Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Delta Optical Voyager vs Tasco Essentials vs KANDAR
Autor Wiadomość
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Zły przykład podałeś, przecież Aga nie napisała, że chce kupić NH Steinera za 100-200zł :razz:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 332
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

"Wiking69"
Chciałbym chociaż raz na własne oczy zobaczyć osobę , która chce kupić lornetkę za 100 zł

Nie wiem na jakim ty świecie żyjesz, ale ja pracuje z kimś kto ma bardzo prestiżowy zawód i stanowisko ( i zarobki! ), i ma klasyczną tandetną bazarówkę za 50 zł, z rubinowymi powłokami, mętnym niebieskim obrazem, wzorcową "chochlę stalową".
Jak próbuję sugerować że może by tak kupił coś trochę lepszego, to odpowiedź pada: po co, jak ta jest dobra?
A osób które uważają że "więcej niż 150zł za lornetkę to bym nie dał" znam sporo, i dlatego właśnie używam tego porównania jak wyżej, z kosztem soczewek do zwykłych okularów.


Wiking69"
"Bardzo możliwe że wszystkie wpisy dotyczące zakupu lornetek za 100-200 zł pisane są przez tą samą osobę ."

Przecież to oczywiste że to sam Naczelny podrzuca takie wpisy,
żeby mu sie ruch na forum robił, i reklamy wyświetlały ... !

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
RomanW 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 105
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Sąsiad spoglądając przez mój sprzęt, zapragnął mieć lornetkę, a że przy kasie i gdyby kupił Swarovskiego, to nie zauważyłby ubytku w budżecie, zaszedłem do niego z kompletem swojego sprzętu (klasa 1-3kzł) pogadaliśmy. Gdy go spotykam następnego razu, chwali się, że kupił lornetkę. Zaciekawiony zachodzę i mi opowiada, że jak był na wczasach w Bułgarii, to na bazarze kupił, kupił taką z lustrzanymi powłokami i jest mega zadowolony i nic innego nie chce :shock: . Nie przekroczył budżetu 100zł.

Tak jak pisali inni, można spróbować kupić tani sprzęt przez internet bo 14 dni jest na obycie z nim i ew. zwrot, ale większe prawdopodobieństwo to takie, że koszty kolejnych zwrotów na opłacenie przewoźnika przekroczą budżet lornetki.
 
 
Z_AGA_Z 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Wiking69 ... jestem likiem, ale nie osobą fikcyjną?

Kilka razy szukałam na różnych forach informacji (czytając lub zadając pytanie), jeśli nie orientowałam się w jakimś temacie i jeszcze nigdy nie spotkałam się z takim nastawieniem.

Przepraszam …. nie wiedziałam, że to forum jest tylko dla znawców tematu i tylko znawcy tematu mogą się tu wypowiadać i zadawać pytania.
Lornetki o wartości do 100 zł. istnieją na rynku dość powszechnie i są przedstawiane na różnych stronach bardzo często, często są reklamowane i mają dobre opinie, ale … z racji tego że opisy pod takimi lornetkami mogą pisać różne osoby (np. producenci, sprzedawcy, osoby nie znające się na lornetkach jak ja) szukałam więc dalej informacji, aby lepiej zorientować się w temacie i aby zakup był możliwie udany.

Chyba niektórzy tu w świecie lornetek są tak długo, że już nie potrafią zrozumieć laika.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Nie przejmuj się, Wiking69 to taki tutejszy filozof, który nieco inaczej widzi świat, ale w sumie jest sympatyczny, tylko bardzo podejrzliwy :cool:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Nikogo nie chciałem obrazić , jeżeli AGA istnieje i poczuła się urażona to bardzo przepraszam . Faktycznie nikomu już nie wierzę , za długo żyję , a w następnym życiu chciałbym wyglądać jak Gary Cooper . Lornetki są super , dlatego warto wydać jedną pensję i cieszyć się pięknym obrazem . Miłego dnia :)
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Wystarczy tylko kierować się przewodnikiem Allegro, dla poszukujących lornetki i wszystko będzie jasne :razz: https://allegro.pl/artykul/lornetka-sprzet-dla-prawdziwego-milosnika-przygody-87955?bi_c=lornetka&bi_m=cat.search-artTeaser&bi_s=internal

Cytat:
Innym rodzajem lornetek są modele pryzmatyczne. Zastosowane w nich większe szła powodują, że obraz jest jaśniejszy i bardziej wyraźny. Ich ważną cechą jest możliwość regulowania rozstawu okularów dla każdego indywidualnie. Przy zakupie należy zwrócić uwagę, czy sprzęt ma powłokę antyrefleksyjną na obiektywach oraz dobrą transmisję światła. Ceny lornetek pryzmatycznych kształtują się od 89,99 do 159 złotych.


