Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z wyborem lornetki
Autor Wiadomość
Dorog 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 19 Lis, 2018   Problem z wyborem lornetki

Witam wszystkich.
Piszę ten post, ponieważ mam ogromny problem z podjęciem decyzji nad wyborem lornetki.
Liczę, że mi pomożecie i rozwiejecie większość moich wątpliwości.
Lornetka, której poszukuje musi zamknąć się do 700 zł (stawiam na używaną).
Lornetka będzie użytkowana uniwersalnie. Wiem, że tak się nie da więc głównie, będę chciał ją wykorzystać do wypadów do lasu, obserwowania zwierzyny, do podziwiania krajobrazu (góry, wycieczki)(pewnie przydałby się kąt pola widzenia 6<). W niedalekiej przyszłości chcę zostać myśliwym i robię wszystko w tym kierunku więc też fajnie gdyby lornetka nadawała się pod tą pasję. Często też jeżdżę na przejażdżki rowerowe dzienne jak i nocne, wtedy wypada mi dużo zwierzyny fajnie gdybym mógł ją poobserwować.
Średnica wyjściowa jaka by mi odpowiadała to 35-50 mm. Stawiam raczej na lornetki dachopryzmatyczne, ze względu na jej gabaryty i wagę, ale tu też nie wiem bo jeśli optyka jest znacząco lepsze i wygodniejsze w porro to mogłaby być i taka. Niestety w mieście, w którym mieszkam nie ma sklepu z lornetkami, a w mieście w którym bywam sklepy z optyką są nieczynne i jest tam 3 lornetki na krzyż...
Zastanawiam się też nad powiększeniem x8 czy x10 ???
Myślę nad modelami:
-Vortex Crosfire 8x42 , 10x42
-Olympus 10x42 EXPS I
-Nikon monarch 10x42 jest za 560 zł jednak podejrzana cena
-Nikon prostaf 3 lub 5 8x42 i 10x42.
Co mi jeszcze możecie polecić, na czym bardziej się skupić? Co odpuścić ?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 909
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pon 19 Lis, 2018   

Lornetkę do perspektywicznego myślistwa ciężko pogodzić z tą na rower i w góry. Na polowania zdecydowanie lepsza 50 mm wzwyż, rower, góry max 32 mm. Można też na początek spotkać się pośrodku na 40 mm. Z tych co wyszczególniłeś wybrałbym Olympusa ale z powiększeniem 8x.

Warto też przejrzeć ofertę Delta Optical.

A co do perspektywiczności - warto rozpatrzyć inny scenariusz: najpierw kup 8x30 na rower i wycieczki (przyszłościowo na dzienne polowania). A jak zostaniesz myśliwym to dokupisz sobie 7x50 lub 8x56 najlepsze na ambonę i do zasiadki - ale ze względu na wagę niespecjalne do wędrówek.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Ooo, chłopie...
Masz podobne rozterki jak ja dwa lata temu... Wszystko w jednym sprzęcie? Za dużo kreskówek z Inspektorem Gadżetem :wink:
Można mieć jedną, której wybaczy się pewne niedogodności i będzie się z nią naprawdę szczęśliwym. Już pewnie czytałeś inne posty i koledzy pisali, że z lornetką to jak z kobietą i to jest najprawdziwsza prawda. Kup coś 8x42, najlepiej tego Crosfire'a z Twoich wymienionych.
Sam byłem pełen obaw przed swoim pierwszym 'poważnym' zakupem, a kupiłem Eschenabcha 8x40 i wspominam wszystkie wypady z nim z rozżewnieniem i z powodzeniem nadal użytkuję.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Na rower z racji małych gabarytów idealnie sprawdzi się taka:

