Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Delta Optical Voyager vs Tasco Essentials vs KANDAR
Autor Wiadomość
Z_AGA_Z 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 16 Paź, 2018   Delta Optical Voyager vs Tasco Essentials vs KANDAR

Witam,
Widzę, że poziom wiedzy jest tu dość wysoki, więc chciałabym się poradzić w kwestii zakupu lornetki.
Planuje zakup niedrogiej (raczej do 100 zł) lornetki kompaktowej , turystycznej. To moja pierwsza lornetka i ma służyć głównie na wakacjach i pewnie czasem na spacerkach po lesie (czyli turystycznie) .
Na razie wytypowałam 3 potencjalne okazy, którą z nich radzicie kupić, lub którą zdecydowanie odradzacie? A może doradzicie jeszcze inną? Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
Czytając dotychczasowe posty już co nieco temat mi się przybliżył i chyba wiem którą z tych 3 powinnam wybrać, ale chyba potrzebuje jeszcze upewnienia się w tej kwestii…

- Lornetka Delta Optical Voyager S 10x32 (https://allegro.pl/lornetka-delta-optical-voyager-s-10x32-do-1512-i7525189344.html)
- Lornetka Tasco Essentials 10x25 compact (https://allegro.pl/lornetka-tasco-essentials-10x25-compact-green-box-i7476433088.html)
- LORNETKA KANDAR 32x42 SZKLANA OPTYKA (https://allegro.pl/lornetka-kompaktowa-kandar-32x42-hd-mysliwska-etui-i7563684662.html)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






voukodlak 
Nowy


Posty: 11
Skąd: Bobrów
Wysłany: Wto 16 Paź, 2018   

Z tych trzech kupiłbym Deltę. Kandar to raczej taka chochla stalowa wersja kieszonkowa. Tasco ciemniejsza od Delty przy porównywalnym polu widzenia.Powiększenie x10 i x8 różnice moim zdaniem w turystyce pomijalne. Generalnie szkoda kasy, ale jak musisz to Delta. Lepiej dozbierać kasy i kupić coś lepszego. Oczywiście nigdy nie patrzyłem przez żadną z nich. To są tylko moje przemyślenia :)
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 16 Paź, 2018   

Do 100 zł niezależnie co kupisz wszystko będzie równie badziewne. Co więcej już na starcie zniechęcisz się do lornetek gdyż sprzęt w tej cenie powoduje ból i zawroty głowy (nie żartuję) i nie daje żadnej frajdy. O ile budżet zwiększysz do 250-300 zł można już znaleźć coś ciekawego. Ale o ile obiektyw ma być 30-32 mm to raczej z powiększeniem 8x.

Może coś takiego: https://deltaoptical.pl/lornetka-do-discovery-8x40?from=listing
 
 
Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 332
Wysłany: Wto 16 Paź, 2018   

Aga, litości ...

Przykładowe ceny jednej pary szkieł do zwykłych okularów :

https://www.4eyes.pl/pl/i/Szkla-okularowe/16

a ty chcesz mieć za 100 zł skomplikowany układ optyczny lornetki,
z licznymi soczewkami i pryzmatami ?!

przekrój.jpg
Plik ściągnięto 5804 raz(y) 6,82 KB

 
 
Z_AGA_Z 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 16 Paź, 2018   

Czyli wszystkie tańsze lornetki są takie słabe? Myślałam że chodzież ta delta ujdzie. A jeśli budżet trochę większy, ale z kompaktowych?
 
 
Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 332
Wysłany: Wto 16 Paź, 2018   

Delta Discovery 8x40 to bardzo fajna lornetka, ma wystarczająco dobrą jakość i stosunek ceny do jakości, świetna jako podstawowa 'Lornetka dla Kowalskiego', ale za duża do dźwigania turystycznego.