A tak na poważnie, to z lornetkami niestety nie jest tak, jak np. z samochodami, że jeśli kupimy najtańszy dostępny model, to jakoś tam będzie poprawnie jeździł i spełniał swoją funkcję. W przypadku najtańszych lornetek ich nabycie oznacza kupienie praktycznie zupełnie bezużytecznego przedmiotu...
Ostatnio zmieniony przez bewithed Sro 17 Paź, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Zależy kto ile zarabia. Jedna pensja w przypadku jednego to WX innego EL ale najczęściej to raczej M7 :) .
Wydanie jednej pensji na lornetkę to jednak ogromne wyrzeczenie,raczej tylko dla binoholików. No chyba że się ma 20 lat, zarabia, mamusia robi obiadki i pierze majty a tatuś płaci rachunki ;) . Jednak w drugą skrajność, czyli wspomniane lornetki za stówkę, poadać nie warto. Przeciętna, przyzwoita, lornetka porro kosztuje ok. 500-1000 zł a dachowa 1000-1500. Na forum dość łatwo odszukać wątki w których przewijają się modele w tej cenie godne uwagi. I to jest naprawdę niewielka kwota, niestety...
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Z_AGA_Z napisał/a:
Wiking69 ... jestem likiem, ale nie osobą fikcyjną?

Kilka razy szukałam na różnych forach informacji (czytając lub zadając pytanie), jeśli nie orientowałam się w jakimś temacie i jeszcze nigdy nie spotkałam się z takim nastawieniem.

Przepraszam …. nie wiedziałam, że to forum jest tylko dla znawców tematu i tylko znawcy tematu mogą się tu wypowiadać i zadawać pytania.
Lornetki o wartości do 100 zł. istnieją na rynku dość powszechnie i są przedstawiane na różnych stronach bardzo często, często są reklamowane i mają dobre opinie, ale … z racji tego że opisy pod takimi lornetkami mogą pisać różne osoby (np. producenci, sprzedawcy, osoby nie znające się na lornetkach jak ja) szukałam więc dalej informacji, aby lepiej zorientować się w temacie i aby zakup był możliwie udany.

Aga, spokojnie - to prawda, że wiele osób tu na tym forum to wielcy miłośnicy optyki, dla których ceny lornetek tanich to 500-1500 zł. Poniżej 500 nic się nie kupuje, powyżej 1500 zł nie jest już aż tak bardzo tanio. Naprawdę drogo robi się powyżej 2000€....
Nie wierz w dobre opinie o lornetkach za 100-300 zł - opinie takie są pisane przez samych sprzedających na potrzeby wypromowania syfu, który sprzedają, albo są pisane przez ludzi, który w każdym temacie chcą wypowiadać się wiarygodnie.
Praw optyki i zasad produkcji masowej nie przeskoczysz - jeśli dwie pojedynce soczewki do okularów kosztują 250 zł, to fabrycznie nowa lornetka (mająca minimum 10 soczewek, 4 pryzmaty i dość złożoną mechanicznie obudowę MUSI kosztować minimum 500 zł.
Zlornetek używanych polecam Ci Carl Zeiss Jena 8x30, za ładną sztukę zapłacisz około 200-250 zł.

Kup cos później, ale bądź zadowolona z zakupu przez lata....
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

A oto mądra rada z innego artykułu o lornetkach na Allegro, cyt. ,,pamiętaj, że lornetka to praktycznie zawsze zakup na wiele lat dla każdego miłośnika turystyki, podobnie jak np. kompas. Jeżeli sprzęt jest odpowiednio użytkowany, raczej rzadko ulega awariom czy zniszczeniu. Dlatego też lepiej odłożyć nieco większą kwotę i kupić sprzęt wyższej jakości niż tańszy zamiennik pod wpływem chwilowych emocji''.
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Z_AGA_Z, ja bym Ci polecał rozważyć Nikony Aculon 7x35 lub 8x42 - to są raczej delikatne lornetki ale prezentują dość dobrą optykę. Jeżeli masz gdzieś Fotojokera w okolicy, powinni mieć je na stanie. Warto, żebyś sama popatrzyła i porównała z innymi. Bardzo dobre wrażenie w odniesieniu do ceny zrobił na mnie Opticron 6.5x32 Adventurer T WP i to byłby mój typ:
https://fotozakupy.pl/product-pol-27987-Opticron-6-5x32-Adventurer-T-WP.html
Jeżeli ma być kompaktowo:
https://www.e-fotojoker.p...utm_medium=cpc#
To jest w miarę przyzwoita lornetka jak na swoją cenę ale jakością obrazu ustępuje poprzednikom.
 