http://www.swoptics.co.uk/?2112

Jest to lornetka klasy 8x32 mniejsza nawet od niektórych 8x25. Mam ją, zresztą jak wiele innych. Ogólnie nie jest na sprzedaż ale gdyby ci przypasowała to pisz na priv. Jest szansa, że oddam w dobre ręce jakiemuś forumowiczowi. Twój budżet powinien wystarczyć.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Tym vortexsom i prostaffom które wymieniłeś brakuje ostrości. Prostaff to raczej 7s. D owycieczek kupiłbym to https://www.cyfrowe.pl/lo...f-7s-10x30.html
kolory trochę wyprane ale rozdzielczość ok. Monarch w tej cenie może być mocno wyeksploatowany. Najlepiej podjechać, sprawdzić osobiście, albo dokładnie ustalić możliwość zwrotu przed kupnem.
Olympusa miałem, mi nie podszedł, wolę tanszego dps mimo wszystko ze względu na pole. Jest nieusczelniony i na rower za duży. Dla myśliwych popularną i dobrą ofertę ma delta. Ostatnio widziałem coś rocha za 900 na olx ale go już nie ma https://deltaoptical.pl/lornetka-titanium-10x56-roh?from=listing
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

A ja bym stawiał na Olka 10x42 EXPSI. Solidnie wykonane i dobre optycznie Porro.
Ewentualnie to:

https://pl.levenhuk.com/wszystkie_produkty/pl_lornetka_levenhuk_sherman_pro_10x42/#.W_QGIBCNxD8
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Dorog całkiem fajne są Nikony Ex. Fajniejsze jednak do lasu niż na rower. Lornetka rowerowa - Kowa SV 8x25 (jeszcze parę dni za 299 zł).
Las i noc https://www.cyfrowe.pl/lo...anium-7x50.html
Las i raczej dzień https://www.cyfrowe.pl/sz...on+ex+10x50&A=0 lub 8x40
Uniwersalne to rzeczywiście apertura 42 mm tyle że jak coś rzekomo dobre do wszystkiego...sam wiesz. Mam jedną 10x42 i jest fajna ale skoro są mniejsze to te ze mną podróżują.
Ja osobiście stawiam na 2 lornetki - maluch i normalna. Przy promocjach, okazjach, cierpliwości można zrobić w cenie jednej (niekoniecznie za jednym zamachem).
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Abs
Gdzie ?
 
 
Dorog 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Po kolejnym dniu przemyśleń chyba zrobię tak jak mi doradził NoVik i wezmę tego vortexa. Mam okazję kupić go w dobrej cenie. Lornetki porro jednak przekreśliłem na tę chwilę. Faktycznie, kupię teraz coś, a kiedyś coś lepszego. Jeśli nie podejdzie Vortex to sprzedam go za podobną cenę. Czy możecie wypowiedzieć się jeszcze więcej na jego temat. Dzięki wielkie oczywiście za odpowiedzi :) Jestem osobą która musi przeglądnąć pół internetu zanim coś kupi, a tu w temacie optyki dochodzę do jakiegoś punktu i zataczam koło od nowa :mrgreen: A doświadczenia nie mam żadnego w sprzęcie optycznym pod każdym względem
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

To bardzo ładne i fajnie zrobione lornetki z przeciętną optyką. Z tanich 8x42 to zastanowiłbym się nad delta forestem II, ma ładny i ostry obraz w centrum. Ale vortex może się podobać a jak cena okazyjna to nad czym sie tu zastanawiać... Na początek super, brać i nie narzekać :wink:
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Arek
ale na Olympusa 10x42 , czy 8x42 ?
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Dorog nie odsprzedasz lornetki spoza czolowej trojki za dobra cene (moze poza kilkoma wyjatkami) z reguly 50 procent straty, nawt za lornetke w idealnym stanie.
Wiec kup raz a dobrze. Na tyle ile cie stac.
Wspomniales monarcha w poscie. Jesli to ostatnie wcielenie monarcha dcf i nowa sztuka, to brac i sie nie zastanawiac za taka cene.
Jesli nie masz kasy. Kup mala kowe 8x25 zabierzesz wszedzie ze soba. Jak cie wciagnie to uzbierasz kase i kupisz sobie dobra lornetke wtedy. :mrgreen:
:mrgreen:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Lech149, 10x42. 8x ma za małe pole.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

[quote="kimek27"]Dorog nie odsprzedasz lornetki spoza czolowej trojki za dobra cene (moze poza kilkoma wyjatkami) ...
Do chwalebnych wyjątków :wink: należy Nikon Action Vll, który, mimo że używka, bywa droższy od nowego aculona, pewnie dlatego że jest mylony z ex.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Sklepy też dokładają swoje trzy grosze
https://www.cyfrowe.pl/lo...anium-8x42.html
Chętnie bym kupił :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14