Kategoria lornetek które zawsze można mieć przy sobie, przy pasku lub w damskiej torebce, to 8x25 lub 10x25. Ale jeśli lornetka Delty kosztuje tylko 69zł:

https://deltaoptical.pl/lornetka-delta-optical-voyager-s-10x25-3?from=listing

to jest duże ryzyko że w chińskiej fabryczce niespecjalnie się przejmowano kontrolą jakości, i trzeba by przebrać kilka egzemplarzy żeby mieć znośny produkt.
A najtańszy w tej kategorii model Nikona: Aculon 8x25, to już inna kategoria cenowa ...

Ryzykować tanią Deltę, czy dokładać do Nikona, to naprawdę trudny wybór, jak ci się poszczęści to będziesz zadowolona z Delty, jak będziesz miała pecha to będziesz parę razy odsyłać do wymiany.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Paradoksalnie często jest tak, że mniejsze lornetki są droższe. Ale:
- Jako lornetkę na rower używam Olympusa 8x21 RC II, dość dobra i trwała (jak za nieco ponad 200). Ale bardzo mala i poręczna, nie każdemu pasuje,
- 8x25 kosztuj już nieco więcej, w marę przyzwoite pow. 400 zł. Choć dobre opinie ma kosztujący niecałe 300 Levenhuk Karma.
Moim zdaniem najlepiej zrobisz jak pójdziesz do jakiegoś sklepu z lornetkami i obejrzysz ich więcej. Zobaczysz wtedy co przypadnie Tobie bardziej do gustu.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Najprawdopodobniej czego byś nie kupiła i tak będziesz początkowo zadowolona. Tak to jest z pierwszymi lornetkami. Maciej ma rację, najlepiej przespacerować się do sklepu i coś pod siebie dobrać np. do https://teleskopy.pl/Lornetki-cat-25.html nie znam innego gdzie mieliby więcej lornetek do obejrzenia od ręki. Ja przez dłuższy czas szukałem dla siebie taniego i zadowalającego malucha. Dzisiaj w cenie do 500zl nie kupiłbym żadnej malej dachówki. Stanęło na odwróconych porro pentaxsa. Jak dla mnie najlepsze, po pierwsze poprawnie trzymają ostrość, kontrast i kolor. Po drugie, mają dobrą ergonomię pozwą za sprawą symetrycznie rozchylanych okularów, dzieki czemu można je wygodnie trzymać. Nawet muszle okazały sie dla mnie w prawie każdym modelu znośne, choć na wygodne nie wyglądają. Mam nadzieję że zakupiona lornetka sprawi że zlapiesz bakcyla, powodzenia.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Chciałbym chociaż raz na własne oczy zobaczyć osobę , która chce kupić lornetkę za 100 zł . Uważam że to fikcyjne i wymyślone osoby . Żebyśmy kierując się empatią rzucali się z dobrymi radami . Ktoś sobie jaja robi . Tak zwana AGA najpierw pobudza nasze ego , pisząc że poziom jest tu dość wysoki , później się przyznaje że czyta forum lornetkowe . A następnie przedstawia kilku kandydatów , wykazując się wiedzą z której wynika że zdaje sobie sprawę co można kupić za 100 zł .
Ostatnio zmieniony przez Wiking69 Sro 17 Paź, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Przy obecnym zalewie badziewia lornetkopodobnego, które dominuje na portalach aukcyjnych oraz historiach jak to 25 lat temu, od ruskich na targu, można było kupić lornetkę za 10 jajek, to jednak możliwe :) . Osób które uważają że za 200zł kupisz to samo co za 2000zł, tylko nie firmowe nie brakuje. Tak samo jak tych co kupując akulona lub o.DPS i są przekonani że mają markowy sprzęt na lata ;) .
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Wiking69 napisał/a:
Chciałbym chociaż raz na własne oczy zobaczyć osobę , która chce kupić lornetkę za 100 zł . Uważam że to fikcyjne i wymyślone osoby . Żebyśmy kierując się empatią rzucali się z dobrymi radami . Ktoś sobie jaja robi . Tak zwana AGA najpierw pobudza nasze ego , pisząc że poziom jest tu dość wysoki , później się przyznaje że czyta forum lornetkowe . A następnie przedstawia kilku kandydatów , wykazując się wiedzą z której wynika że zdaje sobie sprawę co można kupić za 100 zł .
Kolega nie tylko filozof, ale i oderwany od życia :cool:
Za dobrą lornetkę 2000? Za dobry aparat kompaktowy też 2000???!!! To dopiero sobie ludzie jaja robią :mrgreen:
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