 
voukodlak 
Nowy


Posty: 10
Skąd: Bobrów
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Aga, nie poddawaj się. Napisz jaki budżet masz na max oraz czy musi być koniecznie lornetka kompaktowa. Jak już się zorientowałaś chętnych do pomocy nie brakuje :) . Jeśli to nie musi być maluch do kieszeni, to szanse na przyzwoitą, niedużą lornetkę rosną ( no może nie za 100 zł). Jeśli ma być tanio to porro lub odwrócone porro. Może jakaś używka. Po prostu fajnie jest mieć lornetkę - zobaczysz.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Jeśli ktoś się nie zna to raczej w używki niech się nie pcha. Większość ogloszeń to rozkolimowane badziewie. Z moich doświadczeń w kupowaniu używanych lornetek to 75 % opisanych jako ,,w idealnym stanie'' to mina. Im ładniejszy stan tym bardziej prawdopodobne, że coś z nią nie tak. Dlaczego przeleżała w szafie 30 lat i wygląda jak nowa? Bo jest rozkolimowana i boli od niej głowa dlatego nikt jej nie ruszał to i się nie zużyła. Ja osobiście lubię takie egzemplarze bo można je wysłać do serwisu i cieszyć się potem nowiutką lornetką, ale trzeba mieć na uwadze, że koszt takiego zabiegu to 200 - 250 zł, oczywiście oprócz tego co kosztuje sama lornetka. Widzisz więc, że wówczas cena takiej ,,idealnej'' używki musi być odpowiednio niska, bo sam sewis już przekracza twój budżet. Ale jak lornetka wróci z serwisu to banan na twarzy murowany.
 
 
Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 332
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

AGA, zapewniam cię że ja tu występuje jako promotor i obrońca "Lornetki dla Kowalskiego", a więc taniej i wystarczająco dobrej żeby się nią cieszyć. Tyle że te najtańsze to zaczynają się od ok. 200 zł, jak wspomniana Delta Discovery 8x40, i tej kategorii cenowej można kupić w ciemno i mieć 98% pewności że będą dobre, a nie jakieś niedoróbki i odpady montażowe.
Kupując znacznie poniżej 200 zł narażasz się na kupienie nieostrej zabawki lub wybranych wybrakowanych egzemplarzy lornetki wrzuconej na polski rynek, której nikt nie chciał wpuścić do sklepu w bardziej cywilizowanym kraju.

Oczywiście rada aby obejrzeć lornetkę w sklepie jest słuszna (pomijając bardzo skromny wybór lornetek fizycznie dostępnych na półkach), ale jeśli nie miałaś do tej pory dłużej do czynienia z lornetką, to w pierwszej chwili każda będzie ci się wydawała dobra, nawet słynna "chochla stalowa", bo przecież powiększa i coś przez nią widać...

Znam osoby które od lat mają jakąś lornetkę i oczywiście "jest bardzo dobra", a ja przykładam do oczu i widzę że w np. z lewej strony za cholerę nie idzie ustawić ostrości, albo że oba obrazy są przekrzywione, i choć pokrywają się w centrum to linia horyzontu w obu biegnie pod innym kątem.
Ale osoby które mają tą lornetkę 20 lat tego nie widzą!

Więc, jeszcze raz.., kupując ekstremalnie tanio ryzykujesz że kupisz taki odpad i nawet nie będziesz zdawała sobie z tego sprawy, bo jedynym objawem dla ciebie będzie to że nie będziesz mogła patrzeć przez nią dłużej niż pół minuty, bo mózg będzie protestował próbując złożyć dwa nie przystające do siebie obrazy.
A ty dalej będziesz przekonywać siebie i innych że dla ciebie "jest bardzo dobra".

PS: może rzeczywiście podaj z jakiego miasta jesteś,
to wtedy ktoś z forum z tobą do jakiegoś sklepu podejdzie ... ?
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Czw 18 Paź, 2018   

A propos lornetki dla Kowalskiego to opowiem anegdotkę, która mnie spotkała osobiście.
Kiedy kupowałem Celestron Granite 7x33 na amazonie.de, nie było przesyłki do Polski. Z konieczności zacząłem rozpytywać o jakiś kontakt w Niemczech, znalazłem znajomego znajomego, gołębiarza zresztą (swoje gołąbki przez lornetkę sobie obserwuje), który bez problemu zgodził się kupić i następnie przesłać do mnie Granita.
Poprosił tylko o możliwość rozpakowania i popatrzenia sobie, bo myśli o czymś dla siebie. Po wszystkim dowiedziałem się, że nie kupił sobie jednak takiego samego Granita za ~200 Euro, nie ze względów finansowych, tylko dlatego że jego stara lornetka z Lidla jest tak samo dobra :D

Tyle - po prostu trzeba wiedzieć na co patrzeć, żeby lornetkę docenić, a dla niewlornetkowanego i chochla będzie ok., jeśli będzie ostra w centrum i nie za ciemna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14