpg
Plik ściągnięto 3602 raz(y) 49,54 KB

TS940x940.jpg
Plik ściągnięto 3602 raz(y) 147,81 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 15 Paź, 2018   

Jak z tego Sony byłeś zadowolony to bierz kolejnego, np.: Sony A6000 za 1800zł.
https://foto-szop.pl/sony-alpha-a6000-ilce-6000-body-czarny-p-25412.html?
Albo poczekaj do marca, będzie nowy bezlusterkowiec APS-C od Sony. Jak ten nowy nie przypadnie Ci do gustu to prawdopodobnie pozostałe będą jeszcze tańsze. Będą wyprzedaże starszych modeli by zrobić miejsce w magazynach na nowe.
 
 
Danin 
Początkujący



Posty: 37
Wysłany: Pon 15 Paź, 2018   

Nie ma konkurencja podobnych małych body i obiektów??

A jak to wszystko wygląda z portretówkami??

Czy da się np. podpiąć szkiełka pod normalny bagnet Canona (o ile byłby to bezlusterkowiec Canona ) , jakąś przejściówką pod bezusterkowe Canona? Np. jakbym kupił jakąś portretówkę to czy jest jakiś sprytny sposób przeniesienia tej optyki na bezlusterkowce + AF?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 16 Paź, 2018   

Danin napisał/a:
Nie ma konkurencja podobnych małych body i obiektów??
Może i ma. Taka jest moja propozycja, zwłaszcza, że z poprzedniego Sony byłeś w 100% zadowolony. W przypadku bezlusterkowców najwięcej optyki jest do Sony. Zaczynać od przejściówki by do niej później dokupić obiektyw jest bez sensu. Przejściówka zawsze wnosi jakieś ograniczenia. Oczywiście równie dobrze możesz użyć przejściówki Sony E - Canon EF tak samo jak Canon M - Canon EF.
Danin napisał/a:

A jak to wszystko wygląda z portretówkami??

Typowe portretówki są drogie. Możesz do portretu użyć: Samyang AF 50mm f1.4 https://fotostrada.pl/pl/p/Samyang-AF-50mm-f1.4-FE-Sony-E/4124?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral
ale to wydatek 2000zł. Z tańszych opcji: Sony FE 50mm f/1.8 za 900zł
https://www.e-fotojoker.p...medium=referral
lub Sony E 50mm f/1.8 OSS za 1200zł
https://www.e-fotojoker.p...medium=referral
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

Może jeszcze coś z rodziny Canon EOS-M, ale podobnie jak Negatyw uważam, że skoro byłeś z NEX-a zadowolony, to czemu nie kupić po prostu nowszego NEX-a, tym bardziej, że Sony dość mocno przecenia poprzednie modele po wejściu kolejnych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 18