A podstawowa wiedza teoretyczna pytających nie powinna dziwić. W końcu od czego jest Optycznie, no nie :) ? Jednak o wiele ciężej jest poznać swoje własne preferencję i sprostać rosnącym wymaganiom. Na to potrzebny jest już czas i często niemałe środki :sad: Wiedza praktyczna rodzi się w bólach.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   Re: Delta Optical Voyager vs Tasco Essentials vs KANDAR

Z_AGA_Z napisał/a:
Witam,
Widzę, że poziom wiedzy jest tu dość wysoki, więc chciałabym się poradzić w kwestii zakupu lornetki.
Planuje zakup niedrogiej (raczej do 100 zł) lornetki kompaktowej , turystycznej. To moja pierwsza lornetka i ma służyć głównie na wakacjach i pewnie czasem na spacerkach po lesie (czyli turystycznie) .
Na razie wytypowałam 3 potencjalne okazy, którą z nich radzicie kupić, lub którą zdecydowanie odradzacie? A może doradzicie jeszcze inną? Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
Czytając dotychczasowe posty już co nieco temat mi się przybliżył i chyba wiem którą z tych 3 powinnam wybrać, ale chyba potrzebuje jeszcze upewnienia się w tej kwestii…

- Lornetka Delta Optical Voyager S 10x32 (https://allegro.pl/lornetka-delta-optical-voyager-s-10x32-do-1512-i7525189344.html)
- Lornetka Tasco Essentials 10x25 compact (https://allegro.pl/lornetka-tasco-essentials-10x25-compact-green-box-i7476433088.html)
- LORNETKA KANDAR 32x42 SZKLANA OPTYKA (https://allegro.pl/lornetka-kompaktowa-kandar-32x42-hd-mysliwska-etui-i7563684662.html)

Aga, wydanie 100 zl na lornetkę to wyrzucenie pieniędzy. Za 100 (a nawet 250 zł) nie kupisz lornetki, która da Ci jakąś przyjmemność z obserwacji. Zakup lornetki za 100 zł jest fajny w momencie płacenia bo płacisz mało. A potem na taka lornetkę patrzysz z obrzydzeniem i za nic nie chcesz jej przyłożyć do oczu....
dozbieraj na Nikon Sportstar EX 8x25 - to mała, poręczna, lekka i wodoszczelna lornetka idealnie pasująca do Twoich potrzeb.
Skąd jesteś? - może ktoś z forum mieszka tuż obok i umożliwiłby Ci rzut oka przez kilka(naście?) prawdziwych lornetek?
Ostatnio zmieniony przez goornik Sro 17 Paź, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Z_AGA_Z napisał/a:
Czyli wszystkie tańsze lornetki są takie słabe? Myślałam że chodzież ta delta ujdzie. A jeśli budżet trochę większy, ale z kompaktowych?

Kandar to nawet nie jest lornetka, to atrapa lornetki.
Zachecam też do lektury tego:
https://www.optyczne.pl/1...lowa_50x50.html
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

TomiePL2 :) napisz na forum AUDI że chcesz kupić model A8 4.2 L za 1000 zł . Oni Ci napiszą kto jest oderwany od życia . Bardzo możliwe że wszystkie wpisy dotyczące zakupu lornetek za 100-200 zł pisane są przez tą samą osobę .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17